مرجع پارسی MyBB
نسل بعدی تراشه اسنپدراگون 7 در راه است - نسخه‌ی قابل چاپ

+- مرجع پارسی MyBB (https://community.mybbiran.com)
+-- انجمن: متفرقه (https://community.mybbiran.com/forum-52.html)
+--- انجمن: آموزش های متفرقه (https://community.mybbiran.com/forum-33.html)
+--- موضوع: نسل بعدی تراشه اسنپدراگون 7 در راه است (/thread-22185.html)نسل بعدی تراشه اسنپدراگون 7 در راه است - nedasali85 - ۱۴۰۱/۷/۱۶

کوالکام چند وقت پیش از چیپ اسنپدراگون 7 نسل یک رونمایی کرد، البته هنوز گوشی‌های زیادی با این تراشه روانه بازار نشده‌اند. با این وجود، کوالکام ظاهرا روی نسل بعدی‌اش کار می‌کند که می‌تواند با نام اسنپدراگون 7 نسل 2 از راه برسد.

طبق اطلاعاتی که توسط منبع معتبر دنیای فناوری، «رولند کوانت» منتشر شده، این تراشه با شماره مدل SM7475 از 3 خوشه بهره می‌برد. این خوشه‌ها شامل یک هسته اصلی، سه هسته گلد و 4 هسته سیلور می‌شود که حداکثر فرکانس هرکدام از این خوشه‌ها هم اعلام شده است.
اسنپدراگون 7 نسل 2 یا 7 پلاس نسل 1؟

به گفته کوانت، فرکانس هسته اصلی به 2.4 گیگاهرتز می‌رسد و فرکانس هسته‌های گلد تقریبا با آن یکسان خواهد بود. حداکثر فرکانس هسته‌های سیلور هم برابر 1.8 گیگاهرتز خواهد بود. این فرکانس‌ها تقریبا با فرکانس هسته‌های اسنپدراگون 7 نسل 1 یعنی 2.4 گیگاهرتز برای هسته اصلی، 2.36 گیگاهرتز برای هسته‌های گلد و 1.8 گیگاهرتز برای هسته‌های سیلور برابری می‌کند.

با توجه به اینکه فرکانس و پیکربندی هسته‌ها بسیار مشابه نسل قبلی است، شاید کوالکام این تراشه را با نام اسنپدراگون 7 پلاس نسل یک و نه اسنپدراگون 7 نسل دو معرفی و روانه بازار کند.