هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در آمار های فروم
درود

دوستان این آمار هایی که فروم من ارائه داده اشتباه هستند چطور میتونم درستش کنم ؟

[تصویر:  adasdasda.jpg]

[تصویر:  qwdqvqgvq.jpg]

نفس نفس تو سینه ام عطر نفس های شماست
اگر که قابل بدونین
فور یوزرز جای شماست

پاسخ
تا جایی که یادم میاد و یه جای دیگه ی سایت صحبتش بود ، این مشکلاتی که در زمینه ی اینطور آمارها که با ساعت و تاریخ و اینا سرو کار دارن بوجود میاد ، مربوط به پلاگین های Calender یا همون تقویمه . اما اینکه چطوری حلش کنید رو یادم نمیاد . اما فکر میکنم به همون مربوطه . شما پلاگین تقویم جلالی نصب کردید ؟ اگر نکردید الان نصب کنید . تا جایی که من میدونم به اون مربوط میشه .
روی این قسمتی که عرض کردم کار کنید اگه جواب نداد اعلام کنید تا سایر دوستان بهتر راهنماییتون کنن
انجمن آریانیک

http://aria-nik.net

http://aria-nik.com

پاسخ
درود

بنده این مشکل رو از 3 4 ماه پیش دارم !
تقویم جلالی رو نصب داشتم و دارم ولی وقتی به 1.6.5 منتقل کردم و فایل جدید که گذاشته بودن براش رو آپلود کردم و با اون پلاگین هم به مشکل بر خوردم و ساعت و تاریخ فروم بنده علارقم فعال بودن پلاگین به میلادی هست !

Forum.4users.iR

اینم لینکش که در این مورد با Mohammad-Za صحبت کردم ولی ایشون براش راه حل دقیقی ارائه نداد و گفت با یکی از پلاگین ها نمی سازه غیر فعال کردم پلاگین ها رو باز هم به نتیجه ای نرسیدم !

http://community.mybbiran.com/thread-794...l#pid65622
اگر که قابل بدونین
فور یوزرز جای شماست

پاسخ
واقعیت خواستم بگم ساعت سرور ولی سایتتو دیدم که تاریخ 1 روز با ما اختلاف داره و این نشون میده که درسته!
شرمندم چیزی نمیتونم بگم (شاید از دیتابیس بشه حلش کرد)
پاسخ
 سپاس شده توسطDoodoo (۱۳۹۰/۱۰/۱۹، ۱۳:۴۱:۰۱ عصر) ، Mohammad.T (۱۳۹۰/۱۰/۲۰، ۰۵:۲۱:۱۹ صبح)
احتمال ميدم از تغييرات تاريخ و زمان سرور باشه .

فرض ميكنيم مدت زمان نشان دادن افراد آنلاين همون 15 دقيقه هست.
يعني افرادي رو كه از 15 دقيقه قبل تا الان توي سايت بودن رو آنلاين نشون ميده.
حالا 15 دقيقه قبل مثلاً ميشه 12:00 - 2012/01/10 و حالا ميشه 12:15 - 2012/01/10
مطمئناً‌ قبل اين هم افرادي آنلاين بودن ولي چون فاصله زمانيشون با زمان حال بيشتر از 15 دقيقه بوده ، آنلاين نشون نميده.

حالا اگر بنا بر اتفاق يا عمد يا كلاً‌ تغييراتي كه سرور انجام داده تاريخ از 2012 بره 2002 اونوقت افراد آنلاين ميشه از 15 دقيقه قبل يعني 12:00 - 2002/01/10 و زمان فعاليت كاربر ها واسه 10 سال قبله . پس همشونو آنلاين نشون ميده.
پس اگر 2000 تا كاربر توي 2010 تا 2012 توي انجمن آنلاين بودن ، همشونو سرور آنلاين نشون ميده و تعداد بيشترين افراد آنلاين به 2002/01/10 برميگرده و تعداد افراد آنلاين 2000 تا.

با اين فرض اگر كاربري توي اون زمان كه سرور سالش 2002 شده آنلاين بوده فاصله سال 2002 تا 2011 (طبق انجمن شما) رو 9 سال رو حساب ميكنه.

احتمال ميدم تاريخ و ساعت سرور براي دقايقي دچار اختلال شده و سال رو 2002 زده و اين فاصله 9 ساله به وجود اومده.

واسه درست كردنش همونطور كه مهدي عزيز گفت بايد از phpMyAdmin تاريخ هارو درست كني.

وارد phpMyAdmin شو ، وارد ديتابيس انجمنت شو.

از جدول mybb_users يوزر هايي رو كه مدت زمان آنلاين بودنشون رو اشتباه زده رو ويرايش كن ، يعني وارد ويرايش داده مورد نظرت شو و مقدار فيلد timeonline رو اصلاح كن.

و از جدول mybb_stats ، داده اي رو كه تعداد افراد آنلاين هم زمان رو اشتباه زده همون بالاي 2000 تا رو ويرايش و مقدار رو اصلاح كن يا داده رو حذف كن (با توجه به اين كه زمانش مربوط به 2002 هست).

يعني مقدار فيلد numusers رو بررسي كن كه مربوط به افراد آنلاين هم زمان است.
بهتره بر اساس فيلد numusers جدول رو به صورت نزولي sort (مرتب) كني.
پاسخ
 سپاس شده توسطAR@KST@R (۱۳۹۰/۱۰/۲۰، ۰۰:۴۶:۰۴ صبح) ، Mohammad-Za (۱۳۹۰/۱۰/۲۰، ۰۱:۴۴:۱۵ صبح) ، Mohammad.T (۱۳۹۰/۱۰/۲۰، ۰۵:۲۱:۳۸ صبح)
بسیار بسیار سپاسگزارم
اولین رو فهمیدم چطور درست کنم ولی دومی رو نگرفتم !
اینو انجام دادم و درست شد :
نقل‌قول: از جدول mybb_users يوزر هايي رو كه مدت زمان آنلاين بودنشون رو اشتباه زده رو ويرايش كن ، يعني وارد ويرايش داده مورد نظرت شو و مقدار فيلد timeonline رو اصلاح كن.

برای این نفهمیدم دقیقا چه باید بکنم :
نقل‌قول: و از جدول mybb_stats ، داده اي رو كه تعداد افراد آنلاين هم زمان رو اشتباه زده همون بالاي 2000 تا رو ويرايش و مقدار رو اصلاح كن يا داده رو حذف كن (با توجه به اين كه زمانش مربوط به 2002 هست).

در mybb_stats فقط این چهار ستون رو داریم:
dateline
numusers
numthreads
numposts

که برای من در 8 صفجه 30 تایی ردیف شده !

دقیقا په باید بکنم ؟! ممنونننننننننننننننم
و اینکه برای تقویم جلالی چه کنم ! ! !

http://community.mybbiran.com/thread-848...l#pid69250
اینجا در موردش قبلا سوال پرسیده بودم !
http://community.mybbiran.com/thread-794...l#pid65622

اگر که قابل بدونین
فور یوزرز جای شماست

پاسخ
 سپاس شده توسطmamaly12h (۱۳۹۰/۱۰/۲۰، ۰۶:۴۰:۴۲ صبح)
(۱۳۹۰/۱۰/۲۰، ۰۵:۵۰:۵۹ صبح)Mohammad.T نوشته است: در mybb_stats فقط این چهار ستون رو داریم:
dateline
numusers
numthreads
numposts

که برای من در 8 صفجه 30 تایی ردیف شده !

دقیقا په باید بکنم ؟! ممنونننننننننننننننم

شرمنده . بهتر بود نام فيلد رو هم توي ارسال قبليم ميزدم . ارسال قبليمو ويرايش كردم . ضمن اينكه همينجا هم توضيح ميدم.

بهتره ببيني توي كدوم داده فيلد numusers تعدادش بيشتره.
از sort كردن بر اساس numusers استفاده كن. (مرتب كردن به صورت نزولي)

واسه تقويم جلالي هم فكر كنم محمد زنگنه چون قبلاً واسش پيگيري كرده بهتر در جريان موضوع و چگونگي رفع مشكلاتش باشه .
پاسخ
 سپاس شده توسطMohammad.T (۱۳۹۰/۱۰/۲۰، ۰۸:۲۵:۱۹ صبح)
خیلی ممنون

اگر درست فهمیده باشم می بایست ستون رو بذارم روی حالت نزولی سپس از بیشتر به کمترین بیاییم و چک کنم ببینم کدام ردیف در ستون numusers بیشتر از قبلیش هست ! درسته ؟

بر این مبنا چک کردم و همه درست بودن جز صفحه آخر که بعضی شماره ها با هم مساوی بودن :

[تصویر:  18e8fb514012.jpg]
در این حالت چه باید بکنم ؟
اگر که قابل بدونین
فور یوزرز جای شماست

پاسخ
البته من مطمئنم این آمار واقعی نیست ! چطور می تونم آمار رو صفر کنم یا به طور مثال بذارم روی 20 بازدید که این مشکل هم برطرف بشه ! و با اولین باری که بازدید سایت بالای 20 باشه آمار به روز بشه ؟
اگر که قابل بدونین
فور یوزرز جای شماست

پاسخ
Blush
اگر که قابل بدونین
فور یوزرز جای شماست

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان