مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: پلاگین یا آموزش برای درست کردن پرسش امنیتی
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
سلام

یک توضیح کوتاه میدم !
ما تو هر انجمن تعدادی مدیر و معاون و ... داریم که پایه اصلی سایت هستند . گاهی پیش میاد که این افراد رمز عبور خودشونو و رمز عبور ایمیلشونو هر دو رو گم می کنن ! بعد با یه نامذ کاربری دیگه وارد میشن و برای مدیر پیام میدن که من فلانی هستم و رمزمو گم کردم و ...
خوب چطور میشه تشخیص داد که درست میگه اون شخص ؟ برای من اتفاق افتاده و چون ارتباط تلفنی و یا آشنایی خاصی با اون شخص نداشتم یادم افتاد که ایشون درباره موضوع خاصی از من سوال کرده بود و من جواب داده بودم . من از طریق همون پرسش مطمئن شدم که کاربری که پیام داده همون شخص هست و مشکل حل کردم . حالا پرسش اینکه : آیا راهی هست که مثل فیس بوک و ... بشه جند تا پرسش امنیتی درست کرد که فقط مدیر بتونه ببینه و دسترسی داشته باشه ؟
میتونید از فیلدهای مشخصات اختیاری استفاده کنید و نمایشش رو در پروفایل کاربری مخفی کنید
کاربر هنگام ثبتنام این فیلد رو پر میکنه، و موقع گم کردن ایمیل و پسوورد میتونید اون سوال رو ازش بپرسید

ولی کسی که ایمیلش رو گم کنه، مطمئنا جواب سوال رو هم گم خواهد کرد
ممنونم از شما خیلی خوبه البته حرفه ای نیست و میشه روش کار کرد و پلاگین یا روش دیگه ای ایجاد کرد .

در مورد گم کردن ایمیل یک توضیح بدم :

وقتی مخاطب های ما گروهی هستند که دائما با کامپیوتر در ارتباط هستند گم کردن ایمیل به ندرت پیش میاد اما گاهی ما با افرادی در ارتباط هستیم که تازه پا به دنیای اینترنت گذاشتند و این اشتباه ممکنه برای اونها پیش بیاد . ما خودمون هم از این اشتباهات داشتیم و دلیل بر بی نظمی یا بی توجهی یا ... نمیشه .
همون روشی که گفتم کارتون رو راه میندازه

میشه طوری تعریفش کرد که پر کردنش اجباری باشه

اگه میخواید به صورت اتوماتیک این روال پیش بره و کاربر با وارد کردن جواب سوال بتونه پسووردش رو بازیابی کنه باید به فکر پلاگین باشید، دوستانی هستن که پلاگین مینویسن میتونید با خودشون در ارتباط باشید
طرح دوست خوبم رامین واقعا عالیه ، حتما منم اجرا میکنم ،

یعنی مثل گوگل و یاهو هنگام ثبت نام یه فید بذاریم پرسش امنیتی ، و بعد کاربر پر کنه و توی پروفایل مخفی باشه و هنگام گم شدن رمز ازش به عنوان پرسش امنیتی استفاده بشه

عالییه Big Grin