مرجع پارسی MyBB
انجمن های غیر پایبند به کپی رایت و محرومیت مدیر های آن ها - نسخه‌ی قابل چاپ

+- مرجع پارسی MyBB (https://community.mybbiran.com)
+-- انجمن: اطلاعیه ها و مباحث مرتبط با سایت (https://community.mybbiran.com/forum-1.html)
+--- انجمن: قوانین (https://community.mybbiran.com/forum-2.html)
+--- موضوع: انجمن های غیر پایبند به کپی رایت و محرومیت مدیر های آن ها (/thread-3488.html)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55

RE: انجمن های غیر پایبند به کپی رایت و محرومیت مدیر های آن ها - !Omid StaR! - ۱۳۹۰/۸/۱۲

اگر نویسنده قالب راضی باشه بله میتونید

و در غیر اینصورت باید اعتقاد داشته باشید چون فقط از لحاظ شرعی حرام و گناهه

RE: انجمن های غیر پایبند به کپی رایت و محرومیت مدیر های آن ها - khp - ۱۳۹۰/۸/۱۲

دوست عزیز

کی اینجا پوسته ترجمه شده یا تغییر داده شده رو داره میفروشه

99 درصد پوسته های اینجا از پایه توسط طراحانش طراحی شده

میتونید پوسته ها رو مشاهده کنید

پوسته های غیر رایگان شاید یکی یا دو تاش ترجمه یا تغییر داده شدس که کار استایلر ها نیست

کار یوزر های خوب مای بی بی ایران بوده که خواستن در ازای ترجمه پول دریافت کنن

اما بقیه از پایه طراحی شده

شما خاطر جمع باش که کارخانه سازنده همین استایلر ها هستن !

RE: انجمن های غیر پایبند به کپی رایت و محرومیت مدیر های آن ها - pcsoft - ۱۳۹۰/۸/۱۲

من هیچوقت به خودم اجازه نمیدم حق کسی رو ضایع کنم.
مسئله قالب های رایگان هم با پولی جداست.
قالب رایگان، حق مترجم یا طراحش هستش که کپی رایت داشته باشه.
ولی ما یک کالایی به نام قالب را خریداری کردیم! حق تصرف در مال خود را داریم! یعنی ما مزد کار طراح رو دادیم. دیگه طراح حقی نداره!
من سوال می کنم. اگر حرام بود همینجا اعلام می کنم.

(۱۳۹۰/۸/۱۲، ۲۰:۲۶:۱۶ عصر)khp نوشته است: دوست عزیز

کی اینجا پوسته ترجمه شده یا تغییر داده شده رو داره میفروشه

99 درصد پوسته های اینجا از پایه توسط طراحانش طراحی شده

میتونید پوسته ها رو مشاهده کنید

پوسته های غیر رایگان شاید یکی یا دو تاش ترجمه یا تغییر داده شدس که کار استایلر ها نیست

کار یوزر های خوب مای بی بی ایران بوده که خواستن در ازای ترجمه پول دریافت کنن

اما بقیه از پایه طراحی شده

شما خاطر جمع باش که کارخانه سازنده همین استایلر ها هستن !
پس این قالب رو ببینین:
پوسته لیان پرتال:
http://community.mybbiran.com/thread-6127.html
پوسته لیان پرتال نسخه اصلی:
نام اصلی: Blaze BB
http://mods.mybb.com/view/blaze-bb-4

RE: انجمن های غیر پایبند به کپی رایت و محرومیت مدیر های آن ها - khp - ۱۳۹۰/۸/۱۲

گفتم 99 درصد

در ضمن این پوسته ای که الان لینک دادین به صورت رایگان همینجا قرار داره و از محبوب ترین پوسته های رایگان هستش

اما یه سری مشلاتی داشت

این دوستمون وقت فراوان گذاشت و اونارو حل کرد و به قیمت 2 هزار تومان برای فروش قرار داد

یک چیز کاملا منطقی هستش

RE: انجمن های غیر پایبند به کپی رایت و محرومیت مدیر های آن ها - pcsoft - ۱۳۹۰/۸/۱۲

(۱۳۹۰/۸/۱۲، ۲۱:۱۹:۴۷ عصر)khp نوشته است: گفتم 99 درصد

در ضمن این پوسته ای که الان لینک دادین به صورت رایگان همینجا قرار داره و از محبوب ترین پوسته های رایگان هستش

اما یه سری مشلاتی داشت

این دوستمون وقت فراوان گذاشت و اونارو حل کرد و به قیمت 2 هزار تومان برای فروش قرار داد

یک چیز کاملا منطقی هستش

بحث من سر فروش این قالب نیست. ایشون حق دارن بفروشن و مزد کارشون رو دریافت کنند.
بحث من سر کپی رایت طراح هستش. ایشون طراح که نیست! بله مشکلاتش رو برطرف کرده و باز هم باید یاد تعمیرکار ماشین بیافتیم.
فعلا که من حرف منطقی درباره این کپی رایت دریافت نکردم.
هزینه قالب به ایشون پرداخت شده تمام. ایشون دیگه حقی ندارند که بخواهند طلب کنند.

RE: انجمن های غیر پایبند به کپی رایت و محرومیت مدیر های آن ها - yaser0421 - ۱۳۹۰/۸/۱۲

عزیزان ببینید وقتی شما یه قالبی رو میخرید ینی اختصاصی انجمن شما هست و طراح نباید دوباره اونو به کس دیگه بفروشه اصولش همینه
اما وقتی یه قالب به چند نفر فروخته میشه شما هم قالبت از اختصاصی بودن در میاد و مختص شما میشه و میتونید هر تغییری در کپی رایتش انجام بدید Big Grin

RE: انجمن های غیر پایبند به کپی رایت و محرومیت مدیر های آن ها - mamaly12h - ۱۳۹۰/۸/۱۲

شما دوست عزيز وقتي يك ماشين رو ميخريد ، اون نوع ماشين رو هركس ديگه اي ميتونه خريداري كنه و آرم و لوگوي شركت سازنده خودرو روي آن موجو هست.

ولي وقتي قراره طرح خاصي رو مختص خودتون بخريد ميتونيد بگيد روكش صندلي ها فلان شكل باشه و ... و يا آرم نداشته باشه .

پس وقتي قالبي رو ميخريد اگر سازندش اجازه حذف كپي رايت رو نداده باشه اين قضيه صدق ميكنه كه كپي رايت بايد رعايت شه.

پس در خصوص قالب اختصاصي يا عمومي و پولي و رايگان اين حكم موجوده كه اگر سازنده رضايت نداده باشه كپي رايت بايد رعايت شه.

البته اين "بايد رعايت شه" يك اجبار نيست . شما ميتونيد كپي رايت رو پاك كنيد. ولي در اين صورت سازنده ميتونه شمارو از پشتيباني محروم كنه و شما جزو انجمن هاي غير پايبند به قانون كپي رايت به حساب بيايد.

RE: انجمن های غیر پایبند به کپی رایت و محرومیت مدیر های آن ها - M48D1 - ۱۳۹۰/۸/۱۲

اصلا نیاز به بحث و توضیح نیست جدیدا این چیزا توی مای بی بی ایران داره مد میشه!

1-بحث درباره یکی از کاربران

2-بحث درباره کپی رایت و ...

3-بحث درباره مدیران و مای بی بی ایران و به جنجال کشیدن!

RE: انجمن های غیر پایبند به کپی رایت و محرومیت مدیر های آن ها - yaser0421 - ۱۳۹۰/۸/۱۲

من قالبم اختصاصی نیست و رایگانه
اما کپی رایتشو رو پارسی هم کردم تا همه بدونن کی اینو طراحی کرده
دیشب هم طراحش تو یاهو بهم گفت دمت گرم که هنوز کپی رایتو نگه داشتی در صورتی که این قالب اصلا شباهتی به قالب اصلی من ندارهCool

(۱۳۹۰/۸/۱۲، ۲۱:۵۱:۳۹ عصر)M48D1 نوشته است: اصلا نیاز به بحث و توضیح نیست جدیدا این چیزا توی مای بی بی ایران داره مد میشه!

1-بحث درباره یکی از کاربران

2-بحث درباره کپی رایت و ...

3-بحث درباره مدیران و مای بی بی ایران و به جنجال کشیدن!

من هیچوقت چنین قصدی نداشتم.
بحث خودم رو پیش می بردم همین. گفتم که کپی رایت مای بی بی هرگز پاک نمیشه.
من هم هرگز درباره هیچ یک از مدیران زحمتکش مای بی بی ایران حرفی نزدم.

(۱۳۹۰/۸/۱۲، ۲۱:۴۷:۵۸ عصر)mamaly12h نوشته است: شما دوست عزيز وقتي يك ماشين رو ميخريد ، اون نوع ماشين رو هركس ديگه اي ميتونه خريداري كنه و آرم و لوگوي شركت سازنده خودرو روي آن موجو هست.

ولي وقتي قراره طرح خاصي رو مختص خودتون بخريد ميتونيد بگيد روكش صندلي ها فلان شكل باشه و ... و يا آرم نداشته باشه .

پس وقتي قالبي رو ميخريد اگر سازندش اجازه حذف كپي رايت رو نداده باشه اين قضيه صدق ميكنه كه كپي رايت بايد رعايت شه.

پس در خصوص قالب اختصاصي يا عمومي و پولي و رايگان اين حكم موجوده كه اگر سازنده رضايت نداده باشه كپي رايت بايد رعايت شه.

البته اين "بايد رعايت شه" يك اجبار نيست . شما ميتونيد كپي رايت رو پاك كنيد. ولي در اين صورت سازنده ميتونه شمارو از پشتيباني محروم كنه و شما جزو انجمن هاي غير پايبند به قانون كپي رايت به حساب بيايد.

آرم سازنده قالب حالا کمی قانع کننده هستش(البته این هم بحث داره)
ولی قالبی که کس دیگه ای(سایت مرجع) ساخته و ایشون ترجمه و مشکلات قالبی که قبلا خودش رایگان عرضه می داد را حل کرده ایشون سازنده قالب شمرده نمی شن.