هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیشنهاد غیر فعال شدن پلاگین اطلاع از پیام خصوصی آژاکس در mybbIran
با سلام
متاسفانه این پلاگین باعث بالا رفتن مصرف حجم اینترنت کاربر و حتی پهنای باند سرور میشه. مخصوصا در زمانی که تعداد زیادی پنجره در مرورگر باز هست. مثلا اگر شما 10 صفحه باز از فروم مای بی بی داشته باشید حدود 100 کیلوبایت در دقیقه و 6 مگابایت در ساعت از پهنای باند کاربر و سرور رو مصرف میکنه و از اون مهمتر فشاری که به سرور میاره هست چون همواره سرور لازم هست که با مرورگر کاربر ارتباط داشته باشه و شما تصور کنید که 200 کاربر در روز هر کدوم حدود 1 ساعت در سایت آنلاین باشند.
به همین دلیل من اون رو در فرومم غیر فعال کردم. توصیه میکنم mybbiran هم اونرو غیر فعال کنه. چون واقعا پلاگین اجباری و حیاتی برای فروم نیست و همون حالت هشدار پیش فرض هم مناسب هست.
پاسخ
 سپاس شده توسطgeo (۱۳۹۰/۱۱/۲۵، ۰۶:۴۰:۱۶ صبح) ، plus (۱۳۹۰/۱۱/۲۵، ۰۷:۳۰:۳۹ صبح) ، alimasumi (۱۳۹۰/۱۱/۲۵، ۱۱:۱۴:۴۴ صبح) ، majid01 (۱۳۹۰/۱۱/۲۵، ۱۱:۳۹:۱۴ صبح) ، Mohammad.T (۱۳۹۱/۳/۶، ۰۱:۱۷:۳۴ صبح)
با سپاس از اطلاع رسانیتونHeart

البته حالت آژاکسی، خیلی از پیش فرض بهتر است.

چند مدت پیش هز یکی از دوستان که از حالت پیش فرض استفاده می کرد، در خصوص عدم استفاده از این پلاگین بصورت آژاکسی سوال کردم و ایشان هم دقیقا همین حرف شما را زدند و گفتند چون به سرور فشار می آورد، غیرفعالش کردم
پاسخ
 سپاس شده توسطartin (۱۳۹۰/۱۱/۲۵، ۰۷:۱۱:۰۸ صبح) ، Doodoo (۱۳۹۱/۱/۱۶، ۰۴:۱۲:۲۵ صبح)
(۱۳۹۰/۱۱/۲۵، ۰۶:۴۲:۵۸ صبح)geo نوشته است: با سپاس از اطلاع رسانیتونHeart

البته حالت آژاکسی، خیلی از پیش فرض بهتر است.

چند مدت پیش هز یکی از دوستان که از حالت پیش فرض استفاده می کرد، در خصوص عدم استفاده از این پلاگین بصورت آژاکسی سوال کردم و ایشان هم دقیقا همین حرف شما را زدند و گفتند چون به سرور فشار می آورد، غیرفعالش کردم

بله از نظر اینکه بلافاصله و در تمامی صفحات به کاربر اطلاع رسانی میشه خوب هست که شاید در سایتهای اجتماعی و سرویسهای ایمیل مثل جیمیل اینکار لازم هم باشه ولی به نظر من برای یک فروم تخصصی چندان کارایی حساس و ارزش بالا رفتن ترافیک و مدت زمان ارتباط بین سرور و کاربران رو نداره. خصوصا اینکه این پلاگین از لحاظ مصرف پهنای باند بهینه سازی نشده و برای هر صفحه بصورت جداگانه اطلاعات رد و بدل میکنه.
کاربرانی که اطلاع سریع از پیام خصوصی براشون مهم باشه میتونن ارسال هشدار به ایمیل در زمان دریافت پیام رو فعال کنند و اگر برنامه های چک کننده ایمیل که الان خیلی مرسوم و لازم هست رو روی مرورگر ، سیستم ویندوز و یا موبایلشون داشته باشند بلافاصله و حتی در زمان آفلاین بودن از فروم، متوجه پیام میشند. برای سایر کاربران هم حالت پیش فرض کاملا مناسب هست چون بلافاصله بعد از رفتن به یک صفحه از فروم متوجه پیام خصوصی میشن.
سایر سیستم های فروم ساز مثل vb و همینطور بسیاری از فرومهای معروف از حالت آژاکس برای پ.خ استفاده نمیکنن. حداقل من موردی رو ندیدم.
پاسخ
 سپاس شده توسطgeo (۱۳۹۰/۱۱/۲۵، ۰۸:۰۹:۵۹ صبح)
بعد برای انجمن هم و چند انجمن دیگه که می شناسم آی پی کاربر ها رو می بست و اصلا نمی تونستن انجمن و مشاهده کنن - بهتره غیر فعال شه
پاسخ
 سپاس شده توسطartin (۱۳۹۰/۱۱/۲۵، ۰۷:۵۵:۲۱ صبح) ، geo (۱۳۹۰/۱۱/۲۵، ۱۲:۲۸:۳۵ عصر)
هاست من هم گفته بود سایتم فشار زیادی رو سرور میاره از وقثتی غیر فعالش کردم همه چیز خوب شده
پاسخ
 سپاس شده توسطartin (۱۳۹۰/۱۱/۲۵، ۱۱:۵۹:۰۷ صبح) ، geo (۱۳۹۰/۱۱/۲۵، ۱۲:۲۸:۴۴ عصر)
الان یادم اومد یه مشکلی توی اینترنت اکسپلورر زمانی که روی فرومم فعال بود باهاش داشتم که یکی از کاربرها به من پ . خ فرستاده بود و من پیامش رو روی اینترنت اکسپلورر ندیده بودم. بعد از غیر فعال کردنش متوجه پیام خصوصی خونده نشده شدم.
فکر کنم به دلیل فعال بودن قابلیت ضد pop-up اینترنت اکسپلورر بود که دیده نمیشد.
دوستانی که هنوز از ie استفاده میکنند میتونن تست کنند درسته یا نه.
پاسخ
 سپاس شده توسطgeo (۱۳۹۰/۱۱/۲۵، ۱۲:۲۹:۰۳ عصر)
بابا مال من غیر فعال شده دارم خودمو میکشم درست نیمشه Confused
بهتر است دهان خود را ببندید و ابله به نظر برسید که تا آن را باز کنید و همه تردید ها را از میان ببرید
پاسخ
درود !!
پلاگین رو حذف و دوباره نصب کن درست بشه !
این روش رویه این پلاگین تست شده و کامل بعد فعال سازی دوباره کار میکنه !!
یا حق
پاسخ
 سپاس شده توسطشماره مجازی (۱۴۰۱/۸/۲۶، ۰۱:۵۷:۵۲ صبح) ، گراف مسنجر (۱۴۰۱/۱۰/۳، ۰۴:۱۹:۳۸ صبح) ، چارتر ۴۲۴ (۱۴۰۲/۹/۱۲، ۱۵:۲۳:۱۵ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان