مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: مشکل کندی در دیتابیس انجمن مای بی بی
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
سلام

من تقریبا بعد از آپدیت به نسخه 1.6.11 تقریبا دچار مشکل کندی دیتابیس شدم ( البته مطمئن نیستم مشکل از آپدیت باشه ) دیتابیس سایت حدود 500 مگابایت هست که 470 مگابایت در مورد ارسال های انجمن هست و حدود 8000 عضو که روزانه 200-300 تا اضافه میشه

این مشکل فقط روی انجمنی که تو امضام هست پیش امده و انجمن های دیگه که رو هاستینگ ما هستند مشکلی ندارند و حتی یکیشون سرعت لود 1 ثانیه داره سرور هم هیچ فشاری از نظر دیتابیس روش نیست ولی کندی دیتابیس به طور محسوسی تو این انجمن دیده میشه

حالا سوال من اینه این کندی سرعت به نسخه نصب شده مربوط هست یا نه و اگر جواب نه هست چطور میشه عامل مشکل رو پیدا کرد !

------------------------------------------------------------

مشکل حل شد
موضوع بن شدن یک آیپی خاص متصل به انجمن تو یکی از فایروال های سخت افزاری بود
چون ارتباط اون آیپی با انجمن مشکل پیدا کرده بود انجمن کلا برای همه کند باز می شد
فکر نمیکنم ربطی داشته باشه !

احتمالا شما پلاگین و قالب زیادی رو در هاستتون اپ کردید و موارد اضافی رو حذف نکردید بخاطر همین با این مشکل مواجه شدید!
میشه گفت که مربوط میشه اما مهم تر اینه که سخت افزار مربوط به دیتابیس چیا هست.اگر از خود سرور تغذیه میکنه باید گفت که به رم و سی پی یو بستگی داره که معمولا هم روی هاست ها اشتراکی هستن و بعضی جاها رم ها جداس و سی پی یو مشترک که بازم محدودیتی براش هست.

بهتره درمورد این مشکل با هاستینگتون در ارتباط باشید.
دوست عزیز firstboy000 هاستینگ و سرور ها متلق به خودمون هست
مشکل این بود زمانی که یک صفحه تو انجمن باز میشه یا کاربری وارد چت روم میشه سرور هاست انجمن و سرور چت روم به هم متصل میشند و اطلاعاتی رد و بدل میشه وقتی این ارتباط کند یا قطع بشه این مشکلات پیش میاد

خوشبختانه حل شد
آیا از سرور مجازی استفاده می کنید؟
(۱۳۹۳/۴/۱، ۲۲:۳۳:۳۵ عصر)محمد تی ام نوشته است: [ -> ]آیا از سرور مجازی استفاده می کنید؟
سرور اختصاصی هست