مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: فایل قاب‌ها در کجا قرار دارند؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
با سلام

خواهشمندم به این سول دقیق پاسخ بگوئید.

قاب‌ها در کدام پوشه‌ در سایت ذخیره می‌شوند.

منظورم فایل‌های با پسوند css نیست.

فایل‌های قالب‌ها است که ما آنها را در قسمت مدیریت / قالب‌ها پیدا کرده، و در همان جا ادیت می‌کنیم، و به صورت فرمت اچ تی ام ال و پی اچ پی هستند.

آیا به صورت یک فایل مستقل در پوشه‌ای از پوشه‌های هاست قرار دارند، یا در دیتابیس هستند.

اگر در دیتابیس هستند، در کدام قسمت؟

آیا می‌شود آنها را بجای اینکه در قسمت مدیریت ویرایش کنیم، آنها را مستقلا دانلود کرده، و ویرایش کنیم، و دوباره آپلود کنیم، یا برای روز مبادا ذخیره کنیم،

آیا می‌توان آنها را به صورت یک فایل مستقل دانلود کرد.

مثل postbit یا forumdisplay یا headerinclude .

ممنون
(۱۳۹۱/۸/۹، ۱۳:۰۲:۵۴ عصر)sco1385 نوشته است: [ -> ]با سلام

خواهشمندم به این سول دقیق پاسخ بگوئید.

قاب‌ها در کدام پوشه‌ در سایت ذخیره می‌شوند.

منظورم فایل‌های با پسوند css نیست.

فایل‌های قالب‌ها است که ما آنها را در قسمت مدیریت / قالب‌ها پیدا کرده، و در همان جا ادیت می‌کنیم، و به صورت فرمت اچ تی ام ال و پی اچ پی هستند.

آیا به صورت یک فایل مستقل در پوشه‌ای از پوشه‌های هاست قرار دارند، یا در دیتابیس هستند.

اگر در دیتابیس هستند، در کدام قسمت؟

آیا می‌شود آنها را بجای اینکه در قسمت مدیریت ویرایش کنیم، آنها را مستقلا دانلود کرده، و ویرایش کنیم، و دوباره آپلود کنیم، یا برای روز مبادا ذخیره کنیم،

آیا می‌توان آنها را به صورت یک فایل مستقل دانلود کرد.

مثل postbit یا forumdisplay یا headerinclude .

ممنون

قالب های mybb دو قسمت هستند، قسمت theme که به صورت کدهای css هست و قسمت template که به صورت html هست
هر دو قسمت در دیتا بیس ذخیره میشن، اگر کار با دیتابیس رو بلد هستید میتونید از طریق دیتابیس ویرایش کنید و بک آپ بردارید
mybb_templategroups
mybb_templates
mybb_templatesets
mybb_themes
mybb_themestylesheets
این جداول مربوط هستند به قالب ها

وقتی قالب رو از طریق کنترل پنل دانلود (Extract) میکنید فقط یک فایل xml دریافت میکنید که خود حاوی همه مشخصات مربوط به قالب هست (css و html و چند تنظیم مربوط به قالب، مثل آدرس تصاویر و آدرس لوگو و ...)
زمانی هم که میخواید قالب جدید نصب کنید آپلود همین 1 فایل xml کافی هست و نیازی به داشتن دانش برنامه نویسی و پایگاه داده نخواهید داشت
با سلام و تشکر از شما

قسمت اول را متوجه شدم. اما:

۱. منظورتان ار دانلود از طریق کنترل پنل چیست؟

به کدام قسمت از کنترل پنل بروم تا بتوانم قالب را به صورت یک فایل ایکس ام ال دانلود کنم. و بعد در کدام قسمت این ایکس ام ال را آپلود یا ایمپورت کنم.

۲. آیا پس از نصب یک مای بی بی با تم پیشرفرض، اگر این فایل ایکس ام ال را آپلود کنیم و آن را انتخاب کنیم کافی است؟
با سپاس
(۱۳۹۱/۸/۹، ۱۵:۴۴:۰۴ عصر)sco1385 نوشته است: [ -> ]با سلام و سپاس از شما

قسمت اول را متوجه شدم. اما:

۱. منظورتان ار دانلود از طریق کنترل پنل چیست؟

به کدام قسمت از کنترل پنل بروم تا بتوانم قالب را به صورت یک فایل ایکس ام ال دانلود کنم. و بعد در کدام قسمت این ایکس ام ال را آپلود یا ایمپورت کنم.

۲. آیا پس از نصب یک مای بی بی با تم پیشرفرض، اگر این فایل ایکس ام ال را آپلود کنیم و آن را انتخاب کنیم کافی است؟
با سپاس

منظورم از دانلود همون Extract قالب هست
کنترل پنل ادمین > themes > انتخاب قالب مورد نظر
در صفحه ای که لود شد 3 تب وجود داره که شما آخرین گزینه یعنی Export Theme رو باید انتخاب کنید. در صفحه پیش هر دو گزینه رو روی Yes قرار داده و دکمه Export Theme رو کلیک میکنید و قالب رو دانلود میکنید
یک فایل xml با تمام خصوصیات قالب (به جز تصاویر) دریافت میکنید

برای نصب قالب جدید
کنترل پنل ادمین > themes
در این صفحه 4 تب وجود داره، تب سوم یعنی Import a Theme رو انتخاب کنید
فایل xml مربوط به قالب رو انتخاب و آپلود کنید (Import کنید)

سوال دوم رو متوجه نشدم
شما میتونی برای سوال دوم به قالب ها و پوسته ها در پنل مدیر کل بری سپس پوسته مورد نظر خودتون رو که میخوایین دانلود کنین انتخاب و گزینه خروجی گرفتن از پوسته را بزنید تا فایل xml (بدون تصاویر ) دانلود شه
برای ایمپورت هم همان مسیر قالب ها و پوسته ها را برید سپس وارد کردن یک پوسته را انتخاب و سپس فایل xml پوسته مورد نظر رو انتخاب کنید

تطبیق نسخه را نادیده بگیر را هم انتخاب کنید تا برای نصب پوسته های قدیمی مشکلی نداشته باشین

موفق باشید
بسیار سپاسگذارم دوستان گرامی از راهنمائی کامل و دقیق. زنده باشید.