مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: آموزش جامع نصب پلاگین بهینه ساز Google Seo (تصحیح شد)
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
(۱۳۸۹/۱۱/۱، ۰۵:۰۹:۵۸ صبح)rezadsad نوشته است: [ -> ]دوستان عزیز فایل Function.php برای نسخه 1.6.1 آماده شده
از لینک زیر می تونید دریافت کنید....
یکی از بزرگترین مشکلاتی که ورژن قدیمی ایجاد می کرد، عدم کارکردن ادیتور برای ارسال پاسخ و یا حتی ارسال پست بود که منو حسابی به زحمت انداخت تا فهمیدم فانکشن سر کارم گذاشته و یادم اومد گوگل سئو خراب کاری کرده!!!!
و اما حالا 100 درصد بدون مشکل
دقت کنید آموزشی که دوستمون قرار داده با ورژن جدید Function.php سازگار نیست و همه چیز رو خراب می کرد.
تشکر یادتون نره!
موفق باشید.Heart

سلام. ممنون از همه دوستان که توی این تاپیک دارن جواب مشکلات رو میدن.
من نسخه 1.6.3 دارم و آخرین ورژن SEO رو هم دانلود و نصب کردم و خوشبختانه ظاهرا همه چیز هم داره درست کار میکنه. من فایلم رو از خود سایت Mybb دانلود کردم (mods.mybb.com/view/google-seo) که توی این بسته فایل function مخصوص نسخه 1.6.2 وجود داشت و چند جا خوندم که با 1.6.3 کاملا سازگار هست.

حالا آیا با اینکه این فایل از نسخه ای که شما زحمت کشیدین جدیدتر هست بازم نیازی به اعمال این تغییرات هست؟
تغییراتی که شما رو Function دادین واسه چه چیزایی هست دقیقا؟ میخوام ببینم بدون این تغییرات همون فایلی که خودش کذاشته درست کار میکنه؟ ممنون.

یه مسئله دیگه. بعد از راه اندازی SEO هنوز کار تموم نشده و باید توی Web Master Tools گوگل هم تغییراتی رو ایجاد کنید. میشه تنظیمات اون قسمت رو هم بگید؟ ممنون
بابا تورو خدا يكي زود به ان مشكل من برسه اين پلاگين رو نسصب كردم و اين بلا سرو اومد
[تصویر:  si13dmh6m46i83gg4ixo_thumb.png]
كسي نسيت جواب بده؟
من نصب کردم ولی چون انجمنم ارور داد حذفش کردم حتی محتویاتش تو هاست هم حذف کردم. ولی الان کاربرا نمیتونن پیام خصوصی ارسال کنن و ایمیلشون رو تغییر بدن.این ارور رو میده:

Fatal error require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/u204332773/public_html/forum/inc/mailhandlers/php.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/u204332773/public_html/forum/inc/functions.php on line 434

فایل functions که بک آپ گرفته بودم چایگزین کردم درست نشد.functions پکیج مای بی بی هم ریختم درست نشد. این functions که تو صفحه 10 این تاپیک بود هم ریختم باز هم درست نشد!!!!
جالب اینجاست که من با اینکه کاملا پلاگین رو حذف کردم ولی هنوز تنظیماتش تو قسمت تنظیمات هست!!!

خواهش میکنم جواب بدید!!!!!Sad
public_html/forum/inc/mailhandlers/php.php
فکر می کنم از این فایل باشد.
سلام

منم نصب کردم. به ظاهر مشکلی نداشت. به جز چند مشکل کوچیک مربوط به پورتال!

ولی از چیزهایی که گفته شد، تصمیم گرفتم که پاکش کنم و فقط به site map بسنده کنم.
(۱۳۸۹/۳/۳۱، ۱۷:۰۹:۳۳ عصر)dj-hatef نوشته است: [ -> ]آموزش مهمترین پلاگین Mybb در زمینه بهینه سازی و توسعه سایت

GOOGLE SEO

خب حتما میدونید که کار این پلاگین چیه؟
این پلاگین به طور کلی سایت شما رو برای گوگل آماده و بهینه میکنه تا گوگل راحت تر بتونه لینکهای شما رو فهرست کنه
نتیجه این کار افزایش تعداد بازدید و کاربران از سایت شماست

من خودم خیلی واسه فهمیدن نحوه نصب این پلاگین زحمت کشیدم و حتی در همین سایت درخواست آموزش دادم اما بعد از 1 روز درخواستم رو پس گرفتم با کمی همت پلاگین رو صحیح و سالم نصب کردم
توی این پلاگین یک فایل Readme هست با کلی نوشته نامفهوم و زیادی در هم( البته برای افراد مبتدی) بنابراین تصمیم گرفتم یک آموزش جامع و البته بسیار ساده از این پلاگین رو اینجا (فقط mybbiran) قرار بدم

بنابراین کلیه حقوق این آموزش را به محبوبترین سایت MYBB یعنی mybbiran میدهم

توجه : خواهشمندم نکات رو دقیقا بخونید اگر طبق گفته های من پیش برید به هیچ مشکلی بر نخواهید خورد

1- پلاگین مربوطه رو از اینجا دریافت نمایید http://mods.mybboard.net/view/google-seo

2- آن را باز و فایلهای داخل پوشه inc را در محلهای گفته شده در هاست خودتون بریزید
(محتوای پوشه plugin در مسیر inc/plugin و محتوای languages در inc/languages )

نکته بسیار مهم : چون فعلا فارسی ساز این پلاگین موجود نیست فایلهای زبان را هم در پوشه english و هم در پوشه persian بریزید

نکته مهم 2 : پلاگین را فعلا فعال نکنید

3- بعد از انتقال فایلها باید دو فایل به نامهای htaccess و functions.php را ویرایش کنیم

4- اول فایل functions.php را ویرایش میکنیم این فایل در مسیر inc وجود دارد - اگر بخواهید خودتان آن را ویرایش هم سخت و هم وقت گیر و در آخر کار نخواهد کرد بنابراین در پوشه پلاگینی که دانلود کرده اید فایلی وجود دارد به نام functions.php.1.4.13-googleseo آنرا به functions.php تغییر نام بدهید

5- حالا یک بکاپ از functions.php سایتتان بگیرید بعدفایل functions.php موجود در پوشه پلاگین که تغییر نام داده اید را در مسیر inc کپی کنید (یعنی ریپلیس کنید)

6- حالا پلاگین را در بخش مدیریت فعال کنید

7- به تظیمات پلاگین در پیکربندی ---> تنظیمات مراجعه نمایید - تنظیمات پلاگین حاوی 5 تنظیمات مختلف میباشد که اول آنها نام Google SEO وجود دارد یکی یکی آنها را باز کرده و تمام گزینه ها را بله کنید

8- حالا دوباره به بخش پلاگینها (پیکربندی--->پلاگینها) برگردید و پلاگین GOOGLE SEO را بیابید - میبینید که جلوی آن یه سری نوشته هست مثل عکس زیر

[تصویر:  4da1451d8b094a029482.JPG]

9- نوشته های موجود در کادر قرمز رنگ را کامل کپی کنید

10- فایل htaccess. را در روت فرومتان بیابید ( مهم : اگر فایلی به نام htaccess.txt بود آن را به htaccess. تغییر دهید )
11
- آن را برای ویرایش باز کنید

13- کد زیر را در این فایل بیابید
کد:
# MyBB "search engine friendly" URL rewrites
# - Note, for these to work with MyBB please make sure you have
#   the setting enabled in the Admin CP and you have this file
#   named .htaccess
#
<IfModule mod_rewrite.c>

14- کد google seo را که در بخش پلاگینها کپی کرده اید زیر کد بالا بریزید و آن را ذخیره کنید

15- در پوشه پلاگین google seo فایلی وجود دارد به نام translate.php.widelatin آن را به translate.php تغییر نام دهید و در مسیر inc/plugin/google_seo بریزید

کار تمام است میتوانید به بخش پلاگینها بروید و از صحت نصب Google SEO مطمئن شوید

[تصویر:  d80e2a767aad4e0481cb.JPG]

دوستانی که اصلا فایل htaccess. را ندارند توجه نمایند

1-فایل ضمیمه رو دریافت کنید آن را با Nodpad باز کنید در آن Yoursite را بیابید و نام سایت (مسیر فروم ) خودتان را قرار دهید
مسیر پیش فرض در فایل http://yoursite/forum میباشد به اقتضای مسیر فرومتان را در فایل تغییر دهید (توجه داشته باشید در انتهای آن کد / حتما باشد
2
-سپس کد زیر را پیدا کنید
کد:
RewriteBase /forum/
به جای forum مسیر فرومتان را بگذارید (اگر آدرس فرم شما به این صورت است http://yoursite/forum همین نام اگر مسیر فروم به این شکل است http://yoursite بنابراین /forum را در فایل حذف کنید به این صورت
کد:
RewriteBase /

3-کد زیر را بیابید
کد:
ErrorDocument 404 /forum/misc.php
به جای forum آدرس فرومتان را بگذارید اگر فروم در روت سایت است را حذف کنید به این شکل
کد:
ErrorDocument 404 /misc.php

حالا آن را در روت فرومتان آپلود نمایید
تمام

اگر سوال و یا مشکلی داشتید درخدمتم

خیلی ممنون آموزش خیلی خوبی بود

حالا من یه مشکل دارم

من تمام اینو انجام دادم

فقط مونده یه چیز

روت فروم کجاست

توی هاست هست

یا توی پنل مدیریت...

لطفا راهنمایی کنید

روت فروم

توی هاست هست جایی که فایل های انجمنتون آپلود شده !
من اینجا یه مشکل دارم

من تمام اینو نصب کردم حتی فایل htaccess. رو هم آپلود کردم

وقتیکه فعالش میکنم پلاگین رو و وقتی که وارد یکی از انجمن ها یا زیر انجمن ها میشم ارور میده

ارور در فایل پیوست
سلام آقا من کارهای شما رو انجام دادم ولی صفحه اول انجمن این طوری شده چرا؟

MyBB SQL Error
MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
1054 - Unknown column 'uid' in 'where clause'
Query:
SELECT * FROM mybb_moderators WHERE uid='2' AND (fid='1' OR fid='2')
Please contact the MyBB Group for support.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18