هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افزایش سرعت بارگذاری صفحه
الان دیگه مهمترین قسمت کار برای موفقیت یک سایت در موتورهای جستجو، نحوه کار سایت با کاربران هستش. یکی از این قضیه ها که از قبل هم مورد توجه موتروهای جستجو بود سرعت لود شدن صفحه و یعنی زمان بارگذاری صفحه برای بازدید کننده هستش. چون اینطوری تعریف می کنن که اگه زمان بارگذاری صفحه خیلی طول بکشه کاربر خسته میشه و از اون سایت خوش نمیاد، پس ما هم بهش امتیاز منفی میدیم و بلعکس.

[تصویر:  speed.jpg]

حالا این مورد را همه میدونیم، باید دنبال راهی باشیم که این زمان باز شدن صفحه را کم کنیم. یکسری کار هست که میشه انجام داد و مربوط میشه به کد نویسی و کار با .htaccess ولی خوب از اونجایی که یکسری از هاست ها بر اساس دستکاری شما در فایل .htaccess ارور ۵۰۰ میدن (مقل همین هاست ما) و خوب کار هر کسی هم نیست بهتر دیدم در مرحله اول کارهایی را بگم که خیلی راحت تر هستن و لازم تر!

ببینید سرعت صفحه مربوط میشه به حجم تصاویر و در کل مالتی مدیاهای به کار رفته درصفحه و همچنین فایل های استایل. پس ما میخوایم امروز در اصل آموزش بدیم که چطوری اینها را برای موتورهای جستجو ودر واقع برای کاربران بهینه کنید.

البته اول بهتره ببینیم کجاهای سایت، برای افزایش سرعت بارگذاری نیاز به بهینه سازی دارن؟!

برای این کار ۲ تا مرجع خوب داریم که دومی بهتره:

مرجع اول خود سایت گوگل هست که با لینک زیر میتونید وارد بشید. ولی بدیش اینکه اولا برای ایرانی ها بسته و باید با فیل وارد بشید و دوما هم اینکه کش خوبی نداره و با اینکه شما تغییرات را اعمال می کنید اون بخوبی نشون نمیده!

http://2oo.ir/pagespeed

پس میاییم سر مرجع دوم که خیلی سایت بهتریه. البته وقتی سایتتون رو توش انالیز می کنید خودش برای تصاویر و فایل ها و حتی کد html شما فایل های بهینه هم آماده می کنه ولی پیشنهاد من اینکه برای بهینه سازی تصاویر و استایل ها از ۲ سایت زیر کمک بگیرید و دلیلش هم اینکه، تو این سایت تصاویر بهینه شده خودش را هم که میزاری بازم دوباره که آنالیز کنید، بازم تصویر بهینه پیشنهاد میده! در ضمن یکسری پیشنهاد در مورد ادغام کد های جاوا و یا استایل ها بهتون ممکنه بده که اگه از این کدها سررشته ای ندارید اصلا دستش نزید ولی از کد پیشنهادی برای قسمت html هم میتونید استفاده کنید.

http://2oo.ir/pagespeed1

بهینه سازی تصاویر

برای این کار یکسری برنامه و کلی سایت وجود داره ولی میخوام یه مرجع معتبر به نام یاهو را برای این کار بهتون معرفی کنم. کافیه وارد آدرس زیر بشید و در قسمت upload تصاویر مورد نظر را وارد نمایید. البته راحت تر هستید در قسمت Url آدرس تصاویری که در سایتتون هست را وارد کنید و بعد دکمه Smush را بزنید تا کار تمام بشه و سپس فایل های مورد نظر را در یک فایل فشرده دانلود کنید و در هاست خودتون جایگزین کنید. این سایت تصاویر را به بهترین نحوه و کمترین افت کیفیت برای موتورهای جستجو آماده می کنه و اصلا دوباره کاری هم نداره! پس از فکر برنامه ها بیایید بیرون

http://2oo.ir/smush

بهینه سازی استایل

برای بهینه سازی استایل هم باید متن استایل را کپی کنید و در آدرس زیر در قسمت Source وارد کنید و دکمه crunch را بزنید و متن موجود در قسمت Result را بجای متن قبلی در فایل استایل ذخیره کنید.

http://2oo.ir/cssmin

تا اینجا یاد گرفتیم که تصاویر و استایل ها و همچنین کد های html را بهینه کنیم. به زودی برایتون یکسری از آموزش های مربوط به همین سرعت باز شدن صفحه که با کد نویسی هست را هم قرار میدم. در ضمن یکسری افزونه به درد بخود تو این زمینه هم برایتون در نظر دارم که اون هار ا هم سر فرصت معرفی میکنم.

منبع

موفق باشید
پاسخ
 سپاس شده توسطSirTaha (۱۳۹۱/۱/۸، ۱۱:۵۸:۴۸ صبح) ، prp-e (۱۳۹۱/۱/۸، ۱۲:۱۰:۳۶ عصر) ، Editor (۱۳۹۱/۱/۸، ۱۲:۳۴:۲۹ عصر) ، Farhoodi (۱۳۹۱/۱/۸، ۱۳:۰۴:۵۶ عصر) ، yaser0421 (۱۳۹۱/۱/۸، ۱۳:۳۷:۰۷ عصر) ، pdistb.ir (۱۳۹۱/۱/۸، ۱۳:۴۶:۳۱ عصر) ، geo (۱۳۹۱/۱/۸، ۱۴:۳۴:۲۷ عصر) ، رضا (۱۳۹۱/۱/۱۱، ۱۲:۲۰:۳۷ عصر) ، bineshan (۱۳۹۱/۲/۳، ۰۱:۵۷:۱۶ صبح) ، gentelman (۱۳۹۲/۸/۲۶، ۱۲:۵۹:۲۳ عصر) ، mosenth (۱۳۹۶/۴/۲۷، ۱۵:۴۵:۱۷ عصر)
درود

برای سرور های لینوکس که از لایت اسپید استفاده میکنند , اکثر کدهای کش و بهینه سازی در htaccess که روی وب سروهای اپاچی جوابگو هست کار نمیکنه

برای فعال کردن browser caching در وب سرورهای لایت اسپید باید چکار کرد؟
پاسخ
 سپاس شده توسطmosenth (۱۳۹۶/۴/۲۷، ۱۵:۴۵:۲۰ عصر)
از شما ممنوم منم مشمل دوستمون را دارم جهت سرورهای ایت اسپید چکار کنیم .ممنون
بهینه سازی سایت با سئویاب
پاسخ
سلام بسیار عالی دوست عزیز

میشه بفرمایید استفاده از سرویس های NVME (چند برابر سرعت SSD) خارج از کشور بهتره یا SSD ایران؟
سرور های جدید تراوین اسپید فارسی

دارای جوایز نقدی هفتگی وپشتیبانی فعال

بهمراه فروش نیرو و حیوانات

http://travianfa.ir
تراوین فا
پاسخ
(۱۳۹۶/۸/۲۲، ۱۵:۴۴:۱۲ عصر)seoyabcom نوشته است: از شما ممنوم منم مشمل دوستمون را دارم جهت سرورهای ایت اسپید چکار کنیم .ممنون

با سلام منم همین سوال رو داشتم امکانش هست کسی راهنمایی کنه؟؟؟
پاسخ
از سرور های داخل ایران بهتره استفاده کنیم برای سایتی که بازدید زیادی نداره یا خارج؟
پاسخ
به نظر من که، اگر از سرور و است خارجی استفاده کنیم، در سرعت سایت تاثیر زیادی دارد چون سرورهای داخلی، سرعتشون کمه.
[تصویر:  gamefa-froum-banner-light.gif]
پاسخ
برای سرعت سرورهای داخلی بهتر هستند یعنی برای کاربران ایرانی سایت زودتر باز میشه. اما برای گوگل دیرتر باز میشه. اما سرور خوب باشه همین داخلی بهتره. هر چند من داخلی را به دلایل دیگر دوس ندارم. من برای سایتم از سرور خارجی استفاده می کنم
پاسخ
سلام
منم با این موضوع موافقم که سرور ایرانی بهتره
چون کسی که داره سئوی فارسی انجام میده بهتره که از سرور ایرانی استفاده کنه
پاسخ
 سپاس شده توسطشماره مجازی (۱۴۰۱/۸/۲۶، ۰۱:۴۶:۰۹ صبح) ، گراف مسنجر (۱۴۰۱/۱۰/۳، ۰۴:۰۸:۵۱ صبح) ، چارتر ۴۲۴ (۱۴۰۲/۹/۱۲، ۱۵:۰۷:۴۵ عصر)

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  افزایش سرعت لود سایت با تبدیل عکس ها به کد css hasan2014 1 2,148 ۱۳۹۳/۱۲/۱۱، ۰۲:۱۶:۳۲ صبح
آخرین ارسال: Shahin X2

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان