مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: آموزش کدهای پست بیت به صورت جداگانه
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
به یاری اهورامزدا

آموزش کدهای پست بیت به صورت جداگانه

در این جا قصد دارم یک سری از کدهای پست بیت را با کارشان به صورت جداگانه به شما معرفی کنم و یک سری مسائل را بیان کنم .

ابتدا به سراق معرفی ، توضیح و .... این کدها می رویم .

متغيير ارسال ها :
کد:
{$lang->postbit_posts}

این متغییر برای ارسال پست و یک سری اطلاعات پست می باشد . اگر این متغییر را وارد کنید می توانید تعداد ارسال را مشاهده کنید . قابل ذکر است که دیگر کد هم برای پست بیت وحود دارد .

کد:
{$postbit['posts']}
این کد هم هست که معمولا بیشتر این جواب می دهد .

متغییر صویر آنلاین :
کد:
{$post['onlinestatus']}

در این متغغیر از کدی که باید با اطلاعات و برنامه مای بی بی هم خوانی داشته باشد استفاده شده است .

متغییر پروفایل کاربر :

کد:
{$post['profilelink']}

این هم متغییر پروفایل کاربر است که می توانید این متغییر را برای انجام بعضی از کارها مانند بنجره پاپ آپ تغییر داد و از آن استفاده کرد .

متغییر درجه کاربر :
کد:
{$post['userstars']}

این همان متغییری است که به میزان فعالیت کاربر شما گروه بندی را انجام می دهید و برایش ستاره انتخاب می کنید . بعضی ها دوست دارند به جای ستاره از تصاویر دیگری استفاده می کنند و آدرس تصویر را در تنظیمات گروه بندی وارد می کنند و .....

متغییر آواتار کاربران :

کد:
{$post['useravatar']}
این هم متغییر آواتار کاربران است . توجه داشته باشید که این متغییر هم باید با کدهای مای بی بی همخونی داشته باشد زیرا در جایی دیگر از قالب ها برای آواتار کاربران تنظیماتی وجود دارد .

متغییر عنوان کاربران :

کد:
{$post['usertitle']}

این هم متغییر عنوان کاربران است که شما اگر به کاربر اجازه داده باشید می توانید در ویرایش مشخصات برای وی عنوانی را انتخاب کنید . مثلا به جای ستاره ها عکس مدیر کل را قرار بدهید و سپس در عنوان وی نام بخش مدیریت وی را بنویسید .

متغيير تاريخ ثبت نام :
کد:
{$post['userregdate']}

در این متغییر هم می توانید زمان ثبت نام کاربر را مشاهده کنید . اگر شما از تقویم فارسی و .... هم استفاده می کنید به راحتی و بدون تغییر می توانید اطلاعات را به صورت فارسی مشاهده کنید .

متغيير اعتبار :
کد:
{$post['replink']}

در این متغییر هم شما میتوانید تعداد اعتبار کاربر را مشاهده کنید .

متغییر اخطار :

کد:
{$post['warninglevel']}

در این متغییر هم می توانید میزان اخطار کاربر را مشاهده کنید که البته به صورت خصوصی است . قابل ذکر است ؛ کاربرانی که در پست بیت خود از این متغییر در کادر استفاده می کنند ، به آن ها استفاده این متغییر در پست بیت توصیه نمی شود زیرا به صورت خصوصی بوده و دیگر کاربران آن کادر را خالی مشاهده می کنند.

متغییر پلاگین پرچم . ملیت کاربر :

کد:
{$post['country']}

این هم متغییری است که با نصب این پلاگین می توانید به صورت خودکار و بدون انجام هیچ کاری این متغییر را مشاهده کنید و مکانش را عوض کنید .

متغيير حالت من :

کد:
{$post['mood']}
در این متغییر هم می توانید حاالت من را مشاهده کنید . اگر شما از پلاگین حالت من استفاده می کنید می توانید این متغییر را بههر جایی که مایاپل هستید انتقال بدهید .

متغییر تشکر :
کد:
<br><br><span class="smalltext">{$lang->thx_thank} {$post['thank_count']}<br />
{$post['thanked_count']}<br /></span>
این هم متغییر تشکر است . در ایم متغییر از دو کد و تابع استفاده شده است . این کدها را به تفکیک نام می بریم .

کد نمایش ( 0 تشکر در 0 ارسال) :
کد:
{$post['thank_count']}
{$post['thanked_count']}
کد نمایش تشکر شده :
کد:
{$lang->thx_thank}

متغییر امتیازات :
کد:
{$lang->money}: {$post[MYPLAZA_MONEY_COLUMN]}

این هم متغییر پلاگین امتیازات است . البته این متغییر به صورت ناقص است زیرا فقط میزان امتیاز را نمایش می دهد .

متغییر شماره عضویت :
کد:
عضو : $post[uid]

در این متغییر از حروف هم استفاده شده است . این تابع با کدهای داخل مای بی بی هم خوانی دارد و هیچ گونه پلاگین و ... را احتیاج ندارد و شما تنها باید این کد را داخل محل مورد نظر خود قرار دهید .

البته باید بگوییم که برای بعضی از قالب ها و ویرایش آن ها باید postbit_author_user را ویرایش کنید .