هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.22 MyBB منتشر شدامتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش ساخت دکمه در فلش
#1
Lightbulb 
خواستم یک آموزشی بدهم برای افراد مبتدی گفتم بیام و یه کم در مورد ساخت button در فلش توضیح بدم. دکمه ها که جزو یکی از مهمترین مباحث فلش بعد از نماد ها می باشند. در واقع دکمه ها عملی را در خود قرار می دهند و با فشار دادن آن ها آن عمل انجام می شود. برای مثال به یک دکمه اکشنی می دهیم که یک صفحه ی اینترنتی را باز کند یا یک فریم یک فیلم انیمیشنی را اجرا کند. ساخت دکمه:


به منوی

Insert

بروید و در آن گزینه:

New Symbol

را بزنید. در پنجره ی باز شده نام دکمه ی خود را به دلخواه بنویسید و سپس نوع آن را:

Button

انتخاب کنید. و در پایان

OK

را بزنید.

حالا به صفحه ساخت دکمه می روید. برای مثال یک دایره در صفحه بکشید. سپس به:

TimeLine

رفته و بر روی دومین فریم یعنی فریم:

over

یک کلید فریم بسازید. در این فریم یک تغییر دلخواه در دکمه به وجود آورید. برای مثال رنگ آن را عوض کنید. حال برای فریم سوم یعنی

Down

یک کلید فریم (کی فریم) بسازید و در آن یک رنگ دیگر انتخاب کنید.

حال به فریم :

Hit

رفته و برای آن هم یک کی فریم بسازید اما لازم نیست که در آن تغییری به وجود بیاورید.

حال دکمه ی

Scene ۱

را که در بالای صفحه قرار دارد بزنید . سپس دکمه ی

F۱۱

را از روی کیبورد فشار دهید. دکمه ی خود را از پنجره ی پایین صفحه انتخاب کنید و با کلیک و درگ آن را به داخل صفحه بکشید حال برای مشاهده دکمه ای که ساخته اید کلید های:

ctrl + Enter

را باهم بفشارید. مشاهده می کنید که دکمه ی ساخته شده توسط شما در حالت پیشفرض یک دایره ی معمولی است، اما زمانی که با موس روی آن می روید رنگ آن تغییر می کند و زمانی که دکمه را فشار می دهید هم رنگ آن به رنگی دیگر تبدیل می شود . حالا شما یک دکمه ی ساده ساخته اید . اما شما با خلاقیت خود می توانید دکمه های زیباتر و پیشرفته تر هم بسازید. اما حالا می خواهیم یک عمل هم به دکمه بدهیم . می خواهیم که یک صفحه ی اینترنتی با فشردن این دکمه باز شود . ابتدا پانل برنامه نویسی اکشن اسکریپت را از پایین صفحه باز کنید.

(Actions Script)

حال با استفاده از ابزار

(Selections Tool v)

که با یک نشانگر موس سیاه نمایش داده می شود دکمه ی ساخته شده را انتخاب کنید. طوری که یک خط آبی دور آن را بگیرد. سپس به پانل اکشن اسکریپت بروید و در آن متن زیر را وارد کنید:

on (release) {getURL(http://www.KP-Tools.com)} با این کار زمانی که شما دکمه را می زنید به صفحه ی سایت دنیای آی تی منتقل می شوید. اعمال اکشن یک دکمه بر روی فیلم: دکمه را انتخاب کنید. طوری که دور آن را یک خط آبی بگیرد سپس متون پانل اکشن اسکریپت که در بخش قبل نوشته بودیم پاک کنید. سپس یک فیلم بسازید که از ۱۰ فریم ساخته شده باشد. سپس دکمه را انتخاب کنید و در پانل اکشن اسکریپت این متن را وارد کنید:
پاسخ
 سپاس شده توسطPars (۱۳۸۸/۶/۱۵، ۱۹:۲۴:۵۹ عصر) ، d3adlY (۱۳۸۸/۷/۱۳، ۲۲:۴۸:۲۵ عصر) ، ires (۱۳۸۸/۱۰/۲۹، ۰۹:۵۵:۲۰ صبح) ، ali_hidden (۱۳۸۹/۵/۲۶، ۲۲:۵۲:۲۶ عصر) ، persiavip (۱۳۸۹/۸/۱۲، ۱۲:۰۹:۵۱ عصر) ، LORD SaeeD (۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۰۶:۴۷:۳۶ صبح) ، رضا (۱۳۹۰/۱۱/۱۵، ۱۴:۵۲:۲۵ عصر)


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان