مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: کد و اموزش قرار دادن عکس های کناری انجمن
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
سلام:
دوستان کدهای کناری این انجمن رو میخواستم که همراه با اسکرول که بالا پایین میشن اونا هم بالا پایین میشن.
مثل همین انتی ویروس امسی سافت یا پیشنهاد ویزه
و اینکه اگه بخوام این عکس ها بالای سر هم قرار بگیره (مثل سمت راست همین انجمن) یا در کنار هم به صورت عمودی باشه چکار باید کرد؟وکدهارو کجا باید گذاشت؟
(۱۳۹۲/۱/۲۲، ۲۲:۳۵:۴۴ عصر)samadagha نوشته است: [ -> ]سلام:
دوستان کدهای کناری این انجمن رو میخواستم که همراه با اسکرول که بالا پایین میشن اونا هم بالا پایین میشن.
مثل همین انتی ویروس امسی سافت یا پیشنهاد ویزه
و اینکه اگه بخوام این عکس ها بالای سر هم قرار بگیره (مثل سمت راست همین انجمن) یا در کنار هم به صورت عمودی باشه چکار باید کرد؟وکدهارو کجا باید گذاشت؟

دوست عزیز برای این کار باید از HTML و CSS استفاده نمایید ، به مثال زیر توجه نمایید :
کد:
<div style="position:fixed;right:0px;bottom:0px;">
//محل قرار گیری کدهای مورد نظر شما
</div>
در این مثال کدها ی خود را در بین تگ div قرار دهید در گوشه پایین سمت راست بصورت فیکس قرار می گیرند ، حالا این صفات چیستند؟
در تگ های HTML برای تغییر خاصیت CSS آن المان از کلمه style استفاده می شود ، در خصوصیات بالا اولین خصوصیت position برای تعیین قرارگیری المان در صفحه می باشد که در اینجا fixed می باشد ، خصوصیت right میزان فاصله المان را از سمت راست وbottom میزان فاصله المان را از سمت پایین و همچنین می توانید از خصوصیت های top و left برای حرکت المان به بالا و سمت چپ استفاده نمایید . برای زیبا سازی و کادر بندی محتوا نیز می توانید از دیگر خاصیت های CSS موجود استفاده نمایید.
تخصصی انچنانی ندارم توی کد نویسی ولی یه حرفایی رو میتونم لالمونی کنم.درمورد سی اس اس و اچ تی میدونم یه چیزایی و میدونم که این کدها چجورین منتها طریقه نوشتنشون رو بلد نیستم.
ولی فکر کنم شما متوجه نشدید من دقیقا همین کدها رو میخوام که حالا بعد عکسش رو عوض کنم.
سلام .
هر چیزی که دوست دارید به این صورت نمایش داده بشه رو ابتدا کدهاش رو به صورت معمولی بنویسید . منظورم از به صورت معمولی ، همون نمایش عادی است که در کنار سایر قسمت های سایت قرار میگیره و با اون ها جابجا میشه .
سپس برای اینکه در یک گوشه صفحه نمایش به صورت ثابت قرار بگیره ، باید این مشخصه رو به تگ div اصلی حاوی کدها اضافه کنید :

کد:
position:fixed

این شیوه کلی است .
اما اگر دقیقا همین کدها رو می خواهید با مدیر انجمن تماس بگیرید . حدس میزنم با سه تگ div تو در تو ساخته شده که برای هر کدام یک border با رنگ خاص تعریف شده .