هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونگی تغییر دامنه سایت (از سایت به سابدومین)
سلام دوستان

در بخشی از این تایپیک آموزش های مربوط به تغییر دامنه ذکر خواهد شد
و با توجه به اینکه شخصا در این مورد اطلاعات کافی ندارم سوالات مرتبط نیز مطرح می گردد تا با کمک دوستان اهل فن ،تایپک آموزشی تکمیل گردد

بخش آموزش :

تغییر ادرس دامنه از آدرس پیش فرض www.site.ir به sub.site2.ir

1- ثبت دامنه جدید (منتظر شوید تا دی ان اس ها روی هاست جدید یا فعلی ست شوند)

نکته: اگر هاست فعلیتان قابلیت ادد دامین دارد ، نیازی به تهیه هاست جدید ندارید

2- بک آپ کامل

3- اگر میخواهید در سایت جدید ، انجمن رو به ساب دومین انتقال بدید می توانید از داخل کنترل پنل هاست اقدام کنید

نکته: ساب دومین انتخابی به صورت public-html/your sub نمایش داده میشه ، منظورم به صورت زیر شاخه است اما به صورت صحیح
yoursub.site.ir نمایش داده می شود و نیازی به تغییر بخش دایکیومنت روت نیست

4- انتقال یا کپی فایلهای سایت یا انجمن به دامنه یا ساب دامنه جدید ( این بخش نیاز به تکمیل دارد)

5- ثبت و وریفای کردن دامنه در گوگل وبمستر

6ریدایرکت نمودن از طریق کد در اچ تی اکسس یا کنترل پنل هاست

نکته : آدرس دامنه جدید را بدون www درج کنید ( من هر دو دامنه رو در یک هاست ست کردم و در غیر اینصورت دامنه رو قبول نمی کرد)

نکته 2: با این عمل تمامی پست ها نیز به ادرس جدید منتقل می شوند

7- تغییر آدرس سایت یا انجمن از طریق گوگل وبمستر در بخش تنظیمات (شکل چرخ دنده) گزینه تغییر آدرس

نکته : دقت نمایید که با چند مرور گر امتحان کنید برای تست تغییر آدرس

موفق باشید

بخش سوالات :
این بخش مربوط میشه به مشکلاتی که الان من بهشون برخوردم ، شما هم اگر مشکلی دارید پ.خ کنید تا اینجا درج کنم تا دوستانی که جواب رو میدونن بیان کنن تا یه تایپیک با 60 صفحه سوال بعضا مشابه و فقط 2-3 تا جواب نداشته باشیم -تشکر

1- آیا قبل یا ضمن انجام این موارد نیازی به تغییرات در بخش مدیریت مای بی بی وجود دارد؟

2- علیرغم انکه ادرس انجمن و سایر پست ها به آدرس جدید منتقل شده است ، لینک ثبت نام بر روی ادرس قبلی بارگذاری می گردد

هم چنین امکان ورود به پنل مدیریت و بخش کاربری مهیا نیست !

3- آیا نیازی به تغییر فایل های دیتابیس نیست ، کما اینکه من صرفا بک آپ رو منتقل کردم آیا نیازی به ساخت دیتابیس مجزا نیست؟

4- هم چنین برای تغییر آدرس در گوگل وبمستر ، امکان انتخاب ساب دومین وجود نداره و فقط سایت ها رو برای انتخاب نمایش میده !

این بخش رو چه باید کرد؟

متشکرم
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
چگونگی تغییر دامنه سایت (از سایت به سابدومین) - توسط number-one - ۱۳۹۳/۲/۲۳، ۱۴:۱۷:۵۲ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان