هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک سوأل فنے و اساسے در مورد پلاگین ها
من مدت زیادی نیست که اینجا عضو شدم، ولی تو همین مدت کم خیلی چیزها یاد گرفتم
ولی متاسفانه یه مشکلے هست که تقریباً از هیچ کس نتونستم جوابش رو بگیرم، دوست داشتم در موردش بنویسم تا بیشتر در موردش صحبت بشه تا شاید راه حلے از جانب کسی پیشنهاد بشه که مفید فایده باشه. . .

مشکل از این قرار هست که برخی از پلاگین های مرجع پارسی مای بی بی مشکل دارن، حتی بعد از رفع ناسازگاری پلاگین ها به مشکل میخورن با سیستم و انجمن کاربر. . .
مثلاً پلاگین پاپ آپ کردن پروفایل کاربر در همین سایت که پلاگین بسیار مفید و خوبی هست دارای مشکل هست، اما یه راه برای کاربر وجود داره و اونم اینه که وقتی از سایت اصلی دانلود و نصب میکنی مشکل حل میشه ، ولی متاسفانه زبانش انگلیسی هست، وقتی که دست به ویرایش این پلاگین سالم میزنیم و ذخیره میکنیم بعد از ذخیره سازی و طی مراحل نصب و فعال سازی دوباره همون مشکل به وجود میاد که به شخصه برای من برای بسیاری از پلاگین ها وجود داره، شاید شما بگید که من بلد نیستم با این ها کار کنم ولی باور کنید من بیش از 20 تا پلاگین در حال حاضر در انجمنم نصب کردم ، و دیگه میتونم پلاگین سالم و غیر سالم رو از هم تشخیص بدم، الان مطمئنم که یه مشکلی هست برای این پلاگین. . .

راه کار :
الان از شما دوستان گرامی تقاضا دارم به من که یک کاربر نابلد و ناشی هستم بگید که چطور میشه یک پلاگین زبان اصلی که سالم هست رو میشه ویرایش کرد بدون اینکه بعد از نصب به مشکل بخوره، به این عکس نگاه کنید ، این پلاگین فارسی همون پاپ آپ کردن پست بیت هست که به مشکل میخوره. . .

[تصویر:  t8q40hdyb6qcdt9u6v2h_thumb.jpg]

واقعاً چطور میشه این پلاگین هارو طوری ویرایش کرد که بعد از فعال سازی به مشکل نخوره و این اخطار رو نده؟
از دوستان گرامی تقاضا دارم کمک کنن به خصوص مدیران عزیز که ماهر تر هستند...

We Are Basketball
[تصویر:  ot2ybgycgw5e53skwsus.gif]
پاسخ
دوست عزیز اکثر اوقات این مشکل از فایل زبان پلاگین نیست و از پلاگین قرار داده شده است برای مثال شما می توانید پلاگین را از سایت مرجع دانلود کنید (اکثرا فارسی دارند که آن ها سالم هستند) بعد از دانلود فایل php که در پوشه ی languages/persian قرار است آپلود شود را از پلاگینی که در همین جا (مای بی بی ایران) قرار داده شده در همان پوشه که از سایت مادر دانلود کردید کپی کنید حال آن را آپلود کنید در واقع شما فقط از پلاگینی که در مای بی بی ایران قرار دارد فایل language/prsian رو بر میدارید و اصل پلاگین رو از مای بی بی مرجع دانلود می کنید.
=============================

برای سفارش قالب اختصاصی به من پی ام بدهید

[برای ۱.۸] پوسته آدیداس (Adidas Theme)

پاسخ
دوست عزیز من دقیقاً متوجه نشدم که چیکار باید بکنم!

منظور شما این هست که از سایت مرجع بگیرم اون پلاگین رو و بعد قسمت پارسی این پلاگین رو بزارم تو پوشه زبان ؟
We Are Basketball
پاسخ
دقیقا درسته چون اکثرا جواب میده به این علت که مشکل از فایل اصلی پلاگین است که در اینجا قرار گرفته نه فایل زبان

برای سفارش قالب اختصاصی به من پی ام بدهید

[برای ۱.۸] پوسته آدیداس (Adidas Theme)

پاسخ
 سپاس شده توسطSrbija (۱۳۹۰/۸/۱۴، ۰۱:۲۷:۴۹ صبح)
اجازه بدید برم امتحان کنم، اگر اینطور باشه و کار بکنه بسیاری از مشکلات من با پلاگین ها حل میشه. . .

مثل یادداشت در پروفایل
پاپ آپ کردن نام کاربری
پیام خصوصی خوشامد گویی
.
.
.
We Are Basketball
پاسخ
ميشه با نرم افزار notepad++ فايل پلاگين رو باز كرد و encoding فايل رو از UTF-8 به UTF-8 without BOM تغيير داد و سپس ذخيره كرد.

مشكل از انكودينگ فايل ها در حالت utf-8 هست.

با برخي از نرم افزار هاي ديگر هم چنين امكاني وجود داره.
پاسخ
 سپاس شده توسطSrbija (۱۳۹۰/۸/۱۴، ۰۱:۵۵:۴۷ صبح) ، geo (۱۳۹۰/۸/۱۴، ۱۱:۴۲:۲۵ صبح)
من با این نرم افزاری که شما گفتید کار نکردم ولی کاری که شما گفتید رو انجام دادم
بلافاصله بعد از اینکه این پلاگین رو ادیت میکنیم دوباره به همون حالت مشکل دار برمیخوره
مثلاً همین پلاگین پست بیت داون یا همون پاپ آپ کردن پروفایل کاربری وقتی پلاگین سالم رو ویرایش میکنم حتی یک حرف رو هم که اضافه یا کم میکنم دوباره همون مشکل برقرار میشه در حالیکه اگه بهش دست نزنم و آپلودش کنم و نصب کنم و راه اندازی کنم هیچ مشکلی نداره، آیا بازم به UTF-8 without BOM ربط داره؟
We Are Basketball
پاسخ
UTF-8
باعث میشه که کلمات فارسی درپلاگین به صورت علامت سوال در نیادHeartSmile
درود
.....
فعالیت مجدد برای کمک رسانی خدمت دوستان  Heart Heart Heart

راه ارتباطی : تلگرام

پاسخ
سلام
خُب این مشکل علامت سوال شدن کلمات فارسی در پلاگین رو میشه با سیو کردن utf حل کرد،
مشکل من علامت سوال شدن کلمات فارسی نیست، مشکل من اینه که بعد از فارسی شدن کلمات انگلیسی و ذخیره سازی اونها بعد از نصب و فعال سازی دوباره مشکل دار میشه مثلی همون عکسی که گذاشتم،

در واقع سوال من اینه که چطور میشه یه جوری ادیت کرد که بعد از نصب و فعال سازی به مشکل نخوریم؟!
وگرنه پلاگین سالم رو از سایت اصلی با زبان اصلی دانلود میکنیم دیگه. . .
We Are Basketball
پاسخ
اگر از نرم افزار استانداردي واسه utf-8 كردن استفاده بشه مشكلي پيش نمياد .

در بسياري از نرم افزار هاي استاندارد براي اين كار در صورتي كه فايلي كه مشكل utf-8 شدن غير صحيح داره رو باز كنيد با يه علامت خاص در خط ابتداي محتواي فايل روبرو ميشيد .

در بسياري ديگه از تنظيمات گزينه utf-8 شده غير صحيح فايل از utf-8 استاندارد متفاوت هست.
مانند همين notepad++ كه دو نوع UTF-8 whithout BOM و UTF-8 رو به صورت جداگانه داره.
پاسخ
 سپاس شده توسطSrbija (۱۳۹۰/۸/۱۴، ۱۳:۳۵:۴۳ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان