هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت میان htaccess. و htaccess.txt
سلام،
همیشه در تمامی سایتهای مختلف صحبت بر سر دو فایل htaccess. و htaccess.txt بوده و با توجه به جستجویی که در انجمن انجام دادم، دیدم که هیچ جایی در مورد این دو فایل توضیح کامل داده نشده. (البته شاید من دارم اشتباه میکنم و امیدوارم اگر پستی در این زمینه وجود داره منو راهنمایی کنید.)

آیا امکان داره تفاوت بین این دو فایل رو توضیح بدید و بگین که در چه مواردی از کدوم یکی استفاده میشه کرد؟ و اصلاً مورد استفاده اون چیه و برای چی باید باشه؟

هدفم از این پست پرداختن به این موضوع به صورت کاملاً فنی و حرفه ای بوده و خواهش می کنم قبل از اظهار نظر از صحت پاسخ خودتون اطمینان داشته باشید تا بحث به بیراهه کشیده نشه.

ممنونم
Heart
پاسخ
 سپاس شده توسطgeo (۱۳۹۰/۱۲/۱۱، ۰۶:۳۵:۵۳ صبح) ، HOssE!N-B (۱۳۹۰/۱۲/۱۱، ۱۰:۳۵:۱۸ صبح)
درود
فایل :htaccess.txt
برای این که شما بتونید او رو رو ویرایش کنید . برای انتقال .موقعی که کاربر کلیک میکنه رو .ادرس .مثال این ادرس.http://damin.com
وارد صفحه اصلی میشه.http://damin.com/index.php
ولی در موقعی که شما مثلن فایل :htaccess.txt
نامشو به :htaccess.اماده میشه برای ویرایش و کد Big GrinirectoryIndex portal.php
قرار میدی.داخلش. ادرس به این صورت قرار میگیره و دایکتری میشه به این ادرس .
http://damin.com/portal.php
ودر صورتی که کد اشتباهی قرار دهید .دچار ارور 500 سرور قرار خواهید گرفت .این توضیح مختصری بود در این باره.وبیشتر در این مورد استفاده میشود .
موفق باشید
پاسخ
 سپاس شده توسطHOssE!N-B (۱۳۹۰/۱۲/۱۱، ۱۱:۳۴:۰۰ صبح) ، goldenaxis (۱۳۹۰/۱۲/۱۱، ۱۲:۰۳:۱۱ عصر)
ممنون بابت توضیحات شما
اما من بعد از نصب پلاگین گوگل سئو هر کاری میکنم که محتویات2 فایل htaccess.txt و htaccess. را با هم ترکیب کنم نمیشود (دچار ارور 500 سرور میشوم) ممنون میشم روش ترکیب این 2 فایل را هم بگین

من به هر نحوی کدها را با هم ترکیب میکنم باز هم مشکل ایجاد میشودHuh
مهم بودن رو فراموش کن!

تیتر روزنامه ی یکشنبه، زباله ی روزدوشنبه است …

پاسخ
پس چرا من همون فایل htaccess.txt که توی پکیج مای بی بی هست رو به htaccess. تغییر نام میدم، error 500 رو دریافت می کنم و سایت باز نمیشه؟
پاسخ
درود
دسترسی برام ارسال کنید تا براتون درست کنم دوست گرامی .
موفق باشید
پاسخ
 سپاس شده توسطgoldenaxis (۱۳۹۰/۱۲/۱۱، ۱۲:۵۶:۴۵ عصر)
(۱۳۹۰/۱۲/۱۱، ۱۲:۳۲:۴۴ عصر)jalal.m نوشته است: درود
دسترسی برام ارسال کنید تا براتون درست کنم دوست گرامی .
موفق باشید

امکان داره در این خصوص توضیح بدین تا هم من و هم سایر دوستان در این مورد بیشتر و عملی تر یاد بگیریم؟ Heart
پاسخ
درود
دوست عزیز این کد زیر.رو درونش قرار دهید .موفق باشید

کد php:
RewriteRule ^page-([0-9A-Za-z]+)\.htmlportal.php?pages=$[L,QSA]

DirectoryIndex portal.php 

این کد را درون فایل htaccess.txt

که به این حالت در تغییر نام اون انجام دادین که به این صورت درامدهhtaccess.قرار دهید تادچار ارور نشوید.موفق باشید
پاسخ
 سپاس شده توسطgoldenaxis (۱۳۹۰/۱۲/۱۲، ۲۳:۳۳:۰۰ عصر)
(۱۳۹۰/۱۲/۱۱، ۱۳:۰۹:۵۸ عصر)jalal.m نوشته است: درود
دوست عزیز این کد زیر.رو درونش قرار دهید .موفق باشید

کد php:
RewriteRule ^page-([0-9A-Za-z]+)\.htmlportal.php?pages=$[L,QSA]

DirectoryIndex portal.php 

این کد را درون فایل htaccess.txt

که به این حالت در تغییر نام اون انجام دادین که به این صورت درامدهhtaccess.قرار دهید تادچار ارور نشوید.موفق باشید

با تشکر فراوان از راهنمایی شما، اما با وجود این کد باز هم اررو 500 دریافت میشه و صفحه باز نمیشه.
پاسخ
ارور 500 بعد از انتقال به هاست جدید به خاطر .htaccess
پاسخ
 سپاس شده توسطشماره مجازی (۱۴۰۱/۸/۲۶، ۰۱:۵۳:۰۴ صبح) ، گراف مسنجر (۱۴۰۱/۱۰/۳، ۰۴:۱۵:۰۵ صبح) ، چارتر ۴۲۴ (۱۴۰۲/۹/۱۲، ۱۵:۱۶:۳۰ عصر)

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشکل با فایل HTACCESS navidahanj 9 4,964 ۱۳۹۳/۱/۲۵، ۲۲:۱۱:۱۶ عصر
آخرین ارسال: صالح غلامیان
  فایل htaccess و اهمیت آن yaser0421 0 1,181 ۱۳۹۱/۹/۳۰، ۱۷:۵۱:۰۳ عصر
آخرین ارسال: yaser0421

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان