هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
افزایش سرعت لود سایت شما با کمک گوگل
سلام و خسته نباشید.
در ایران یکی از مشکلات وب مستر‌ها سرعت لود سایت هست و چون هنوز میانگین استفاده از دایل آپ در ایران بالات در نتیجه هرچقدر سرعت لود قالب و سایت بیشتر باشه در نتیجه بازدید کننده با رغبت بیشتری به شما سر میزنه و البته نرخ بازگشتش بیشتر خواهد شد و این میتونه یک مزیت بین شما و سایت‌های رقیب باشه.
علاوه بر این سرعت لود سایت شما در رتبه بندی گوگل تاثییر زیادی داره و یکی از عوامل اساسی هست.
آماده هستین برای یه سرعت بالا؟ پس کمربندها رو ببندیم و حرکت کنیم
[تصویر:  Rocket_Speed.jpg]

اول باید افزونه انالیز گوگل رو برای مرورگر کروم یا فایر فاکس نصب کنیم

حالا در مرورگر کروم بعد از نصب به منوی مرورگر برید و سپس developer tools در اینجا تبی به نام pagespeed اضافه شده. زمانی که در سایت خودتون هستین این رو بزنید سپس انالیز

در مرورگر فایرفاکس بعد از نصب واردtools سپس firebug بشید در اینجا تبی به نام pagespeed اضافه شده که بعد از وارد کردن ادرس سایتتون و انالیز به ادامه کار میرسیم

بعد از آنالیز سایت شما سمت چپ ستونی هست که به سه قسمت hight prority، medium priority و low peiority تقسیم میشه
(نکته: من ایتم‌ها رو بر اساس سایت خودم گفتم پس ممکنه ترتیب این ایتم‌ها در سایت شما فرق کنه)

hight priority
اولین گزینه در این بخش Enable compression از شما میخواد که فایل‌های جاوا رو gzip کنید ولی بهتره شما این کار رو نکنید چون ممکنه بعضی پلاگین‌ها به مشکل بخورن مثل سپاس در واقع این یکی از ضعف‌های مای‌بی‌بی هست پس بهتره از این گزینه بگذریم

گزینه دوم به نام Leverage browser caching از شما میخواد مدت انقضا تعریف کنید که متاسفانه من بلد نیستم اگر کسی بلده بگه تا این موضوع جامع بشه سرچ کردم پیدا شد!
این رو در انتهای فایل .htaccess اضافه کنید
کد:
<IfModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresByType text/html "access plus 1 seconds"
ExpiresByType image/gif "access plus 2 days"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 2 years"
ExpiresByType image/png "access plus 3 years"
ExpiresByType text/css "access plus 2 years"
ExpiresByType text/javascript "access plus 2 years"
ExpiresByType application/x-javascript "access plus 2 years"
</IfModule>
با تشکر از این ارسال

گزینه سوم به نام Serve scaled images از شما میخواد عکس‌هایی که به شما نمایش میده رو به مقدار پیشنهادی خودش resize کنید و مجددا اپلود کنید که خب ساده هست

Medium priority
اولین گزینه به نام Optimize images هست که ساده هست خودش در انتها See optimized content رو داده که با زدنش عکس جدید رو سیو کنید و جای عکس قبلی اپلود کنید

سپس Minify JavaScript که اون هم مثل گزینه بالایی نسخه بهینه رو خودش میده که جای نسخه قبلی اپلود کنید

گزینه Minify CSS هم مانند دو گزینه بالا ساده هست کافیه شما نسخه بهینه شده css رو به جای نسخه قبلی در بخش قالب‌ها پیست کنید

گزینه Specify image dimensions از شما میخواد برای عکس‌های ارائه شده در لیست سایز تعیین کنید و البته سایزی که خودش داده

گزینه Minify HTML رو اصلا سمتش نرید چون سایتتون میره هوا چون مای بیبی php هست و این فایل html پیشنهاد میده

نکته آخر: میتونید جای گوگل از سایت gtmetrix هم استفاده کنید
پاسخ
 سپاس شده توسطemir.yanliz (۱۳۹۱/۷/۱۶، ۱۰:۰۴:۱۰ صبح) ، ofpersia (۱۳۹۱/۸/۲۶، ۱۶:۴۴:۳۲ عصر) ، yaser0421 (۱۳۹۱/۹/۲۶، ۲۳:۳۳:۳۳ عصر) ، gentelman (۱۳۹۲/۸/۲۰، ۱۴:۳۳:۱۷ عصر)
من با سایت gtmetrix قبلا کار کردم
الان سرعت سایتم 91% هستش
[تصویر:  kspnusij1wbxx6bznk1i.png]
اگه از دوستان کسی خواست
می تونم قالب سایتشون رو طبق w3.org
بهینه کنم و سئو سایتشونو بهتر کنم
پاسخ
 سپاس شده توسطmahtaa (۱۳۹۱/۷/۱۶، ۱۰:۲۳:۴۱ صبح)
در مورد کش میتونین به خود گوگل مراجعه کنین و بسته به سلیقه خودتون داره
https://developers.google.com/speed/docs...es/caching
پاسخ
 سپاس شده توسطmahtaa (۱۳۹۱/۷/۱۶، ۱۴:۴۸:۲۰ عصر)
با سلام
سرعت لود سایت بیشتر مربوط به سرور هاستینگ شما هست اون اولی که A هست سرعت لود هاستینگتون خوبه
پاسخ
اینم فروم ماست البته پیش از این مورد ویرایش قرار گرفته بوده و هدف فقط عرض اندامه Big Grin

http://gtmetrix.com/reports/www.forum.jo...t/mN9FaRbD
نصب مای بی بینصب پلاگیننصب و طراحی پوستهاصلاح کدهای قالبافزایش سرعت در GTmetrix با هزینه مناسب

درخواست از طریق پیام خصوصی
پاسخ
 سپاس شده توسطyaser0421 (۱۳۹۱/۹/۲۶، ۲۳:۳۴:۰۷ عصر) ، شماره مجازی (۱۴۰۱/۸/۲۶، ۰۱:۵۱:۰۵ صبح) ، گراف مسنجر (۱۴۰۱/۱۰/۳، ۰۴:۱۳:۱۵ صبح) ، چارتر ۴۲۴ (۱۴۰۲/۹/۱۲، ۱۵:۱۳:۲۲ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان