هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سرعت سایتم فوق العاده کم شده
با سلام
برای سئو هم سرعت باید مناسب باشه و اهمیت داره چون اگه پائین بیاد بازدیدکننده خسته میشه حتی اگه سایتت مفید و زیبا هم باشه و مطالب خوبی داشته باشه ولی با این سرعت اینترنت کشور ما حتما و الزامی هست که سرعت سایتتو به حداکثر برسونی
در مورد این رتبه سایت شما که خیلی خیلی بد واقعا اینو بگم سرور شما بد نیست،میانگین سرعتتون خوبه ولی قالبتون رو باید بهینه سازی کنین
web page load شما بد نیست،تقصیر سرور نندازین
چند نکته رو رعایت کنی خوب میشه
1-از تصاویر زیادی استفاده کردین که علاوه بر بالا بردن حجم برای هیچ کدام طول و عرض تعیین نشده و همینطور اکثرا ویژگی alt ندارند
متاسفانه اکثرا قالب های mybb به طور پیشفرض از اول دارای این خاصیت ها نیست(پیشنهاد به طراحان قالب)
با این کار تا حد زیادی سرعت و همینطور سئو رو میبرین بالا،خیلی راحته ولی باید دنباله ادرس تمام تصاویر قالب بگردین و بعد از اون تو ویرایش قالب بعد از ادرس خاصیت طول و عرض و alt رو بدین(نمونه تصاویر تو سایت خودم به جز اواتارها)
2-تصاویرتون رو تو یه ساب دومین یا ادرس دیگه بریزین و ادرسش رو فراخوانی کنین،مستقیما از سایتتون ادرس ندین([تصویر:  photos.png] نمونه:لوگوی سایت خودم)
3-اسکریپت های زیادی رو سایتتون در حال اجرا هستند تاثیر بسیار زیادی رو حجم سایت،و سرعت سایت دارند،میشه با فشرده سازی بهترش کرد ولی به احتمال خیلی خیلی زیاد تاثیرات بدی رو سایتتون میزاره
غیر ضروری ها رو نصب نکن و پاک کن
4-باز هم تصاویر(بهینه نیستند تو خود gtmatrix گفته کداموشون رو باید چه طول و عرضی داشته باشند همون کار رو بکن (با فتوشاپ)و دوباره اپلود کن
5-یه سری تصاویر بهینه واست گذاشته میتونی جایگزین کنی و حالشو ببری خیلی خوبه
6- gzip compression رو فعال کن ازServer and Optimization Options تو بخش پیکربندی
7-تاریخ انقضا هیدرتون نداره (تو سئو تاثیر داره)
8-قابلیت کش شدن نداره(تو سئو تاثیر داره)
9-فاوایکن شما سایزش بزرگ و قابلیت کش شدن نداره
10-web page size شما خیلی بالاست و این یکی تو سئو سازی سایتت خیلی خوبه اگه کمش کنی
11-صفحه اصلی سایت شما که رتبه اصلی گوگل و کاربران به همین صفحه داده میشه 705 تا لینک داره خیلی بالاست بعضی از موتورهای جستجو با بیشتر از 100 تا مشکل دارند
راه حل:زیر انجمنات رو مخفی کن تو صفحه اول،انجمنات رو اگه میتونی یکی،لینکای غیر ضروریتو کمتر،پلاگین غیر ضروریتو غیرفعال کن

اینهایی که ذکر شد مباحث کوچکی تو رعایت سرعت و همینطور سئو هستند

ادرس سایت خودم تو gtmatrix
به سایز صفحه توجه کن

موفق باشین
پاسخ
 سپاس شده توسطonly-only (۱۳۹۱/۵/۳، ۰۰:۴۱:۰۱ صبح) ، humdum (۱۳۹۱/۵/۳، ۰۱:۵۸:۳۴ صبح) ، milad1364 (۱۳۹۱/۵/۳، ۰۴:۱۵:۳۹ صبح) ، mohsenazizi (۱۳۹۱/۵/۳، ۰۸:۱۰:۰۱ صبح) ، yaser0421 (۱۳۹۱/۵/۳، ۰۹:۲۳:۱۹ صبح) ، geo (۱۳۹۱/۵/۳، ۰۹:۲۴:۳۱ صبح) ، ahmad1371 (۱۳۹۱/۱۰/۷، ۱۲:۳۴:۲۸ عصر)
خوب دست شما درد نکنه

ولی اینایی رو که گفتین چجوری انجام بدیم

مثلا چجوری زیر انجمن ها رو مخفی فاوایکن رو کش بدیم هدر رو تاریخ انقضا بدیم کدوم ینک ها رو کم کنیم و .... Huh
پاسخ
منظور از مخفی کردن زیر انجمن ها نشان داده نشدن تو صفحه اصلیه،
برو به کنترل پنل مدیر کل سپس به بخش پیکر بندی و از انجا تو بخش تنظیمات قسمت Forum Home Options
گزینه Subforums to show on Index listing را 0 بزار

پلاگین برترین ارسال کننده ها کلی لینک داره،کلی حجم داره و تاثیر خوبی احتمالا غیر فعال کردنش داره ون تست نکردم البته این کارو بکن و دوباره سایتتو واسه سرعت چک کن
پلاگین امار پیشرفته که واقعا سنگینه غیرفعالش کن و ببین چه تاثیری داره
پاسخ
 سپاس شده توسطmilad1364 (۱۳۹۱/۵/۳، ۰۴:۱۶:۳۶ صبح)
(۱۳۹۱/۵/۳، ۰۱:۰۷:۰۹ صبح)lab نوشته است: منظور از مخفی کردن زیر انجمن ها نشان داده نشدن تو صفحه اصلیه،
برو به کنترل پنل مدیر کل سپس به بخش پیکر بندی و از انجا تو بخش تنظیمات قسمت Forum Home Options
گزینه Subforums to show on Index listing را 0 بزار

پلاگین برترین ارسال کننده ها کلی لینک داره،کلی حجم داره و تاثیر خوبی احتمالا غیر فعال کردنش داره ون تست نکردم البته این کارو بکن و دوباره سایتتو واسه سرعت چک کن
پلاگین امار پیشرفته که واقعا سنگینه غیرفعالش کن و ببین چه تاثیری داره

زیر انجمن ها را که مخفی کردم اصلا در تاثیر تو لود سایتم نداشت

پلاگین برترین ارسال کننده و پلاگین آمار پیشرفته رو که غیر فعال کردم فقط و فقط از 49% به 56 % افزایش داشت یعنی 7 % این خیلی ناچیزه

[تصویر:  90026479825746162058.jpg]

مشکل لود سایت من فکر کنم از جای دیگست Huh
پاسخ
رفیق بیا همین عکسی رو که الان گذاشتی رو با عکس پست اول مقایسه کنیم مرحله به مرحه:
عکس قبلی:yslow:72%
عکس جدید:yslow:76%
اختلاف:4%

عکس قبلی:page speed:47%
عکس جدید:page speed:56%
اختلاف:9%

total page size عکس قبلی:550kb
ttal page size عکس جدید:460kb
اختلاف:90kb

تو فقط با دو تا غیر فعال کردن این اختلاف رو ایجاد کردی،به نظر خودت اگه همه اون موارد رو رعایت کنی چطور میشه!!!!!
من مدت زیادیه که تو کار سئو سایت ها مخصوصا بهینه سازی از نظر سرعت هستم،این درصد شما خوب رفته بالا،متاسفانه وب مسترها تو ایران مسائل مهمی همچون سئو ،سرعت،رضایت بازدید کننده رو فدای زیبایی سایت می کنند گرچه خود زیبایی سایت هم یه جور سئو هستش ولی یادمون میره که بیشترین کاربرای ما از ایران هستند با اینترنت زغالی

در ضمن نشون ندادن زیر انجمن ها web page size و لینک ها رو کم میکنه رفیق
پاسخ
 سپاس شده توسطonly-only (۱۳۹۱/۵/۴، ۰۲:۱۰:۴۰ صبح) ، milad1364 (۱۳۹۱/۵/۴، ۰۲:۳۳:۵۲ صبح)
خیلی از سایت ها هر دو این پلاگین ها براشون فعاله ولی سرعت لودشون خیلی بالست این دو پلاگین فقط برا من اینجوریه
پاسخ
(۱۳۹۱/۵/۴، ۰۲:۱۰:۱۴ صبح)only-only نوشته است: خیلی از سایت ها هر دو این پلاگین ها براشون فعاله ولی سرعت لودشون خیلی بالست این دو پلاگین فقط برا من اینجوریه

عزیزم اصلا بحث رو این دو تا پلاگین نیست که،شما احتیاجی نیست غیرفعالش کنی،بقیه نکات رو بتونی رعایت کنی،سرعتت خوب میشه
این بحث غیرفعال کردن رو بزار کنار و رو بقیه مسائل کار کن(یکی از مسائل تاثیر گذار این بود که ذکر شد و تست هم کردین،ضرری نداشت که و متوجه شدین که چند درصد افتش به خاطر اینهاست)
برین سر بقیه مسائل
پاسخ
 سپاس شده توسطmilad1364 (۱۳۹۱/۵/۴، ۰۲:۳۴:۴۲ صبح) ، only-only (۱۳۹۱/۵/۴، ۰۷:۱۴:۱۴ صبح) ، شماره مجازی (۱۴۰۱/۸/۲۶، ۰۱:۵۳:۱۴ صبح) ، گراف مسنجر (۱۴۰۱/۱۰/۳، ۰۴:۱۵:۱۳ صبح) ، چارتر ۴۲۴ (۱۴۰۲/۹/۱۲، ۱۵:۱۶:۴۶ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان