هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[برای 1.6] آموزش کامل انتقال انجمن وی بی (vb) به مای بی بی MYBB
سلام به دوستان عزیز ,

امروز با آموزش کامل انتقال انجمن وی بی(vb) به مای بی بی MYBB در خدمتت شما هستیم .

دوستان زیادی هستند که قصد سفر از وی بی به مای بی بی رو دارن اما آموزش جامعی در این مورد موجود نیست .

در این تایپیک سعی بر این دارم که به صورت گام به گام همراه با تصویر این آموزش رو توضیح بدیم تا دوستانی که قصد دارن انجمنشون رو از vb به MYbb تغییر بدهند مشکلی براشون پیش نیاد .

خب بریم سراغ آموزش :

ابتدا به نکات زیر توجه کنید :

نکته:

نقل‌قول: اگر شما دو انجمن یکی vb  و دیگری mybb دارید که میخوایید این دو را ست و تبدیل به مای بی بی کنید باید طبق دستورات زیر عمل کنید .
به عنوان مثال شما انجمنی دارید به این نام و میخواهید به مای بی بی تبدیل کنید .
http://localhost/vb/

ابتدا انجمنی مای بی بی که میخواهید این انجمن (vb) را روی آن ست کنید را مشخص میکنید . به عنوان مثال من انجمن مای بی بی با این آدرس دارم http://localhost که میخواهم انجمن وی بی خودم رو روی این ست و از این پس با مای بی بی کار کنم .

سپس طبق آموزش زیر پیش بروید .

نکته دوم :

اگر شما یک انجمن وی بی دارید و میخواهید آن را تبدیل به مای بی بی  کنید طبق دستورات زیر عمل کنید .

ابتدا یک ساب دامین ایجاد کنید و سپس مای بی بی را بر روی ساب دامین خود نصب کنید .

سپس طبق آموزش زیر پیش بروید .

مرحله اول :

ابتدا از دیتابیس دو انجمن فول بک آپ تهیه کنید . 

دانلود نسخه جدید :

MyBB Merge System 1.8

سپس باید فایل مرج merge را از سایت اصلی یا پیوست زیر دانلود و نصب کنید .

.zip   persian merge.zip (اندازه: 265.51 KB / تعداد دفعات دریافت: 110)

[تصویر:  house_link.png] لینک اصلی:

http://www.mybb.com/downloads/merge-system

خب حال این مرج merge  چی هست ؟

شما با استفاده از این سیستم میتوانید انوع سیستم های انجمن ساز را به مای بی بی تبدیل کنید .
  • انجمن ساز هایی که در حال حاضر با استفاده از سیستم مرج میتوانید به مای بی بی تبدیل کنید عبارتند از :
  • Invision Power Board 2.1, 2.2, or 2.3
  • MyBB 1.6 (Merge multiple copies of MyBB in to the one)
  • phpBB 2
  • phpBB 3
  • SMF 1.1, 2.0
  • PunBB 1.2
  • vBulletin 3.6, 3.7, or 3.8

از جمله میتوانید با استفاده از این سیستم دو انجمن مای بی بی را با هم ادغام (یکی) کنید .

توافق نامه و مجوز استفاده از این سیستم :

http://www.mybb.com/downloads/merge-syst...-liability

توجه :

بعد از دانلود مرج و قبل از آپلود کامل آن در روت انجمن ابتدا فولدر persian merge را باز کنید سپس فایل loginconvert را کپی و در پوشه پلاگین های انجمن مای بی بی خود آپلود کنید. ( جهت جلوگیری از مشکل ورود و خروج کاربران انجمن )

حال که سیستم مرج را دانلود کردید باید آن را در روت انجمن مای بی بی که ساخته اید یا داشتید آپلود کنید .

خب از این پس کمی دقت کنید .

مرحله دوم :

حال شما باید فایل های سیستم مرج را فراخوانی کنید با اضافه کردن merge/index.php به آخر انجمن خود .

مثل :   http://localhost/merge/index.php

خب شما باید به صفحه زیر هدایت شده باشید .

پایین صفحه روی گزینه next کلید کنید تا به صفحه بعد هدایت شوید .

حال باید با این صفحه روبه رو شین

در این قسمت هم next پایین صفحه را زده تا به صفحه بعد هدایت شوید

حال باید با این صفحه روبه رو شین

در این صفحه شما باید vBulletin 3.6, 3.7 or 3.8  را انتخاب کنید و گزینه next را بزنید تا به صفحه بعد هدایت شین

خب به صفحه زیر هدایت میشین

در این صفحه شما باید روی  گزینه resume  مقابل Database Configuration  کلیک کنید تا به تنظیمات دیتابیس هدایت شوید .

خب بعد کلیک بر روی  گزینه run  به صفحه زیر هدایت میشین

که باید در این صفحه تنظیمات یا به عبارتی اطلاعات دیتابیسی که میخواهید به مای بی بی تبدیل کنید را وارد کنید ( در این قسمت اطلاعات دیتابیس vb خود را وارد کنید . )

فقط تنظیمات کادر قرمز را طبق اطلاعات دیتابیس خود تغییر دهید . در نهایت پایین صفحه بر روی گزینه next  کلیک کنید تا به صفحه زیر هدایت شین .

حال در این قسمت شما باید  مقابل هر خط گزینه run  را بزنید تا ادغام سازی تکمیل شود .  

به ترتیب تا پایان این عمل را انجام دهید .

نکته :

در برخی ادغام سازی ها احتمالا با کلیک بر روی گزینه run  به صفحه دیگری هدایت میشوید که مشکلی نیست باید بر روی گزینه  next کلیک کنید و تنظیماتش را تغییری ندهید  تا هم ادغام سازی انجام شود هم به صفحه قبل بازگردید

خب هنگامی که همه جداول رو ادغام کردین برید به پایین صفحه و بر روی گزینه cleanup کلیک کنید .

خب حالا به صفحه زیر هدایت میشوید

مرحله بعد :

خسته شدین درسته Big Grin

کار تمام است با آرامش و خونسردی به چک کردن فرومتون بپردازید

توجه :

پیشنهاد میشود بعد از تبدیل انجمن ساز به پنل مدیریتی مای بی بی خود >> ابزار تعمیر و نگهداری >> بازشمارش و بازسازی سپس مقابل هر کدام روی گزینه برو کلیک کنید .

نتیجه کار در لوکال رو مشاهده کنید .

یکی از موضوعات تبدیل شده !

قسمت کاربران در پنل مای بی بی 2 کاربر از وی بی انتقال داده شده اند .

نکات :

1 : این آموزش اختصاصی مای بی بی ایران بوده و در صورت کپی برداری از آموزش حتما باید نام مای بی بی ایران و نویسنده و لینک آموزش درج شود در غیر اینصورت بنده  رضایتی نداشته و شرعا" حرام است .

2 : نویسنده : HOssE!N-B 

3 : اگر آموزش کمی طولانیست باید ببخشید سعی کردم مرحله به مرحله پیش برم

امیدوارم آموزش به کارتون بیاد .

پایان
مهم بودن رو فراموش کن!

تیتر روزنامه ی یکشنبه، زباله ی روزدوشنبه است …

پاسخ
 سپاس شده توسطMohammad-Za (۱۳۹۲/۱/۲۷، ۱۲:۵۰:۳۶ عصر) ، Cancer9003 (۱۳۹۲/۱/۲۷، ۱۶:۴۰:۵۹ عصر) ، unicorn (۱۳۹۲/۱/۲۷، ۱۷:۲۵:۳۱ عصر) ، yaser0421 (۱۳۹۲/۱/۲۸، ۱۳:۳۷:۰۵ عصر) ، MyBulletian (۱۳۹۲/۱/۲۸، ۱۵:۳۲:۲۱ عصر) ، Persia1 (۱۳۹۲/۳/۲۴، ۱۴:۳۷:۰۳ عصر) ، Amin Yaghubi (۱۳۹۲/۳/۲۵، ۰۰:۲۸:۱۷ صبح) ، M A H D I (۱۳۹۲/۶/۲۲، ۱۶:۰۵:۰۱ عصر) ، محمد محمدی (۱۳۹۳/۱۲/۹، ۲۳:۳۱:۲۳ عصر) ، motorola30 (۱۳۹۵/۹/۳۰، ۱۱:۰۸:۵۸ صبح)
دوستان عزیز جهت اطمینان خاطر شدن خودم و شما یک بار دیگه با بکار گیری آموزش یک انجمن و ی بی رو به مای بی بی تبدیل کردم .

صفحه اصلی انجمن وی بی قبل از تبدیل :

صفحه انجمن مای بی بی قبل از تبدیل :

بعد از تبدیل :

یکی از موضوعات تبدیل شده از وی بی به مای بی بی :

قبل تبدیل ( در وی بی ) :

بعد از تبدیل شده به مای بی بی :

یکی از موضوعات همراه با نظر سنجی در وی بی :

بعد از تبدیل شدن به مای بی بی :

توجه : متن درون ارسال را در مای بی بی ویرایش کرده ام Blush

لیست اعضای وی بی :

بعد از تبدیل شده به مای بی بی تمام اعضا بدون مشکل به مای بی بی منتقل شده اند .

نکته :

در تصاویر مشخص است که کاربر admin در وی بی یک پیام خصوصی خوانده نشده دارد و هنگامی که انجمن را به مای بی بی تبدیل کردم هنوز هم پیام خصوصی اش را نخوانده است Big Grin

خب دوستان باز سازی و بازشماری را فراموش نکنید .

موفق باشید
مهم بودن رو فراموش کن!

تیتر روزنامه ی یکشنبه، زباله ی روزدوشنبه است …

پاسخ
 سپاس شده توسطemir.yanliz (۱۳۹۲/۱/۲۸، ۰۹:۵۳:۴۶ صبح) ، MyBulletian (۱۳۹۲/۱/۲۸، ۱۵:۳۲:۳۱ عصر) ، alireza013 (۱۳۹۲/۲/۱۶، ۱۲:۴۴:۲۲ عصر) ، Doodoo (۱۳۹۲/۳/۲۳، ۲۱:۴۳:۵۸ عصر) ، Persia1 (۱۳۹۲/۳/۲۴، ۱۴:۳۷:۱۱ عصر) ، Amin Yaghubi (۱۳۹۲/۳/۲۵، ۰۰:۲۸:۲۷ صبح) ، M A H D I (۱۳۹۲/۶/۲۲، ۱۶:۰۵:۰۹ عصر) ، motorola30 (۱۳۹۵/۹/۳۰، ۱۱:۰۹:۲۰ صبح)
درود به شما

بنده یک انجمن وی بی تقریبا پر بازدید دارم که بدلایلی میخوام از وی بی به مای بی بی تغییرش بدم طبق اموزش های شما تبدیل را کامل انجام دادم متاسفانه مشکلات زیر را دارم :

زبان کاملا به هم ریخته
فایل های ضمیمه چون قبلا از دیتا بیس به هاست منتقل شده بود در تبدیل انتقال داده نشده

در صورتی که از دوستان مدیر که مورد اعتماد باشه میتونه این تبدیل را برای من انجام بده

بفرمایید تا مشخصات و دسترسی ها را بفرستم یا راهنمایی کنید که چطور مشکل زبان را بر طرف کنم

سپاس
پاسخ
اینجا مثلا انجمن پشتیبانیه

پس چرا کسی پاسخگو نیست ؟ فقط باید از اموزش ها استفاده کنیم ؟ سئوالی هم جواب داده میشه ؟

یعنی اگه از وی بی به مای بی بی تبدیل کنیم برای هر مشکلی باید چند روز منتظر بمونیم ؟؟؟؟
پاسخ
نقل‌قول: اینجا مثلا انجمن پشتیبانیه

پس چرا کسی پاسخگو نیست ؟ فقط باید از اموزش ها استفاده کنیم ؟ سئوالی هم جواب داده میشه ؟

یعنی اگه از وی بی به مای بی بی تبدیل کنیم برای هر مشکلی باید چند روز منتظر بمونیم ؟؟؟؟

سلام و عرض ادب

شما چند روز منتظر مانديد؟

امروز, ۱۵:۳۸:۵۶ عصر
امروز, ۱۸:۲۸:۳۵ عصر

صبور باشيد !

جهت تبديل غير رايگان در خدمت شما هستم

باتشكر
برای کمک در کنار شما هستم 
پاسخ
 سپاس شده توسطsirafnet (۱۳۹۲/۶/۲۱، ۱۳:۰۷:۵۲ عصر)
درود به شما

بنده نگفتم چند روزه که منتظر هستم عرض کردم چند روز باید منتظر بمونم
اول : مشکل زبان فارسی ا چطوری باید حل کرد ؟

دوم : در مورد هزینه تبدیل هم بر اورد هزینه کنید و بفرمایید مبلغ تبدیل چقدر است ؟ همچنین مشکلات و چیزهایی که تبدیل نمیشود و .... را هم بفرمایید

با سپاس
پاسخ
نقل‌قول: درود به شما

بنده نگفتم چند روزه که منتظر هستم عرض کردم چند روز باید منتظر بمونم
اول : مشکل زبان پارسی ا چطوری باید حل کرد ؟

دوم : در مورد هزینه تبدیل هم بر اورد هزینه کنید و بفرمایید مبلغ تبدیل چقدر است ؟ همچنین مشکلات و چیزهایی که تبدیل نمیشود و .... را هم بفرمایید
http://www.forum.mob2.ir
با سپاس

پيامي براي شما ارسال شد

باتشكر
برای کمک در کنار شما هستم 
پاسخ
 سپاس شده توسطsirafnet (۱۳۹۲/۶/۲۱، ۱۳:۰۸:۱۴ عصر)
پاسخ دادم و منتظر جواب شما هستم

چند سئوال دیگه هم دارم :
ساختار لینک ها تغییر میکنه ؟ ایندکس ها پرپر میشه ؟
فایل های ضمیمه قابل انتقال نیست ؟ یعنی باید چند صد مگ فایل پیوست دوباره به چند هزار پست ضمیمه بشه ؟

اواتار و عکس و امضا و تشکر و .... اگه منتقل نشه هم هیچکدوم مهم نیست
اما ضمیمه و ایندکس خیلی مهمه
پاسخ
سلام

اگه وی بی شما ورژن 4 به بالا باشه موقع تبدیل به مای بی بی فقط کاربرها بطور کامل بر میگرده اما انجمن ها و تاپیک ها و زبان همه به هم می ریزه
Sad
زندگی اثری هنری است نه یک مسئله ریاضی؛ بهش فکر نکن ازش لذت ببر
پاسخ
دوستان تبدیل مای بی بی به وی بی چطور؟ یعنی کامل و بدون مشکل تبدیل میشه کرد؟
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  [برای 1.6] آموزش کامل یکی کردن دو انجمن گفتگوی مای بی بی (MYBB) HOssE!N-B 13 7,596 ۱۳۹۴/۸/۱۷، ۱۰:۱۱:۵۷ صبح
آخرین ارسال: sir_rahim

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان