هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[برای ۱.۸] آموزش تغییر رنگ ارسال کاربران به رنگ دلخواه توسط خودشان
سلام
آموزشی که در ادامه ارائه میشه به کاربرای شما این امکان رو میده که یک رنگ دلخواه رو بعنوان رنگ پیش فرض ارسال هاشون انتخاب کنن

نکته: اگر قسمتی از متن بوسیله مای کد رنگش مشخص بشه، به همون رنگ نمایش داده میشه. بعبارتی رنگ انتخاب شده فقط روی متونی که بین تگ مای کد رنگ نباشن عمل میکنه که نکته مثبتش هست

وارد پنل مدیر کل بشین و مسیر زیر رو دنبال کنین:

پیکربندی >> فیلدهای مشخصات اختیاری

فیلد تازه ای با مشخصات زیر بسازین:

عنوان: رنگ ارسال های من (یا هر عنوان دلخواه دیگه)

توضیحات: لطفا کد HTML یا نام لاتین رنگ دلخواهتان را وارد کنید. مثال: برای رنگ قرمز، کد #ff0000 یا نام لاتین red را وارد کنید | منبع کد رنگ:www.computerhope.com/htmcolor.htm

نوع فیلد: جعبه متن

مابقی گزینه ها تنظیمات دلخواه هستند

مسیر زیر رو دنبال کنین:

قالب ها و پوسته ها >> قالب ها >> قالب فعلی انجمن >> Post Bit Templates >> قسمت postbit

متغیر زیر رو پیدا کنین:

کد php:
{$post['message']} 

با کدهای زیر جایگزین کنین:

کد php:
<span style="color:{$post['fidX']};">{$post['message']}</span

شناسه (fid) فیلد ساخته شده تو مرحله اول رو توی کدهای بالا جایگزین X کنید

حالا به مسیر زیر برین:

قالب ها و پوسته ها >> قالب ها >> قالب فعلی انجمن >> Post Bit Templates >> قسمت postbit_classic

متغیر زیر رو پیدا کنین:

کد php:
{$post['message']} 

با کدهای زیر جایگزین کنین:

کد php:
<span style="color:{$post['fidX']};">{$post['message']}</span

شناسه (fid) فیلد ساخته شده تو مرحله اول رو توی کدهای بالا جایگزین X کنید

کار تموم هست و کل کاربرای انجمن میتونن با مراجعه به بخش ویرایش پروفایل، کد رنگ مورد نظرشون رو توی فیلد وارد کنن و رنگ ارسال هاشون رو تغییر بدن

موفق باشینHeart
پاسخ
 سپاس شده توسطRezakashefi (۱۳۹۲/۳/۱۹، ۱۴:۴۴:۱۹ عصر) ، mohamadnasre (۱۳۹۲/۳/۱۹، ۱۶:۲۲:۱۱ عصر) ، emir.yanliz (۱۳۹۲/۳/۱۹، ۲۲:۰۳:۴۷ عصر) ، MyBulletian (۱۳۹۲/۳/۱۹، ۲۲:۱۵:۱۶ عصر) ، Pars (۱۳۹۲/۳/۲۰، ۰۱:۴۲:۱۵ صبح) ، R. Najafi (۱۳۹۲/۳/۲۰، ۲۳:۱۰:۵۷ عصر) ، jvd (۱۳۹۲/۳/۲۰، ۲۳:۱۵:۳۹ عصر) ، reza536 (۱۳۹۲/۳/۲۰، ۲۳:۵۲:۳۷ عصر) ، dppair (۱۳۹۲/۳/۲۱، ۰۰:۰۱:۲۴ صبح) ، mehran_hadadi (۱۳۹۲/۴/۲۷، ۱۸:۵۹:۳۱ عصر) ، gentelman (۱۳۹۲/۸/۲۸، ۲۲:۲۹:۳۹ عصر) ، firstboy000 (۱۳۹۲/۸/۲۹، ۱۷:۰۶:۵۶ عصر) ، MISTER (۱۳۹۵/۱۰/۲، ۱۰:۲۹:۰۱ صبح) ، Doodoo (۱۳۹۶/۱۰/۱۲، ۱۱:۰۷:۵۹ صبح)
(۱۳۹۲/۳/۲۰، ۲۳:۰۲:۱۵ عصر)jvd نوشته است: سلام،ببخشید چطور میشه کاری کرد که من انتخاباشون رو محدود کنم به چند رنگ؛مثلا چند تا گزینه اسم رنگ به پارسی باشه و اونها از بین این رنگ ها،رنگ دلخواهشون رو انتخاب کنند؟
ممنونHeart

برای این کار باید نوع فیلد رو select box یا Radio Buttons انتخاب کنید
در فیلد Selectable Options رنگها رو به صورت خطی وارد کنید
یعنی:
کد:
#ffffff
#cccccc

بقیه کار مثل آموزش هست
پاسخ
 سپاس شده توسطjvd (۱۳۹۲/۳/۲۱، ۰۰:۲۷:۲۸ صبح) ، Cancer9003 (۱۳۹۲/۳/۲۱، ۰۱:۵۰:۰۹ صبح)
نقل‌قول: برای این کار باید نوع فیلد رو select box یا Radio Buttons انتخاب کنید
در فیلد Selectable Options رنگها رو به صورت خطی وارد کنید
یعنی:
خیلی ممنونم از پاسخگوییتون ولی میشه راهی رو نشون بدید که در اون من نام رنگ ها رو به فارسی بنویسم و نام های فارسی رو به کدهای رنگ وصل کنم(یه چیزی مثل کاری که برای ایجاد فیلد حالت من انجام میدیم.)
پاسخ
رنگ ها توی کدنویسی به چند زبان مختلف تعریف شدن، ولی هیچکدوم از اونها زبان پارسی نیست. اگر نمیخواین کد رنگ رو بذارین میتونین نام لاتین رنگ های مورد نظرتون رو بعنوان گزینه ها قرار بدین. بعنوان مثال:

red
green
blue
black
و ...
نصب مای بی بینصب پلاگیننصب و طراحی پوستهاصلاح کدهای قالبافزایش سرعت در GTmetrix با هزینه مناسب

درخواست از طریق پیام خصوصی
پاسخ
برای اینکه از اسم رنگ هم استفاده کنید:
در postbit و postbit_classic به جای متغیر
کد php:
{$post['message']} 

این مقدار رو بذارید
کد php:
<span style="color:{$post['fidX']}">{$post['message']}</span

و بعد که طبق آموزش فیلد ها رو میسازید
نوع فیلد رو Select Box انتخاب کنید

و مقادیر رو به این شکل وارد کنید:
کد php:
FF0000; <!--Red-->
FFFFFF; <!--White-->
000000; <!--Black--> 

توضیح: از تگ کامنت html استفاده شده که تاثیری در خروجی نخواهد داشت و فقط برای توضیح کدها مورد استفاده قرار میگیرد

تست شده و بدون مشکل کار میکنه Rolleyes
پاسخ
 سپاس شده توسطjvd (۱۳۹۲/۳/۲۱، ۲۰:۱۳:۲۸ عصر) ، salondaran (۱۳۹۲/۸/۱۲، ۲۳:۵۶:۴۳ عصر)
ارسال های زاید حذف، آموزش برای 1.8 تست و بروز رسانی شد! 

به بخش 1.8 منتقل شد.
مهم بودن رو فراموش کن!

تیتر روزنامه ی یکشنبه، زباله ی روزدوشنبه است …

پاسخ
 سپاس شده توسطDoodoo (۱۳۹۶/۱۰/۱۲، ۱۱:۰۸:۱۴ صبح) ، شماره مجازی (۱۴۰۱/۸/۲۶، ۰۱:۴۶:۵۰ صبح) ، گراف مسنجر (۱۴۰۱/۱۰/۳، ۰۴:۰۹:۲۸ صبح) ، چارتر ۴۲۴ (۱۴۰۲/۹/۱۲، ۱۵:۰۸:۲۷ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان