مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: سایتم دیر لود میشه
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.

سلام
اولا بگم که سایتی که راه انداختم از روز اول هیچی از وب برنامه نویسی وب نمی دونستم گرچه الان هم بلد نیستم
پس اگه میخواین راهنماییم کنین یه جوری توضیح بدین که بفههم خواهشاHuh
مشکل از جایی شروع شد که یکی از کاربرهام کامنت گذاشت که سایتت خیلی دیر میاد بالا
برا همین هم رفتم توی کامپیوتر یکی از دوستام تست کردم و از بد روزگار حرف کاربر بنده خدا درست از آب در اومد
اون موقع فکر کردم که شاید به خاطر پلاگین پرتال پیشرفته باشه که سایت دیر لود میشه برای همین پلاگین رو غیر فعال کردم
سرعت بهتر شد ولی در مقایسه با سایتهایی از جمله همین انجمن سرعت پایین بود تا این که چند روز پیش تو انجمن یکی
از کاربرا آدرس سایتی رو گذاشته بود برای آنالیز سایت(gtmetrix.com) و وقتی رفتم و آدرس سایتم رو توش وارد کردم چشمتون روز بد نبینه که
به سایتم رتبه C داد من رفتم دنبال این که کشف کنم مشکل از کجاست
اول گفتم شاید از دیتابیس باشه که حجمش بالاس برای همین تعدادی از قالبهایی که تو انجمن نصب کرده بود رو پاک کردم
و حجم دیتابیس به 2.08 مگ کاهش پیدا کرد ولی سرعت فرقی نکرد
یکی از دوستان تو همین انجمن در مورد جی زیپ توضیح داده بود اونم فعال کردم و مقدارش رو به 7 افزایش دادم
بازهم افاقه نکرد
از پنل کنترل مدیریت یکی دو بار بهینه سازی دیتابیس رو انجام دادم که بازهم نشد
یکی از دوستان میگفت هاست خوب و آپ تایم بودنش تو این قضیه تاثیر داره که این یکی رو نمیدونم چه جوری تست کنم

آقا یکی بیاد بگه با این داستان بلند بالای مشکلات سایتم دقیقا چه کنم که مشکلات حل بشه
و البته دوباره این بلا سرم نیاد
با تشکر
من هم همین مشکل رو دارم و نمی دونم چیکار کنم
مهم ترین عامل سرعت بارگذاری صفحه ، سرور است.
این سایت روی VPS قرار دارد به همین دلیل سرعت لود بالا تری نسبت به سرور های اشتراکی دارد.
سرور های کشور ایران به دلیل ping پایین سرعت لود بالاتری دارند.
من سایت شما رو با www.gtmetrix.com چک کردم.

3 تا پیشنهاد داده که برای انجمن منم همین ها رو مطرح کرده و فکر می کنم بین اکثر انجمن های می بی بی مشترک باشه :
Leverage browser caching
که نمی دونم منظورش چیه

Parallelize downloads across hostnames
که می گه همه دانلودها از یه سورس دارن میان و باید سورس ها متفاوت باشه تا بصورت موازی دانلود بشوند

Specify image dimensions
سایز یه سری از عکسها مشخص نشده که نمیدونم چجوری باید تعیین کرد !

کسی میدونه را حل این مشکلات چیه ؟
بیشتر اشکالات مربوط به عکسهایی میشوند که برای ایکون استفاده کردیم. . الا خود قالب اصلی mybb این اشکالات رو نداشته
هنوز هم منتظر یاریتان هستم
یک انجمن دیگه روی هاستت نصب کن ببین لود اون چطوره
بعد راحت میفهمی مشکل از سرور هست یا نه چون تمام راه های دیگه رو رفتی مگه اینکه دستی کاری کرده باشی که اون هم باید اول مشخص بشه بعد رفعش کنی
اول ببین مشکل از هاسته یا نه
سایتت برای من که مشکلی نداشت سرعتش خوب هست .جالب اینکه سایت آقای بهروز از سایت شما سنگین تر لود شدبرای من ولی نمیدونم چطور رتبه A گرفته در GTMETRIX . همچنین مای بی بی ایران بسیار سریعتر لود میشود رتبه B گرفته است !!! پیشنهاد میکنم به آمار اون سایت زیاد توجه نکنید ...
سلام
با تشکر از تمامی دوستانی که من رو مورد تفقد قرار میدن و به فکر حل مشکلات دوستانشون و از جمله بنده حقیر هستن
یکی دو سوال جدید
1. آقا بهروز منظورتون اینه که همین مای بی بی رو مثلا تو ساب دامین نصب کنم ؟
2. حدود 15- 20 تا پلاگین روی انجمن نصبه چه جوری پاکشون کنم که هیچ ردپایی ازشون نمونه حتی تیبلهای
توی دیتابیس و ضمنا اگه تیبلها رو باید جدا پاک کنم چه جوری بفهمم کدوم تیبل مربوط به کدوم پلاگینه؟
3. آیا برای هر پلاگین فقط یه تیبل درست میشه یا بیشتر ؟
4. برای پلاگین ها به طور کلی تنها ردپا همون تیبل هست یا چیزهای دیگه ای هم توی دیتابیس برای پلاگین
ساخته میشه ؟

آقا تو رو خدا ازم خرده نگیرین که سوالاتم ابتداییه چون همون اول تاپیک گفتم که هیچ سر رشته ای از وب و برنامه نویسی وب ندارم

با تشکر