هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پشتيباني هاي جديد ماي بي بي
(۱۳۹۱/۳/۴، ۰۰:۴۰:۱۹ صبح)bahalpic نوشته است: و گله ی دوم جریان این كپی رایت چیه كه میگید باید همه بزارن و اجباری هست و رو اجباریش هم تاكید دارین درسته زحمت پارسی سازیشو كشیدید ، اما به نطر من اجباری نیست چون خود مای بی بی (مادر) هم گفته كه كپی راست دل به خواهی هست و مای بی بی هم مثل وردپرس و چند مدیریت محتوای دیگر گاملا رایگان و اوپن سورس است و هیچ اجباری در آن نیست كه بگید حتما باید كپی رایت بزارید؟
ین مساله ی كپی رایت مساله ی بزارگی هست كه خیلی از كاربران باهاش درگیر هستند؟

سلام

من هم ترجیح می دادم وارد این بحث نشم، چون قبلا به صورت مفصل در این خصوص صحبت شده و نظرات موافق و مخالف را همه دیدند

هر چند بعضی از حدس و گمان ها و نظرات در اون موقع، الان تغییر پیدا کرده ...

اما در خصوص این که کپی رایت چی هست و ... :

اگر بخوایم مثال قابل فهمی بزنیم، کپی رایت همون چیزی هست که فرضا شما در سایت خود که تخصصی روی عکس کار می کنید

بر روی عکس ها که شما از نت selection کرده اید، یک watermark می ذارید که سایر سایت ها و وبلاگ ها نیان حاصل زحمت

شما را در سایت خودشون بدون ذکر منبع قرار بدن.

حالا شما این را تعمیم بده به ترجمه تعداد زیادی از محتوی انگلیسی سیستم مای بی بی.

این یک خط کپی رایت حکم همون واترمارک شما را داره، با این تفاوت که فرق ترجمه کردن تا گذاشتن یک آرم یا لوگوی در گوشه عکس

اون هم بصورت اتوماتیک، از زمین تا آسمون هست.

(کافی هست یکبار یک مقاله انگلیسی رابرای خودتون ترجمه کنید تا این مورد را بخوبی احساس کنید)

در ضمن پاک کردن اون چه احساس لذت بخشی داره؟

مثلا هر کی بیاد توی سایت تو دلش می گه به به چه چه ، چه کار اختصاصی و شیکی و چقدر طرف مخ بوده که چرخ را از اول اختراع کرده!
پاسخ
 سپاس شده توسطkhp (۱۳۹۱/۳/۴، ۰۳:۳۲:۵۷ صبح) ، soltaneghalbha (۱۳۹۱/۳/۴، ۰۵:۰۸:۰۹ صبح)
اقا جمع کن . ابروی هر چی ایر انیه بردین . خوده کشور ترکیه 10 تا پشتیبانی داره خوده اسپانیا یا هر کشوری
برای ما نگه مدیر اینجا بره قالب کشور ترکیه رو بنام خودش تو اینجا بزنه بفروشه نکنین از این کارا .زشته کسایی که به یک کاربر خدمت میکنند پشتشون این حرفا رو نزنین زشته . اونی که اول پشتیبانی زده خودش استاده . نمیخام طرفداری کنم . بعد از اون همه ریختن زدن . خودتون رو خراب نکنیین . زشته . برید به جون همون شخص که پشتیبانی زده برید دعا کنید که نزاشت حملات دیگه به اینجا بشه .زشته .
http://www.mybbtema.net/uye-ar-kst-r
واقعا ابروی هر چی ایرانیه بردین . ما رفتیم
پاسخ
 سپاس شده توسطsoltaneghalbha (۱۳۹۱/۳/۴، ۰۵:۰۹:۱۶ صبح)
اگر پشتیبانی اصلی مخالف بود اینجا به عنوان تنها مرجع رسمی پارسی معرفی نمیشد !
اگر عمری باشه به زودی انقلابی در راه است ...

Khp_alizadeh@yahoo.com

پاسخ
 سپاس شده توسطsoltaneghalbha (۱۳۹۱/۳/۴، ۰۵:۰۹:۱۳ صبح)
عزيز،من كي گفتم احساس لذت بخشي ميده وقتي كه پاكش ميكنين،خودم دو تا اسكريپت مختلف رو از سايت هاي مادر گرفتم و ترجمه كردم (ىس اينقدر نگو ترجمه كن ببين چه قدر سخته و اله و بله) و كپي رايت هم گذاشتم و به هيچ وجه پاكش نكردم،اصل بحث من اينه كه نبايد اجباري باشه عزيز،دل به خواهي باشه،و تاكيد هم دارين و من خودم به شخصه چند بار ديدم كه به بعضي كاربران احانت شده و به تندي باهاشون حرف زده شده به خاطر حذف كپي رايت كه اسم نميبرم چه كساني بودن چون به هيچ وجه كار خوبي نيست.
شما با اين كارتون معناي واقعي اوپن سورس بودن زير سوال مي بريد Huh
خودتون كلاه خودتون قاضي كيند ببينيد اوپن سورس(رايگان) به چه معناست و ببيند با اين كارتون اوپن سورس بودن ماي بي بي رو زير سوال نميبريد... Exclamation

و دوست عزيزمون كه ميگن تنها مرجع پشتيباني فارسي معرفي شده هم بخاطر زحمات دوستان هست و هم به خاطر اينه كه تنها پشتيبان قدرتمند فارسي ماي بي بي تا اين لحضه هست
-----------
اینجا دیگه فعالیت نمیکنم 
پاسخ
چه ربطی داره دوست عزیز ؟ شما میگی آیای پشتیبانی اصلی قبول داره ؟

من میگم اگر قبول نداشت الان اینجا رو به عنوان تنها پشتیبانی پارسیش معرفی نمیکرد !

بهترین پشتیبانی بودن که بحثش جداس !

بنده نمیدونم شما چه اسکریپت هایی رو ترجمه کردین و به چه دلیل !

اما اگر اسگریپتی با این حجمی که مای بی بی داره تونستین به این خوبی ترجمه کنین و بعد به مدت چند سال پاسخگوی دوستان باشین + هزینه های هاست و دومین و ....

باز هم نظرتون همین بود ! ؟

اگر آره که یا شما نمیخوای چیزیو قبول کنید ! یا اگرم میخوای که ما خوشحال میشیم شما اینکارو بکن ! تا دوستانی که علاقه به حذف کپی رایت دارن از پارسی ساز شما استفاده کنند !

جدای این همه حرف واقعا این کپی رایت که آخر انجمن هستش اینقدر آزار دهندس ؟
اگر عمری باشه به زودی انقلابی در راه است ...

Khp_alizadeh@yahoo.com

پاسخ
 سپاس شده توسطgeo (۱۳۹۱/۳/۴، ۱۳:۰۳:۵۵ عصر) ، soltaneghalbha (۱۳۹۱/۳/۴، ۲۱:۲۷:۱۸ عصر)
(۱۳۹۱/۳/۴، ۰۵:۱۷:۰۹ صبح)bahalpic نوشته است: خودتون كلاه خودتون قاضی كیند ببینید اوپن سورس(رایگان) به چه معناست و ببیند با این كارتون اوپن سورس بودن مای بی بی رو زیر سوال نمیبرید... Exclamation
درود
اپن سورس به معنای رایگان نیست.
من فکر می کنم شما بهتره یکم مطالعه کنید و بعد وارد این بحث ها بشید.
برای نمونه میتواند در مورد اپن سورس بودن لینوکس و نسخه های تجاری آن مطالعه کنید.

پیروز باشید.

مردان بزرگ اراده می‌کنند و مردان کوچک آرزو
[تصویر:  1348752239.gif]

اگر روزی دشمن پیدا کردی، بدان که در رسیدن به هدفت موفق بودی.
اگر روزی تهدیدت کردند، بدان در برابرت ناتوانند.
اگر روزی خیانت دیدی، بدان قیمتت بالاست.
اگر روزی ترکت کردند، بدان با تو بودن لیاقت می‌خواهد.

پاسخ
 سپاس شده توسطDoodoo (۱۳۹۱/۳/۴، ۱۴:۱۵:۲۳ عصر) ، soltaneghalbha (۱۳۹۱/۳/۴، ۲۱:۲۷:۲۳ عصر)
اگر اين سورس به معناي رايگان نيست : پس اين جمبله چي هست كه رفتيد از سايت مادر ترجمه و در معرفي ماي بي بي تو صفحه اول گذاشتيد‌Exclamation
MyBB یک سیستم انجمن ساز رایگان است.

و شما كه ميگيد اين اوپن سورس بودن معناي راياگان نداه پس تصوير زير نشون گر چي هست :

[تصویر:  97sbs51s69y1g9zxnz7.png]

كه تو خود صفحه ي اول ماي بي بي هست كه نوشته "the free and open source" شما كه ديگه در معني كردن حرفه اي هستيد معنيش اين ميشه دوست عزيز " منبع باز و رایگان "
ديگه فكر نكنم جاي بحثي مونده باشه.
و در رابط لينوكس دوست عزيز كه شركت GNU اونو ساخته و كاملا هم رايگان است در اختيار عموم قرار داره.
اين شعار شركت GNU هست : لينوكس يك سيستم عامل نيست يك فرهنگ است.
و در محاسبه اي كه با مدير اين شركت شده ميدوني در باره ي علم چي گفته عزيز :
مدير محترمش گفته براي علم نميشه قيمت گذاشت.

----------------------------------------------
خوب دوست عزيز مگه من چي گفتم منم گفتم چون فقط تا به حال يك پشتيباني فارسي قوي بوده و به خاطر پشتكار خودش و مديراش شده مرجع رسمي پشتيباني ماي بي بي در ايران(كه واقعا هم حقشه)
و اين قضيه هيچ جاي بحثي نميزاره.
اما اين قضيه ي كپي رايت ممكنه اين مساله رو بره زير سوال

موفق و مؤيد باشيد
در پناه حق
-----------
اینجا دیگه فعالیت نمیکنم 
پاسخ
دوست عزیز، خود سیستم MyBB رایگان و اپن سورس هست.
اما اپن سورس به معنای رایگان نیست.
و اینکه هر افزونه ای به MyBB اضافه بشه دلیلی بر رایگان بودن آن افزونه وجود ندارد.

لینوکس هم هسته اصلیش رایگان هست و می تواند شاخه های ایجاد شده از آن رایگان نباشد منم گفتم نسخه های تجاری لینوکس را مطالعه کنید.
وردپرس هم یک سیستم اپن سورس و رایگان است که درآمد اصلی آن از فروش ماژول هایش می باشد.

اما در کل اپن سورس به معنای رایگان نیست. خوشحال میشم یک منبع در احتیار من قرار بدید که واژه اپن سورس رو رایگان معنی کرده باشد. اما یکی از ویژگی های اپن سورس، رایگان بودن آن است. و اینکه هسته اصلی هر چیزی رایگان باشد دلیلی بر رایگان بودن هر نوع افزونه آن ندارد.

پاسخ
 سپاس شده توسطMohammad.T (۱۳۹۱/۳/۵، ۰۳:۲۱:۲۶ صبح)
دوست عزيز،اگه من چيزي از ماژول ها بيان كردم حرف شما درست(من اصلا چيزي از ماژول ها نگفتم).
الان اصل حرف من و خيلي از دوستان به كپي رايت بر ميگرده نه به چيز ديگه اي،كه چرا اجباري هست،بله شما يك ماژول يا افزونه خودتون درست ميكنيد سازنده شما هستيد دوست داريد رايگان در اختيار عموم قرار ميديد و دوست نداشتيد تجاريش ميكنيد چون ساخت خودتون هست.اما كپي رايت اجباري براي ماي بي بي؟؟

بهترين و معروف ترين توزيع هاي لينوكس رايگان است!!
Ubuntu
Fedora
OpenSUSE
Knoppix
Debian

نرم‌افزار آزاد در مورد آزادی کاربران برای اجرا، کپی، توزیع، بررسی، تغییر و بهبود دادن نرم‌افزار می‌باشد. بطور دقیق‌تر نرم‌افزار آزاد به چهار نوع آزادی برای کاربران یک نرم‌افزار اشاره می‌کند:

آزادی برای اجرای برنامه برای هر منظوری (آزادی ۰).
آزادی برای مطالعه و بررسی چگونگی عملکرد برنامه و تغییر آن برای نیاز خود (آزادی ۱). دسترسی به کد منبع یک پیش‌شرط برای این آزادی می‌باشد.
آزادی برای توزیع مجدد کپی‌هایی از آن، بنابراین شما می‌توانید به همسایگان خود کمک کنید (آزادی ۲).
آزادی برای بهبود برنامه و انتشار این تغییرات برای عموم، بنابراین تمام جامعه از آن بهره می‌برند (آزادی ۳). دسترسی به کد منبع یک پیش‌شرط برای این آزادی می‌باشد.

منبع : GNU.org

به نظرم كه قانون شماره ي 2 هم شامل حال شما ميشه و هم ما.حالا ما بسته به نيازمون ماي بي بي رو تغيير ميديم چه بسا كپي رايت هم شاملش بشه.
زحمات شما قابل تقدير است ولي در ماي بي بي اجباري در كار نيست.
-----------
اینجا دیگه فعالیت نمیکنم 
پاسخ
درود

چه کسی اجبار در قرار دادن کپی رایت MyBB دارد؟

1- کپی رایت MyBB آزاد است اما هرکس آن را حذف کند پشتیبانی نخواهد شد.
2- کپی رایت پارسی ساز MyBB یک افزونه هست که توسط تیم ما انجام گرفته و هیچ کس نباید آن را تغییر دهد.
3- در هر صورت هر تغییری در هر کدام از کپی رایت های MyBB یا سایر افزونه های آن موجب عدم پشتیبانی می شود.

خب مشکل شما چیه؟ ما بحث متفاوتی با سایت مادر در مورد کپی رایت MyBB داریم؟

پاسخ
 سپاس شده توسطpdistb.ir (۱۳۹۱/۳/۵، ۰۳:۰۵:۵۵ صبح) ، Mohammad.T (۱۳۹۱/۳/۵، ۰۳:۲۰:۱۹ صبح) ، AR@KST@R (۱۳۹۱/۳/۵، ۰۵:۵۴:۵۸ صبح) ، HOssE!N-B (۱۳۹۱/۳/۵، ۰۶:۳۳:۲۹ صبح) ، yaser0421 (۱۳۹۱/۴/۱۲، ۱۷:۱۳:۱۰ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان