هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[برای 1.6] پلاگین برطرف کردن مشکل Cache شدن صفحات Fix Cache
درود خدمت دوستان عزیز

[تصویر:  plugin_add.png] پلاگین: پلاگین برطرف کردن مشکل Cache شدن صفحات Fix Cache
[تصویر:  version.png] نسخه: 1.1
[تصویر:  user.png] نویسنده: ahmadb
[تصویر:  d.png] معرفی: 9th October 2011
[تصویر:  d.png] آخرین بروزرسانی: 10th October 2011
[تصویر:  info.png] عملکرد: توی جاهایی مثل دانشگاه که تعداد زیادی سیستم از یک سرور داخلی اینترنت میگیرن ، صفحات توسط سرور Cache میشن و مثلا یه نفر که با نام کاربری USER لاگین میکنه توی سایت ، وقتی کسی از سیستم دیگه ای وارد سایت میشه ، چون صفحه Cache شده به جای اینکه صفحه رو از دید خود شخص نشون بده ، از دید اون USER نشون میده . با استفاده از این پلاگین میتونید این مشکل رو به طور کامل برطرف کنید .
[تصویر:  wrench.png] نصب: آپلود فایلها و فعال سازی از طریق پنل ادمین
[تصویر:  photos.png] نمونه: ---
[تصویر:  name.png] دانلود:
.zip   Fix Cache.zip (اندازه: 1.15 KB / تعداد دفعات دریافت: 158)
پاسخ
 سپاس شده توسطkhp (۱۳۹۰/۷/۱۸، ۰۱:۱۶:۳۶ صبح) ، mamaly12h (۱۳۹۰/۷/۱۸، ۰۱:۳۵:۲۷ صبح) ، mahpishoni (۱۳۹۰/۷/۱۸، ۰۴:۲۶:۵۸ صبح) ، carrow (۱۳۹۰/۷/۱۸، ۰۶:۱۴:۱۱ صبح) ، vBulletin (۱۳۹۰/۷/۱۸، ۱۰:۲۴:۵۹ صبح) ، محمد (۱۳۹۰/۷/۱۸، ۱۱:۱۱:۰۱ صبح) ، Mohammad.T (۱۳۹۰/۷/۱۸، ۱۱:۲۷:۵۱ صبح) ، Cancer9003 (۱۳۹۰/۷/۱۸، ۱۳:۰۳:۱۴ عصر) ، ms83 (۱۳۹۰/۷/۱۸، ۱۳:۰۹:۰۵ عصر) ، arakueed (۱۳۹۰/۷/۱۸، ۱۳:۴۱:۰۴ عصر) ، rizesh (۱۳۹۰/۷/۱۸، ۲۰:۰۲:۵۲ عصر) ، Mt edition (۱۳۹۰/۷/۱۸، ۲۰:۲۳:۱۱ عصر) ، HOssE!N-B (۱۳۹۰/۷/۱۸، ۲۲:۰۳:۵۹ عصر) ، Farhoodi (۱۳۹۰/۷/۱۸، ۲۳:۲۳:۱۲ عصر) ، persiavip (۱۳۹۰/۷/۱۹، ۰۵:۰۳:۴۴ صبح) ، Hamedi (۱۳۹۰/۷/۲۷، ۱۷:۱۵:۵۴ عصر) ، Pars (۱۳۹۰/۷/۲۹، ۱۴:۱۳:۲۱ عصر) ، AR@KST@R (۱۳۹۰/۸/۴، ۰۱:۲۰:۲۷ صبح) ، cniran (۱۳۹۰/۸/۲۳، ۲۳:۱۰:۳۸ عصر) ، mohsenazizi (۱۳۹۰/۱۰/۲، ۱۷:۱۲:۲۶ عصر) ، FunSeT (۱۳۹۰/۱۱/۶، ۰۷:۵۱:۰۰ صبح) ، yaser0421 (۱۳۹۱/۱/۱۰، ۰۲:۰۷:۰۵ صبح) ، milad1364 (۱۳۹۱/۴/۲۶، ۱۱:۳۷:۱۶ صبح) ، -ALI- (۱۳۹۱/۴/۲۷، ۰۳:۴۴:۳۹ صبح) ، majid01 (۱۳۹۱/۷/۱۱، ۱۰:۴۶:۵۲ صبح) ، Doodoo (۱۳۹۱/۷/۳۰، ۲۱:۳۴:۳۰ عصر) ، Mohammad-Za (۱۳۹۱/۱۰/۲۶، ۱۳:۴۳:۴۴ عصر) ، Iran511 (۱۳۹۱/۱۱/۲۶، ۲۳:۱۳:۵۴ عصر) ، میدوری (۱۳۹۳/۷/۱۰، ۱۵:۲۲:۱۷ عصر)
ممنون
فقط مشکلی برای ایندکس شدن صفحات توی گوگل ایجاد نمیکنه؟
اگه یه نفر آدرس رو بوکمارک کنه چی؟Huh
پاسخ
 سپاس شده توسطahmadb (۱۳۹۰/۷/۱۸، ۱۸:۴۷:۴۴ عصر)
خب میتونم تغییرش بدم تا برای رباتها کاری انجام نده و صفحه به صورت عادی لود بشه

اگه هم کسی بوکمارک کنه(اگه منظورت رو درست فهمیده باشم و منظورت بوکمارک کردن لینک توی مرورگر باشه) ، احتمال داره که همون صفحه بوکمارک هنوز نسخه Cache شده ش نشون داده بشه ، اما به محض اینکه روی لینکی کلیک کنه یا به صفحه دیگه ای بره ، دوباره همه چیز به حالت عادی برمیگرده و صفحات بروز نمایش داده میشن . این که میگم احتمال داره ، به خاطر اینه که معمولا کسی که چیزی رو بوکمارک میکنه ، توی یه بازه زمانی (مثلا یک روز) بیشتر از یک بار احتمالا از اون استفاده نمیکنه و Cache سرورها هم بعیده که بیشتر از این دوام بیارن ...
پاسخ
 سپاس شده توسطarakueed (۱۳۹۰/۷/۱۸، ۱۹:۳۷:۴۳ عصر) ، Farhoodi (۱۳۹۰/۷/۱۸، ۲۳:۳۷:۲۰ عصر)
نقل‌قول: اگه هم کسی بوکمارک کنه(اگه منظورت رو درست فهمیده باشم و منظورت بوکمارک کردن لینک توی مرورگر باشه) ، احتمال داره که همون صفحه بوکمارک هنوز نسخه Cache شده ش نشون داده بشه
نه منظورم از بوکمارک همین بود
ولی منظورم در ادامه این نبود

منظورم این بود که اگر یک صفحه ای با همین کدهای آخرش لینک دهی بشه یا بوکمارک بشه این لینک یا بوکمارک بعد از چند روز بازم کار خواهند کرد؟
که تست کردم دیدم آرهBig Grin
پاسخ
 سپاس شده توسطahmadb (۱۳۹۰/۷/۱۸، ۲۰:۱۷:۱۴ عصر)
بله ، کار میکنه Smile

تغییر خواسته شده انجام شد و میتونید پلاگین رو از پست اول مجدد دانلود کنید . این نسخه URL رو برای موتورهای جستجو تغییر نمیده تا مشکلی برای ایندکس صفحات به وجود نیاد Idea
پاسخ
 سپاس شده توسطarakueed (۱۳۹۰/۷/۱۸، ۲۰:۱۷:۴۱ عصر) ، HOssE!N-B (۱۳۹۰/۷/۱۸، ۲۲:۰۵:۰۸ عصر) ، Cancer9003 (۱۳۹۰/۷/۱۸، ۲۲:۲۹:۵۳ عصر) ، Farhoodi (۱۳۹۰/۷/۱۸، ۲۳:۵۱:۱۷ عصر) ، yaser0421 (۱۳۹۱/۱/۱۰، ۰۲:۰۸:۰۴ صبح)
خیلی عالیه دستت درد نکنه

با توجه به اینکه گفتید برای رباتها برداشتید ولی برای مهمانها هم اخر لینک مثلا این هست :

?rndtime=1318273151986554381

این مشکلی برای ایندکس در گوگل نداره ؟ چون رباتها هم مثل مهمان دسترسی دارند

و اینکه گوگل+1 با این سازگار نیست یعنی همیشه 0 نمایش داده میشه در این شرایط زدن +1 تاثیری نداره . امکانش هست سازگار شه؟
پاسخ
 سپاس شده توسطahmadb (۱۳۹۰/۷/۱۹، ۰۰:۵۰:۴۶ صبح)
داستان bot ها فرق داره
علاوه بر اون سطح دسترسی راه شناسایی و خاص بودن شرایط هم دارند

برای پلاس 1 هم آره این مشکل هست
تغییری قرار باشه انجام بشه باید توی +1 باشه نه این پلاگین
(البته من که دیشب اکانت +1 خودم رو حذف کردم کلا خیلی عمل لوسی لود از گوگلBig Grin )
پاسخ
 سپاس شده توسطahmadb (۱۳۹۰/۷/۱۹، ۰۰:۵۰:۴۸ صبح) ، Farhoodi (۱۳۹۰/۷/۱۹، ۰۱:۳۳:۵۸ صبح)
(۱۳۹۰/۷/۱۸، ۲۳:۵۰:۰۲ عصر)Farhoodi نوشته است: خیلی عالیه دستت درد نکنه

با توجه به اینکه گفتید برای رباتها برداشتید ولی برای مهمانها هم اخر لینک مثلا این هست :

?rndtime=1318273151986554381

این مشکلی برای ایندکس در گوگل نداره ؟ چون رباتها هم مثل مهمان دسترسی دارند

و اینکه گوگل+1 با این سازگار نیست یعنی همیشه 0 نمایش داده میشه در این شرایط زدن +1 تاثیری نداره . امکانش هست سازگار شه؟

خیر دوست عزیز ، bot های موتورهای جستجو درسته که به طور پیش فرض دسترسی در حد مهمانها دارند ، اما به راحتی از روی اطلاعاتی که در اختیار سایت قرار میدن (User Agent) قابل تشخیصن . علاوه بر این در گروههای کاربری گروهی با عنوان Bots وجود داره که میتونید با استفاده از اون دسترسیهای رباتها از جمله ربات گوگل رو تغییر بدید و مثلا به یه صفحه که مهمانها دسترسی ندارن به ربات دسترسی بدید یا بالعکس . برای اینکه سایت رو از دید یه ربات ببینید میتونید برای فایرفاکس از افزونه User Agent Switcher استفاده کنید و اونوقت میبینید که اون پارامتر به آخر آدرس اضافه نمیشه ...

بله ، همون طوری که arakueed گفتن ، باید توی 1+ یه تغییر ایجاد بشه ، فکر میکنم این قابلیت رو داره که کاری کرد به جای اینکه آدرس صفحه جاری رو بگیره ، آدرسی که خودمون بهش میدیم رو بگیره ، اینطوری میشه آدرس ثابت و اصلی رو بهش داد (دقیق نمیدونم چجوری میشه این کارو کرد ، اما تقریبا مطمئنم که میشه ...)
پاسخ
 سپاس شده توسطFarhoodi (۱۳۹۰/۷/۱۹، ۰۱:۳۳:۵۴ صبح)
(۱۳۹۰/۷/۱۹، ۰۰:۵۷:۵۵ صبح)ahmadb نوشته است: خیر دوست عزیز ، bot های موتورهای جستجو درسته که به طور پیش فرض دسترسی در حد مهمانها دارند ، اما به راحتی از روی اطلاعاتی که در اختیار سایت قرار میدن (User Agent) قابل تشخیصن . علاوه بر این در گروههای کاربری گروهی با عنوان Bots وجود داره که میتونید با استفاده از اون دسترسیهای رباتها از جمله ربات گوگل رو تغییر بدید و مثلا به یه صفحه که مهمانها دسترسی ندارن به ربات دسترسی بدید یا بالعکس . برای اینکه سایت رو از دید یه ربات ببینید میتونید برای فایرفاکس از افزونه User Agent Switcher استفاده کنید و اونوقت میبینید که اون پارامتر به آخر آدرس اضافه نمیشه ...

بله ، همون طوری که arakueed گفتن ، باید توی 1+ یه تغییر ایجاد بشه ، فکر میکنم این قابلیت رو داره که کاری کرد به جای اینکه آدرس صفحه جاری رو بگیره ، آدرسی که خودمون بهش میدیم رو بگیره ، اینطوری میشه آدرس ثابت و اصلی رو بهش داد (دقیق نمیدونم چجوری میشه این کارو کرد ، اما تقریبا مطمئنم که میشه ...)

راستش من از پلاگین محدودیت دانلود استفاده میکنم ولی باهاش یک مشکلی دارم که در لینک زیر توضیح دادم:

http://community.mybbiran.com/thread-606...l#pid51279

به نظر شما از Cache هست ؟ الان پلاگین مفید شما را به خاطر اون نصب کردم و شرایط در حال تست هست امیدوارم مشکل حل بشه چون به نظرم مشکل تقریبا شبیه همین قضیه دانشگاهی هست که مثال زدید . گوگل + زیاد برام مهم نیست Cool
پاسخ
(۱۳۹۰/۷/۱۹، ۰۱:۴۱:۰۵ صبح)Farhoodi نوشته است:
(۱۳۹۰/۷/۱۹، ۰۰:۵۷:۵۵ صبح)ahmadb نوشته است: خیر دوست عزیز ، bot های موتورهای جستجو درسته که به طور پیش فرض دسترسی در حد مهمانها دارند ، اما به راحتی از روی اطلاعاتی که در اختیار سایت قرار میدن (User Agent) قابل تشخیصن . علاوه بر این در گروههای کاربری گروهی با عنوان Bots وجود داره که میتونید با استفاده از اون دسترسیهای رباتها از جمله ربات گوگل رو تغییر بدید و مثلا به یه صفحه که مهمانها دسترسی ندارن به ربات دسترسی بدید یا بالعکس . برای اینکه سایت رو از دید یه ربات ببینید میتونید برای فایرفاکس از افزونه User Agent Switcher استفاده کنید و اونوقت میبینید که اون پارامتر به آخر آدرس اضافه نمیشه ...

راستش من از پلاگین محدودیت دانلود استفاده میکنم ولی باهاش یک مشکلی دارم که در لینک زیر توضیح دادم:

http://community.mybbiran.com/thread-606...l#pid51279

به نظر شما از Cache هست ؟ الان پلاگین مفید شما را به خاطر اون نصب کردم و شرایط در حال تست هست امیدوارم مشکل حل بشه چون به نظرم مشکل تقریبا شبیه همین قضیه دانشگاهی هست که مثال زدید . گوگل + زیاد برام مهم نیست Cool

به نظر میاد که مشکل همین بوده ،امیدوارم که با این پلاگین حل بشه Rolleyes
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان