مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: آموزش تبدیل نیوک 8.2 به مای بی بی 1.6
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
سلام. دوستان من به تازگی نیوک رو به مای بی بی تبدیل کردم. نمیدونم این کار چقدر از لحاظ امنیتی مشکل ایجاد کرده اما خوب کار داده روشم و بد نبوده. آموزش مختصر میدم و راه و چاه رو برای بقیه ی دوستانی که میخوان این کار رو انجام بدن میگم که حداقل یک بار تست کنن و ضرری نداره.
قبل از هرکاری از تمامی فایل ها و دیتابیس هاتون پشتیبان بگیرید

پیشنهاد میکنم یه بار روی سیستم تست کنید و برای این کار از نرم افزار easyphp آخرین ورژن استفاده کنید تا مشکلی پیش نیاد.
خوب. اول اینکه ورژن فروم نیوک تقریبا" 2 به بالاست در حال حاضر و باید اول این فروم تبدیل به phpbb3 بشه . برای این کار باید اول phpbb3 رو نصب کنید. آخرین ورژن رو از پشتیبانی این فروم ساز بگیرید که من از مقصد گرفتم.در موقع نصب توجه کنید که پیشوند جداول رو تغییر ندید یعنی phpbb_ بمونه .بعد از اینکه نصب شد ، در پایان نصب بهتون پیشنهاد میکنه که فروم قدیمی خودتون رو به 3 تبدیل کنید میشه این لینک تقریبا
http://localhost/bb3/install/index.php?m...441fd16222
و نوشته proceed to the convertor
خوب کلیک کنید و به مرحله ی تبدیل برید در این صفحه هم بر روی دکمه ی تبدیل یا Convert کلیک کنید.به صفحه ی تنظیمات وارد میشید.
حالا باید چند کپی انجام بدید. پوشته ی فروم نیوک رو باید در پوشه ی phpbb3 که الان نصب کردید کپی کنید. فروم نیوک در آدرس public_html\modules\Forums قرار داره
بعد از این فایل های موجود در پوشه ی زبان فارسی فروم نیوک رو در پوشه ی زبان انگلیسی کپی کنید. یعنی جای اون جایگزین بشن.
حالا دوباره به مراحل نصب میریم
Database name: که نام دیتابیس نیوکتونه
دوتا بعدی هم که معلومه نام کاربری و پسورد دیتابیس نیوکه
خوب حالا میرسیم به Prefix for tables in database شما لازمه در دیتابیس نیوکتون تغییری بدید.
به دیتابیس نیوکتون از طریغ پی اچ پی مای ادمین برید. روی جدول nuke_users از سمت چپ کلیک کنید و به سربرگ operations برید
حالا نام این جدول رو از اونی که هست به nuke_bbusers تغییر بدید و go رو بزنید.
دوباره به مراحل نصب برگردید.
در جلوی عبارت Prefix for tables in database یا همون پیشوند جداول عبارت nuke_bb رو بنویسید و در جلوی عبارت Board path با همون که نوشته فروم قبلی کجا نصب شده عبارت ./forums رو بنویسید حالا به مرحله بعدی برید که اگر موفقیت آمیز بود میگه شروع تبدیل و شما میزنید دکمه رو و شروع میشه. شاید چندین بار دکمه بیاد و بزنید مرتب. البته معمولا" خودکار انجام میشه.تا در نهایت
Conversion completed
رو دریافت میکنید. خوب دیگه کار آسونه و فقط میمونه تبدیل از phpbb3 به مای بی بی
خوب باید آخرین نسخه رو که من خودم از همین سایت گرفتم رو به همراه فارسی ساز دریافت کنید. منظورم همونه که فارسی باهاش ست شده از اول در یک پک. خوب به صورت بسیار ساده نصب کنید مای بی بی رو. در اینجا یک نام دیگه برای ادمین انتخاب کنید. مثلا" admin2 دوستان من برای اینکه تداخلی پیش ننیاد این کار رو کردم و نام ادمین عوض کردم شما اگر حوصله داشتید نام ادمین رو همون نام ادمین نیوک انتخاب کنید و تست کنید.
خوب بعد از نصب باید به سراغ سیستم ادغام برید. اسکریپت این سیستم رو از اینجا دانلود کنید http://mybboard.net/downloads/merge-system
این اسکریپت رو در محل نصب مای بی بی از حالت فشرده خارج کنید .
برای شروع ادغام به این آدرس برید http://localhost/mybb/convert/ که البته بستگی داره به نام پوشه هاتون که با من فرق داره
مرحله ی اول و دوم و سوم که هییییچچچ میزنید میره جلو. در مرحله بعد سیستم ppbb3 رو انتخاب میکنید و ادامه میدید.
صفحه ای رو مشاهده میکنید که چند دکمه run داره که ی13 خان رستمه. روی اولین run کلیک کنید که مهمترین مرحله در نصبه.گزینه های اول آسونه و نام دیتابیس phpbb و یوزر و پسورد این چیزاست. خوب میرسیم به این مرحله ی Automatically convert messages to UTF8?:
Turn this off if the conversion creates
weird characters in your forum's messages.

دوستان توجه کنید. اگر قبلا" فرمت دیتابیس utf8 بوده این قسمت رو no انتخاب کنید و اگر نبوده yes البته دیگه شانسی هم هست فوقش دوباره این کار رو میکنید یه بار با yes یه بار با no
دیگه تمامی مراحل آسون و مثل آب خوردنه و شما باید بشینید و کیف کنید. بعد از اون با یوزر ادمین مای بی بی وارد سیستم بشید و حال کنید.
حالا فوت کوزه گری
دوستان همه شاخ در میارید که ارسال ها همه صفر شده ولی داخل دیتابیس همه هستن. خوب به این تاپیک مراجعه کنید
http://community.mybbiran.com/thread-891...ight=Merge
نکته ی دیگه که البته مشکل دیگه هست اینه که کاربرای قدیمی نیوک پسوردشون داغون میشه. باید یه اعلامیه بزنید بالای سایت که درخواست پسورد جدید کنن از قسمت فراموشی رمز . البته اون سیستم تبدیل پلاگینی قرار داده بود برای حفظ پسورد ها اما برای من که عمل نکرد.
نکته ی بعدی یوزر مدیر اصلی سایته که باید یوزر قبلی ادمین نیوک رو با یوزر جدید ادمین مای بی بی ادغام کنید. دسترسی های مدیران هم باید کلاپگ ویرایش بشه. خوب به زحمتش میارزید.
مشکلی که هنوز برای من باقیه و دوستان جواب ندادن و فکر میکنم قابل حل باشه مشکل شمارنده تشکره که از همون اول تشکر ها صفر نشون داده میشه. که من با نصب آخرین نسخه پلاگین تشکر هم نتونستم برگردونم.

حالا یه قسمت خنده دار هم بهتون بگم. تمامی پیغام خصوصی های کاربرا ، حتی اونهایی که پاک کرده بودن از سایت نیوکی برگردونده میشه.
دوستان اگر مشکلی داشتید در همین تاپیک بگید چون شاید چیزی از قلم افتاده باشه.البته مراحل کاملا" درست بود و همینه راه و روش
مدیران گرامی لطفا" این تاپیک باقی بمونه تا اگر مشکلی یا راه حلی پیدا کردم بگم تا این تاپیک بشه مرجع آموزش تبدیل از نیوک چون هر جا گشتم نبود و این تجربه ای بود که با اون تالار به اون بزرگی انجام دادم.
مرسی.
این یعنی نیوک رو با مای بی بی هماهنگ کردین یا فقط انجمنش رو منتقل کردین؟
دوست من این یعنی به عنوان توجه کنید

آموزش تبدیل نیوک 8.2 به مای بی بی 1.6

یعنی تبدیلش کردم و نه ست Wink به درد کسی میخوره که نیوک داره ولی همه ی کارش با تالاره و از نیوک استفاده نمیکنه
واقعا کارت قابل تحسینه.
ولی من کاملا از سیستم خود نیوک راضیم فقط انجمنش خیلی مشکل داره و میخوام انجمنشو به مای بی بی تبدیل کنم حالا اگه دیتابیسش با خود نیوکم یکی نشه موردی نداره.
فقط میخوام انجمن به مای بی بی تبدیل بشه با همون مطالب و اعضاBlush
خوب مشکلی نداره. شما یه آدرس دارید به این صورت www.siteshoma.com

داخلش یه newfolder به اسم مثلا" forum درست کنید و مای بی بی رو داخلش نصب کنید.بعد تبدیل رو در اون انجام بدید و نیوک رو سر جاش بزارید باشه. تمام لینک های ثبت نام هم از داخل پوسته نیوک حذف کنید تا اشتباهی کسی نره و داخل نیوک ثبت نام کنه. تازه میتونید دستی لینک ثبت نام مای بی بی رو داخل نیوک قرار بدید و کاربرا مستقیم توی تالار عضو بشن.فقط بعد از تبدیل اون جدول یوزر ها در نیوک رو که تغییر نام دادید برگردونید اسمش رو تا مشکلی پیش نیاد.اما بازم میگم 100% اول روی سیستم شخصیتون تست کنید همه چیز رو بعد روی سایتتون.
سلام ممنون از رهنماییت من الآن مای بی بی رو با همه پلاگین ها آماده و حاضر با قالب مورد نظرم رو ساب دامین نصب کردم ولی می ترسم تبدیل کنم چون تا حالا همچین کاری نکردم
در ضمن اگه تبدیل کنم همه پلاگین ها و قالب مای بی بی میپره؟
ببخشید دوست عزیز نمیشه واسم درستش کنی دسترسی بدم؟ واقعا ممنونت میشم نمیدونی چقدر نیاز دارم HuhHeart
دوست من باید تمامی دسترسی ها رو داشته باشم تا بتونم کاری کنم. دسترسی هاست و FTP و... من گفتم روی سیستم شخصی با نرم افزار easyphp تست کنید. کار سختی نیست. روی سیستم هر بلایی سر اطلاعات بیاد مهم نیست.
آخه من میترسم بزنم همه اطلاعات رو خراب کنم ری سیستم هم نمیتونم نصب کنم اصلا از پایه این موضوع واسم گنگ و نامفهومهTongue
خوب من همه دسترسی هارو میدم خداروشکر بهتون اطمینان کامل دارمHeart
میدونم وقتتون رو میگیره ولی اگه قبول کنید ممنون میشم.
لطفا کنید بهم بگید تا با پیغام خصوصی واستون پسوردارو بفرستمBlush
چشم سعی میکنم خوب در بیاد. فقط دقیق بگید چه چیزی میخواید و میخواید فروم کجا نصب بشه و صفحه اصلی چی باشه و... مشخصات هاست و اسم ادمین کل رو هم بفرستید برام.فقط باید خیلی خیلی خیلی بهم وقت بدید چون مشغولم. فردا ایشالا انجام میدم تا شب.
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان:
یک سوال داشتیم در رابطه با نغییر نیوک 8.2 به mybb
من در حال حاضر از نسخه قدیمی نیوک یعنی 8.2 استفاده میکنم و میخوام از این نسخه
به طور کامل انجمنم رو به my bb تغییر بدم.
اطلاعات تخصصی در این راستا ندارم .کسی از دوستان هست که بنده رو راهنمائی کنه که
چطور باید این کار رو انجام داد.طوری که کاربران و اطلاعات هم از بین نره.
اگر دوستی تمایل به راهنمائی یا انجام این کار داشت بنده هزینه ائی هم داشته باشه
تقدیم میکنم.
این را هم مجدد خدمت عزیزان عرض میکنم که هیچ گونه اشنائی با کدها و تغییرات ندارم
شاید اسان باشه ولی بنده هیچ سررشته ائی ندارم و میترسم که دست بزنم
لطفا کمک کنید
باتشکر از همکاری دوستان
صفحه‌ها: 1 2