هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"دروپال" سیستم مدیریت محتوا عالی
تا جایی که من تحقیق کردم دروپال از همه قدرتمند تره.
هم از نظر انعطاف پذیری ، هم از نظر سئو ، هم از نظر امنیتی.
در مورد امنیت دروپال همین بس که سایت کاخ سفید با هسته این سیستم بالا اومده. البته من هنوز باهاش کار نکردم ولی خیلی مقایسه خواندم و شک ندارم که از جوملا هم قوی تره.
اما مشکل اصلی دروپال پشتیبانی فارسی و تعداد کمتر قالب ها هست . من با جوملا کار کردم. اینقدر سایت فارسی داره که به ندرت ممکن هست به مشکل بر بخورید. همچنین تعداد بسیار زیادی از پلاگین ها فارسی شدند . یه سری پلاگین تجاری هم داره که میشه اونها رو هم گیر آورد.
بنابر این اگر کم تجربه تر هستید و یه سیستم قدرتمند با پشتیبانی خوب می خواهید 100% جوملا و اگر تجربه دارید و دنبال یه سیستم کامل تر و قدرتمند تر با امنیت بالاتر هستید دروپال .
www.r30.ir انجمن تخصصی هواپیمای مدل
پاسخ
دوستم من همه چیز قدرت یه Cms نیست پشتیبانی یه CMS هم خیلی مهمه که توی ایران جوملا یه سروگردن از همه بالاتره .
دلیل اینکه سایت کاخ سفید از هسته این CMS به وجود اومده دلیل قدرتمند بودن این CMS نمیشه چون ممکنه طراحان سایت کاخ سفید کلی تغییر توی هسته به وجود اورده باشن .
از لحاظ امکانات هیچ CMS به پای جوملا نمیرسه اراده کنی می تونی هر نوع امکانی رو به سایتت اضافه کنی مثل همین مای بی بی که کلی پلاگین واسش وجود داره .
بعد از جوملا هم به نظرم ورد پرس هستش .
در مورد دروپال نظر نمیدم چون باهاش کار نکردم .ولی می خواید سایت راه اندازی کنید که امکانات مختلفی می خواید داشته باشه و پشتیبانی عالی جوملا و اگه یه سایت معمولی می خواید وردپرسHeart
پاسخ
ورد پرس که به هیچ عنوان قابل مقایسه با دروپال نیست. وردپرس خیلی ساده و کار آمد هست اما وقتی بحث قدرت میاد وسط مقایسه ها بیشتر میره روی جوملا و دروپال و عمدتا هم نظر روی دروپال هست.

اما نظرتون در باره پشتیبانی رو قبول دارم. موضوع بعدی که بنظر من باعث راحت تر بودن جوملا میشه فراهم بودن قالب های مختلف و متنوع هست.
فکر می کنم این روزا نوشتن یه قالب از هر نظر که بررسی کنید به صرفه نیست و بهترین روش اینه که یه قالب خوب داشته باشید و انرو طبق سلیقه ویرایش کنید . بنابر این از این نظر جوملا برتری قابل توجهی داره.

اما در مورد امنیت دروپال شک نکنید و اینکه یه سایت معتبر که ممکنه مورد حمله شدید هکر ها قرار بگیره از این سیستم اوپن سورس استفاده می کنه واقعا چیز کمی نیست.
اما تا جایی که من شنیدم کار باهاش یه مقدار سخت تر از جوملا هست . تازه خود جوملا هم بعضی ها از پیچیدگیش شکایت دارند.
اما نمیشه هم انتظار کامل بودن و انعطاف پذیری داشت هم سادگی . وقتی یه سیستم مدیریت محتوا می خواهد هم سایت خبری رو پوشش بده هم هنری هم تجاری و ... طبیعتا پیچیده میشه
www.r30.ir انجمن تخصصی هواپیمای مدل
پاسخ
سلام

کدوم یک از سیستمهای مدیریت محتوا، ساختارش به MYBB نزدیکتره ؟؟

آخه من با MYBB راحتم.
پاسخ
 سپاس شده توسطشماره مجازی (۱۴۰۱/۸/۲۶، ۰۱:۵۳:۰۳ صبح) ، گراف مسنجر (۱۴۰۱/۱۰/۳، ۰۴:۱۵:۰۳ صبح) ، چارتر ۴۲۴ (۱۴۰۲/۹/۱۲، ۱۵:۱۶:۲۹ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان