مرجع پارسی MyBB
آموزش جامع نصب MyBB به صورت تصویری - نسخه‌ی قابل چاپ

+- مرجع پارسی MyBB (https://community.mybbiran.com)
+-- انجمن: آرشیو (https://community.mybbiran.com/forum-128.html)
+--- انجمن: آرشیو انجمن های قدیمی (https://community.mybbiran.com/forum-129.html)
+---- انجمن: مای بی بی نسخه 1.6 (https://community.mybbiran.com/forum-83.html)
+----- انجمن: آموزش ها (https://community.mybbiran.com/forum-84.html)
+------ انجمن: آموزش های نصب و ارتقا (https://community.mybbiran.com/forum-110.html)
+------ موضوع: آموزش جامع نصب MyBB به صورت تصویری (/thread-28.html)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

RE: آموزش جامع نصب MyBB به صورت تصویری - mohammad_r - ۱۳۹۱/۲/۱۰

public_html

-------------------------------------------------
من هنوز نصب کننده رو پیدا نکردم
همه فایلا رو هم تو public_html آپ کردم
یکی کمکم کنه گیر کردم.

RE: آموزش جامع نصب MyBB به صورت تصویری - jomok5800 - ۱۳۹۱/۲/۲۲

نام هاست دیتابیس چی میشه ؟
من ادرس سایت خودم میزنم
ادرس سایت جای که هاست گرفتم میزنم بازم اخطار میده

RE: آموزش جامع نصب MyBB به صورت تصویری - hosseiniya - ۱۳۹۱/۳/۲۳

(۱۳۸۸/۵/۱۱، ۱۲:۱۹:۰۵ عصر)Pars نوشته است: درود خدمت دوستان،
به نظرم جای آموزش های جامع برای کاربران مای بی بی خالی هست.
در اینجا من متن کامل نصب MyBB را از زبان انگلیسی ترجمه کرده و برای شما قرار اده ام.

توجه: تمامی مطالب این آموزش توسط علی رضا نجفی پور از سایت مادر ترجمه شده است. استفاده از این مطالب بدون ذکر منبع جایز نمی باشد.

توجه: کتابی تحت عنوان راهنمای جامع MyBB در حال تهیه می باشد که در بر گیرنده تمامی مطالب مفید است.

با سلام خدمت شما
من اولین باره که با mybb کار می کنم.
اگه امکانش وجود داره مرحل نصب رو برام انجام دهید

RE: آموزش جامع نصب MyBB به صورت تصویری - reza536 - ۱۳۹۱/۳/۲۳

دوست عزيز اگه ميخواهيد نصب ماي بي بي را انجام دهيد بايد به يكي از مديران دسترسي بدين تا اينكارو واستون انجام بدند.
ببينيد كدوم مديرها حاضرندHeart

RE: آموزش جامع نصب MyBB به صورت تصویری - aminjalali - ۱۳۹۱/۳/۳۰

(۱۳۸۸/۵/۱۱، ۱۲:۲۲:۴۱ عصر)Pars نوشته است: خوش آمدید:
از انتخاب MyBB به عنوان نرم افزار برد گفتگتو برای تالار گفتمان خود سپاس گزاریم. شما تنها چند مرحله برای کامل کردن نصب فروم جدید خود فاصله دارید. ما مراحل نصب را به مراحل کوچک تر تقسیم کرده ایم که در ادامه مطلب خواهید دید.اگر مراحل نصب سخت به نظر آمد نگران نباشید، اگر شما به کمکی نیاز داشتید فقط مشکل خود را در فروم راهنمایی برای نصب ارسال کنید و ما به شما کمک خواهیم کرد.

چرا باید من یک فروم MyBB را نصب کنم؟
* MyBB تمام ویژگی هایی که از یک نرم افزار تالار گفتمان انتظار دارید به علاوه ویژگی هایی منحصری که در هیچ جای دیگر پیدا نخواهد شد به همراه دارد،
*با MyBB مشکل دارید؟ پشتیبانی در انجمن MyBB رایگان و برای تمامی استفاده کنندگان از MyBB در دسترس می باشد. این پشتیبانی توسط تیم داوطلب پشتیبانی و دیگر اعضای انجمن صورت می گیرد.
* MyBBبه راحتی متناسب با نظر و نیاز سایت شما سپارسی می شود.
*بهتر از همه، MyBB به طور کامل رایگان می باشد! بدون آگهی های اجباری، بدون هزینه، بدون ورود به سیستم یو پی اس، بدون اجبار در اشتراک ایمیل.

شرایط [تصویر:  wrench.png] [b] [تصویر:  wrench.png] [b] نصب:[/b][/b]
*شما به یک میزبان وب برای اجرای فروم خود نیاز دارید.
*میزبان وب شما باید چند نیاز اساسی را برای اجرای درست MyBB برآورده سازد.

آمادگی اولیه:

*بسته MyBB را دانلود کنید.
اول، آخرین بسته MyBB را ازصفحه دانلود وب سایت MyBB دانلود کنید.بعد از دانلود فایل فشرده، ان را از حالت زیپ خارج کنید. در ویندوز، اگر شما روی فایل کلیک راست کنید، یک گزینه شبیه Unzip وجود دارد. (اگر شما WinZIP, WinRAR یا یک برنامه مشابه نصب کرده اید، از دستور سازنده آن پیروی کنید). محتویات فایل فشرده در پوشه ای به همان نام از حالت فشرده خارج می شوند.
پس ازاینکه مرحله آن زیپ کردن تمام شد، شما باید فایل ها را در سرور خود آپلود کنید.که در بخش بعدی راهنمای نصب گفته خواهد شد.

*نصب MyBB روی mySQL 4.0.x:
برای اینکه بتوانید MyBB را روی mySQL 4.0.x نصب کنید، قبل از اینکه اسکریپت نصب را اجرا کنید شما اول نیاز به تغییر در یک فایل دارید.
این یک تغییر است و جایگزین نیست. mySQL 4.0 قبلا زندگیش به پایان رسیده است بنابراین شما باید در اسرع وقت آن را ارتقا دهید.
در inc/db_mysql.php عبارت زیر را حذف کنید:

کد php:
        if($success && $this->db_encoding)
        {

$this->query("SET NAMES '{$this->db_encoding}'");
            if(
$write_success && count($this->connections) > 1)
            {

$this->write_query("SET NAMES '{$this->db_encoding}'");
            }
        }
        return 
$success

و هم چنین:

کد php:
        return " CHARACTER SET {$this->db_encoding} COLLATE {$collation}"

با این کار به شما اجازه نصب MyBB داده می شود.اگر شما مشکلی دارید، لطفا آن را به فروم پشتیبانی گزارش دهید.

ببخشید این کد هارو کجا بگذاریم

(۱۳۸۹/۵/۲۴، ۰۳:۱۵:۰۰ صبح)Pars نوشته است: http://?????.com/forum/install

این آدرس رو توی مرور گر میزنیم یا جای دیگه؟Huh

RE: آموزش جامع نصب MyBB به صورت تصویری - mohamad m - ۱۳۹۱/۳/۳۰

درود
این ادرس رو در مرور گر بزنید و توجه داشته باشید که برنامه مای بی بی در کدام شاخه قرار داده اید (محتویات پوشه اپلو را در کجا اپلود کردید یعنی در کدام پوشه؟)
این ادرس زمانی فعال خواهد بود که برنامه مای بی را در شاخه http://?????.com/forum قرار داده باشید

RE: آموزش جامع نصب MyBB به صورت تصویری - aminjalali - ۱۳۹۱/۳/۳۱

(۱۳۸۸/۵/۱۱، ۱۲:۳۸:۵۱ عصر)Pars نوشته است: نصب کننده:
این صفحه طرح کلی صفحه های نصب MyBB را بیان می کند. صفحاتی که نیاز به ورود کاربر به صفحه های جداگانه با جزییات بیشتر دارند.

نصب کننده دایرکتوری "install" را در پوشه MyBB پیدا می کند.برای مثال اگر انجمن شما در مکان زیر باشد:
http://www.example.com/forum
شما نصب کننده خود را در مکان زیر پیدا خواهدی کرد:
http://www.example.com/forum/install
اگر شما نمی توانید نصب کننده را پیدا کنید، لطفا بررسی کنید که شما فایل هایتان را در مکان درست آپلود کرده باشید.(برای بررسی با میزبان وب خود مشورت کنید)

خوش آمدید:
این صفحه طرح کلی صفحه های نصب MyBB را بیان می کند. شما در این صفحه نیاز دارید روی دکمه "Next" کلیک کنید.

[تصویر:  Install_welcome.png]

توافق نامه لیسانس:
شما قبل از اینکه بتوانید MyBB را نصب کنبد باید توافق نامه لیسانس را بخوانید و قبول کنید. شما در تمام مدتی که انجمن ساز را نصب کرده اید باید به توافق نامه لیسانس پای بند باشید. بعد از خواندن توافق نامهف روی دکمه "Next" در صفحه کلیک کنید.

[تصویر:  Install_license.png]

بررسی نیاز ها:
این صفحه سرور شما را از جهت داشتن نیاز ها برای اجرای MyBB بررسی می کند. اگر چنین نباشدف شما در این صفحه مطلع خواهید شد. اگر همه چیز به درستی کار کند، شما نیاز دارید در این صفحه روی دکمه "Next" کلیک کنید.

[تصویر:  Install_requirements.png]

پیکربندی بانک اطلاعات:
این صفحه برای پیکربندی بانک اطلاعات شما می باشد. اگر javascript شما روشن است، تنها فیلدهای مربوط به موتور انتخاب شده نمایش داده خواهد شد. در زیر هر فیلد توضیح داده شده است:

موتور یانک اطلاعات Database Engine :
اینجا موتوری است که شما مایل به استفاده از آن هستید. اکثرا گزینه های
MySQL, MySQL Improved, SQLite 2, SQLite 3, or PgSQL
در دسترس خواهد بود. به احتمال زیاد، فقط MySQL یا چیزی شبیه وجود داشته باشد، بنابراین این انتخاب درستی برای شما می باشد. اگر شما دو گزینه MySQL, MySQL Improved را دارید، معمولا Improved انتخاب بهتری می باشد.

میزبان بانک اطلاعات Database Host :
این سرویس دهنده است، جایی که پایگاه اطلاعات در آن می باشد. مگر اینکه میزبان شما چیز دیگری بگوید، این گزینه باید localhost باشد. این گزینه برای نصب SQLite نیاز نیست.

نام کاربری بانک اطلاعات Database Username :
نام کاربری که شما ایجاد کرده اید یا شما برای دسترسی MyBB به Database استفاده می کنید. این گزینه برای نصب SQLite نیاز نیست.

رمز بانک اطلاعات Database Password :
رمز نام کاربری Database شما می باشد. این گزینه برای نصب SQLite نیاز نیست.

نام بانک اطلاعات Database Name :
نام Database که شما میخواهید MyBB در آن نصب شود. این گزینه برای نصب SQLite نیاز نیست.

مسیر بانک اطلاعات Database Path:
این مسیر جایی اسنت که شما میخواهید فایل SQLite را ذخیره کنید. ایگزینه فقط برای SQLite 2 or SQLite 3 نیاز می باشد.

پیشوند جدول Table Prefix:
پیشوند برای جدول ها در Database می باشد. اگر شما قبلا یک MyBB در Database نصب کرده باشید پیشوند mybb_ را وارد کنید، شما

هنگامی که شما جزییات را به درستی وارد کردید، شما باید روی کلید "Next" در صفحه کلیک کنید. اگر نصب کننده دسترسی به Database را قبول نکرد، به شما خواهد گفت بنابراین، به این معنی می باشد که شما یکی از جزییات را به درستی وارد نکرده اید.

اگر شما با این مرحله مشکل دارید، با میزبان وب خود تماس بگیرید و نام کاربری و رمز درست هاست را بگیرید. این ها معمولا در کنترل پنل هاست شما )مثلا: cPanel ، Ensim ، DirectAdmin ، (Plesk یا از طریق تماس با پشتیبانی میزبان وب شما یافت می شود.

[تصویر:  Install_database.png]

ایجاد جدول:
در این مرحله، جدول های database ایجاد می شوند. نیازی نیست در این صفحه کاری انجام دهید، بنابراین زمانی که این صفحه را دیدید روی دکمه "Next" کلیک کنید. ممکن است این صفحه برای لود شدن چند لحظه طول بکشد، بنابراین لطفا تا زمانی که جدول های database ایجاد شوند صبور باشید.

[تصویر:  Install_tables.png]

واردن کردن اطلاعات Data Insertion:
در این مرحله، اطلاعات پایه در جدول های database ایحاد شده در بالا وارد می شود. نیازی نیست در این صفحه کاری انجام دهید، بنابراین زمانی که این صفحه را دیدید روی دکمه "Next" کلیک کنید.

[تصویر:  Install_data.png]

نصب تم Theme Installation:
در این مرحله، اطلاعات تم برای فروم شما بارگزاری می شود. نیازی نیست در این صفحه کاری انجام دهید، بنابراین زمانی که این صفحه را دیدید روی دکمه "Next" کلیک کنید.

[تصویر:  Install_theme.png]

پیکربندی تالار Board Configuration:
در این مرحله تنظیماتی وجود دارد که برای اجرای تالار شما لازم هستند. MyBB برای درج درست تنظیمات آزمایش می کند، اما شما باید برای ایجاد تنظیمات درست روی آن ها دبل کلیک کنید.

نام فروم Forum Name:
این قسمت نام فرومی که شما می خواهید نصب کنید می باشد. به صورت پایه ای "Forums" می باشد.

ادرس فروم Forum URL:
این قسمت آدرس فروم شما می باشد. این قسمت باید به طور خودکار پر شده باشد، خوبه که از درست بودن آدرس مطمئن شوید.

نام وب سایت:
این قسمت نام وب سایت شما می باشد (در صورتی که یکی داشته باشید). این تنطیمات برای لینک وب سایت شما در پایین فروم می باشد. این نام متن ساده ایست که شما میخواهید از آن برای لینک وب سایت خود استفاده کنید.

آدرس وب سایت:
این قسمت آدرس وب سایت شما می باشد. (در صورتی که یکی داشته باشید). اگر شما یک وب سایت ندارید، شما می توانید این قسمت را خالی بگذارید یا اینکه آدرس فروم خود را وارد کنید.

دامنه کوکی:
این دامنه برای کوکی ها می باشد تا یک جا باشند. در ورژن 1.4 و بالاتر، این فیلد توسط اطلاعات مناسب پر شده است. (کوکی ها را ببینید)

مسیر کوکی:
این مسیر برای کوکی ها می باشد تا یک جا باشند. اگر شما بیشتر از یک MyBB نصب شده روی دامین دارید، توصیه می شود که شما این یکی رع بع مسیر فروم خود (برای مثال: forum/) تغییر دهید. در ورژن 1.4 و بالاتر، این فیلد توسط اطلاعات مناسب پر شده است. (کوکی ها را ببینید)

ایمیل تماس:
این قسمت آدرس ایمیل شما می باشد که اعضای شما می توانند با شما از طریق لینک "Contact Us" که کلید آن در فروم شما می باشد تماس داشته باشند. این قسمت هم چنین ایمیل وب مستر فروم می باشد که از ان برای ارسال ایمیل به کاربران استفاده می شود.

[تصویر:  Install_board.png]

کاربر مدیریت:
حساب کاربری مدیر اولین حساب کاربری در فروم شما می باشد (مشخص شده توسط شناسه کاربری 1#). این حساب کاربری دارای دسترسی به تمام بخش ها در کنترل پنل مدیریت می باشد.

این قسمت نمونه می باشد:
نام کاربری: Pars
رمز: Persia رمز مجدد: Persia
آدرس ایمیل: alirezanajafipour@gmail.com

[تصویر:  Install_admin.png]

نصب پیکربندی تالار پایان یافته است.
تبریک! اگر شما به این صفحه رسیدید، شما MyBB خود را با موفقیت نصب کرده اید. شما باید حالا دایرکتوری /install/ را ار سرور خود پاک کنید، تا هیچ کس نتواند دوباره از این قسمت مراحل نصب را انجام دهد. MyBB تا زمانی که نصب کننده قفل شود یا پاک شود اجرا نخواهد شد.

اگر شما واقعا تمایل به قفل کردن دایرکتوری نصب MyBB خود دارید، به سادگی یک فایل جدید در دایرکتوری install با نام lock بسازید، به این ترتیب تا زمانی که این فایل وجود دارد دسترسی به installer/upgrader غیر ممکن است.

[تصویر:  Install_finish.png]

من هنگامی که میخ واهم نصبش کنم اینو میده:

MyBB Internal Error

MyBB has experienced an internal error and cannot continue.

Error Type:
MyBB Error (41)
Error Message:
Your board has not yet been installed and configured. Please do so before attempting to browse it.

Please contact the MyBB Group for support

RE: آموزش جامع نصب MyBB به صورت تصویری - omid_red_19 - ۱۳۹۱/۴/۳

با سلام خدمت دوستان عزیز
من یک مشکلی برام پیش اومده برای نصب mybb طبق دستورات گفته شده مراحل یک به یک انجام دادم نصب و همه چی اوکیه فقط اینکه اولا هنگام ورود به فروم نمیدونم پرا https;ssl فعال میشه
دوم اینکه قالب سایت درست باز نمیشه حتی دیفالت
سوم اینکه وقتی هم میخام پوسته نصب کنم با اینکه فایل xml رو انتخاب کنم باز هم میشه فایل ناشناخته
میشه راهنمایی کنید؟
آدرس فروم:
http://www.bornayan.net/forum/forum/

RE: آموزش جامع نصب MyBB به صورت تصویری - gesed - ۱۳۹۱/۴/۶

از من بعد از اینکه اطلاعات هاست وارد می کنم مرحله بعد ک میرم میگه جدول ها با موفقیت نصب شدند ولی پایینش ارور میده و نمیزاره مرحله بعد برم

RE: آموزش جامع نصب MyBB به صورت تصویری - gesed - ۱۳۹۱/۴/۶

چرا کسی جوابگو نیس