مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: آموزش جامع امکانات اصلی مای بی بی
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
درود!
می دونم مدیران عزیز پست هایی در این باره زده بودند ولی بیشتر جدا جدا بودند منم یه فکری کردم و گفتم یه تاپیکی بزنم که این آموزش ها رو جمع آوری کرده باشم
در ضمن من الان به انجمنم دسترسی ندارم شاید بعضی کلمه ها رو اشتباه بنویسم
خوب شروع کنیم:
1-فیلد های اضافی برای کاربران:
ارزش:
شما می تونید با این امکانات اطلاعات بیشتری از کاربراتون بگیرید
ولی یه خوبیت که داره اینکه امنیت ثبت نام رو بیشتر می کنه ( فکر کنم Tongue )
آموزش این قسمت:
مسیر:
کنترپنل مدیر کل > پیکربندی > فیلد های مشخصات اختیاری
خوب اون قسمتی هایی که نیاز به آموزش داره:
نوع فیلد:
نوع فیلد اگه فضای متن باشه که اون مثلا برای بیوگرافی خوب میشه
اگه جعبه متن باشه برای مثلا لقب یا چیزایی که چند کلمه هستند خوبه
جعبه های چک مثلا برای تا به حال به کجا سفر کردید خوبه که کاربر شما می تونه چندتا گزینه انتخاب کنه
جعبه های رادیویی برای اطلاعاتی مانند جنسیت و یا هر چیزی که می خواهید کاربر فقط بتونه یکی از گزینه ها رو انتخاب بکنه!
جعبه انتخاب همون مثل جعبه های رادیویی عمل می کنه ولی شکلش فرق می کنه و کاربر فقط می تونه یکی از گزینه ها رو انتخاب کنه
جعبه انتخاب چندگانه مثل همین گزینه ی بالای عمل می کنه ولی کاربر می تونه با گرفتن ctrl چند گزینه رو انتخاب کنه
نمایش در پروفایل:
خوب اگه این گزینه رو نه بذارید فقط مدیران می تونن این اطلاعات رو ببین ولی اگه بله بزارید همه می تونن این اطلاعات کاربر رو ببینند
قابل تغییر توسط کاربر:
این گزینه اگه نه باشه فقط مدیران می تونن این گزینه رو تغییر بدن ولی اگه بلی باشه خود کاربر هم می تونه تغییر بده
حق کپی برداری به انجمن هایی که به طور مستقیم قصد رقابت با مای بی بی ایران را دارند داده نمی شود
و کپی برداری فقط با ذکر لینک منبع مجاز می باشد

اینم از این آموزش
اگه چیزی کم بود ببخشید
هر روز یه قسمت از مای بی بی رو میذارم