هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش کامل ادغام کاربران جوملا و مای بی بی
Star 
معرفی کامپوننت Jfusion :
این کامپونت برای ادغام و هماهنگ سازی کاربران سیستم های انجمن ساز مانند VB ، PHPBB3 و ... با سیستم مدیریت محتوای جوملا تولید شده است.
لینک دانلود آخرین ورژن

آمورش نصب و راه اندازی :
1- ابتدا کامپوننت را دانلود کرده و سپس از طریق قسمت نصب/حذف کامپونت را نصب می کنیم.
2- بعد از نصب کامپوننت از قسمت مدیریت کامپوننتها وارد مدیریت Jfusion می شویم ،
3- حالا در منوهای مدیریت روی گزینه Configure Plugins کلیک می کنیم.

هم اکنون لیستی از انواع انجمن ساز ها رو مشاهده می کنیم ، حالا باید فروم مورد نظر خود را که می خواهیم با جوملا هماهنگ کنیم ، انتخاب کنیم ، MyBB را انتخاب می کنیم و برروی آیکون سبز رنگ کنار آن کلیک می کنیم ، تا به بخش اول تنظیمات وارد شویم

- حالا صفحه ای جدیدی برایمان باز می شود که در آن باید آدرس فرومی را که نصب کردیم در کادر مورد نظر تایپ کنیدم و کلید بعدی را بزنیم. مثلا اگر انجمن را در پوشه forum نصب کردیم ، آدرسی به این صورت : /home/your name site/public_html/forum

- حال بخش تنظیمات کلی ، در این قسمت می توانیم تنظیمات را به صورت کامل انجام دهیم ، هر چند تنظیمات دو بخش اصلی برایمان مهم تر است ، یعنی :
Plugin General Details که تنظیمات اصلی مربوط به انجمن است و
Database Options که باید اطلاعات دیتابیس مربوط به انجمن را وارد کنید.
اینک کار ما به پایان رسیده ، با مراجعه به بخش مدیریت Jfusion و فعال سازی کار نصب و راه اندازی به پابان می رسد.
امیدوارم این آموزش مفید واقع بشه
پاسخ
 سپاس شده توسطCancer9003 (۱۳۹۰/۶/۲۱، ۰۰:۲۴:۱۱ صبح) ، heavaz60 (۱۳۹۰/۶/۲۱، ۰۱:۰۴:۳۳ صبح) ، geo (۱۳۹۰/۶/۲۱، ۱۸:۳۱:۵۲ عصر) ، pn1367 (۱۳۹۰/۷/۱۲، ۱۶:۱۳:۳۲ عصر) ، mhy (۱۳۹۰/۹/۱۹، ۱۵:۵۴:۳۵ عصر) ، amir_tara67 (۱۳۹۰/۹/۲۰، ۲۲:۵۰:۴۴ عصر) ، yaser0421 (۱۳۹۰/۱۰/۱۶، ۰۲:۲۲:۰۹ صبح) ، mking (۱۳۹۲/۳/۲۶، ۱۴:۰۴:۱۸ عصر)
ممنون از کار خوبتون
خیلی بدرد می خوره
البته به شخصه معتقد هستم که هر CMS سایت ساز و انجمن ساز باید دیتابیسشون جدا از هم باشه و هیچگونه پل ارتباطی بینشون نباشه .توصیه هم می کنم دوستان حتماً اینکار رو انجام بدم .نهایتش فقط توی ثبت نام کاربره
چرا چون ممکنه روی هم تاثیر بزارن و اگه یکیشون خراب بشه بعدی هم از کار میفته .این احتمال خیلی زیاده مخصوصاً اگه سایت پر بازدید باشه حجم دیتابیس بالا میره که اونوقت درست کردنش میشه دردسر .
در صورت جدا بودن اگه یکی از کار بیفته اون یکی به فعالیت خودش ادامه میده
پاسخ
 سپاس شده توسطamir_tara67 (۱۳۹۰/۹/۲۰، ۲۲:۵۶:۵۸ عصر)
(۱۳۹۰/۶/۲۱، ۰۰:۱۹:۵۲ صبح)majid1605 نوشته است: ممنون از کار خوبتون
خیلی بدرد می خوره
البته به شخصه معتقد هستم که هر CMS سایت ساز و انجمن ساز باید دیتابیسشون جدا از هم باشه و هیچگونه پل ارتباطی بینشون نباشه .توصیه هم می کنم دوستان حتماً اینکار رو انجام بدم .نهایتش فقط توی ثبت نام کاربره
چرا چون ممکنه روی هم تاثیر بزارن و اگه یکیشون خراب بشه بعدی هم از کار میفته .این احتمال خیلی زیاده مخصوصاً اگه سایت پر بازدید باشه حجم دیتابیس بالا میره که اونوقت درست کردنش میشه دردسر .
در صورت جدا بودن اگه یکی از کار بیفته اون یکی به فعالیت خودش ادامه میده

آره اما به این فکر کردید که مثلا اگه شما یه انجمن و یه فروشگاه با هم داشته باشید اون وقت کاربر باید دو بار ثبت نام کنه و به نظر من این زیاد جالب نیست.
www.r30.ir انجمن تخصصی هواپیمای مدل
پاسخ
نقل‌قول: آره اما به این فکر کردید که مثلا اگه شما یه انجمن و یه فروشگاه با هم داشته باشید اون وقت کاربر باید دو بار ثبت نام کنه و به نظر من این زیاد جالب نیست.

بستگی به فروشگاه داره اگه واقعاً محصولاتی که توی فروشگاه وجود داشته باشن که تک باشن یا کاربر بهشون احتیاج داشته باشه چنددقیقه وقت صرف پرکردن یه فرم هیچ مشکلی به وجود نمیاره .
درضمن نظر شخصی بنده بود .و به نظرم مضرات یه دیتابیس مشترک بیشتر از فوایدشه
پاسخ
باسلام
اینکه توی پکیج زبانهاش، فارسی نداره !!
بنظرتون مشکلی پیش نمیاد ؟
myavarahmadi سابق
پاسخ
سلام.من این سیستم رو نصب کردم.چند تا مشکل هست که خواهشمندم راهنمایی کنید.اولا که بعد از ادقام نام های کاربری در هر دو ادقام نمی شه.مثلا من تو انجمنم 15 عضو و در سایت جوملام 2 عضو دارم و فقط در صورتی که کسی از طریق سایت ثبت نام کنه تو انجمن هم ثبت می شه.من می خوام تمام کاربران انجمن تو سایت هم ثبت بشن که بتونن همونجا لاگین کنن.دوم اینکه کسی که تو سایت لاگین می کنه تو انجمن هم لاگین می شه اما هر کی تو انجمن خارج می شه تو سایت خارج نمی شه.سیستم آمار انجمن کسی که از سایت ثبت نام می کنه رو نمیشناسه و نام کاربریش به عنوان آخرین کاربر نشون داده نمی شه و آمار تعداد کاربرا هم تغییر نمی کنه.ممنون می شم راهنماییم کنید.
پاسخ
سلام
من بخش آموزشمو با جوملا ساختم و میخوام غیر فعالش کنم . اما میخوام 9 هزار کاربرمو ببرم تو انجمن . دیتا بیس را اکسپورت کردم و تو انجمن ایمپورت کردم ولی نشد .کسی راه حلشو داره که چطوری باید اینکار انجام بشه ؟

با تشکر
پاسخ
دوستان لینک jfusion کار نمی کنه
کسی این پلاگین رو نداره؟
پاسخ
 سپاس شده توسطشماره مجازی (۱۴۰۱/۸/۲۶، ۰۱:۵۷:۵۴ صبح) ، گراف مسنجر (۱۴۰۱/۱۰/۳، ۰۴:۱۹:۴۰ صبح) ، چارتر ۴۲۴ (۱۴۰۲/۹/۱۲، ۱۵:۲۳:۱۶ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان