هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در اتصال به دیتابیس
درود بر همه دوستان

به دلیل سهل‌انگاری پشتیبانی هاست، دیتابیس انجمن از بین رفت و در زمان ریستور بکاپ امکان استفاده از نام قدیم وجود نداشت. دیتابیس را با نام دیگر آپلود کردم و تنظیمات را در فایل کانفیگ تغییر دادم ولی امکان اتصال به دیتابیس وجود نداشت.

پس از آن یکبار دیگر انجمن را نصب کردم و جداول زیر را از دیتابیس جدید حذف و از دیتابیس قدیم ایمپورت کردم.:

mybb_badwords
mybb_forums
mybb_privatemessages
mybb_threads
mybb_userfields
mybb_usergroups
mybb_users

بعد وارد انجمن شدم و جداول رو بازسازی کردم، کاربران برگشتند ولی انجمن‌ها خیر.
بعدش اومدم کل جداول رو پاک کردم و کل دیتابیس قدیمی رو ایمپورت کردم ولی اینبار کلا هیچی رو نمیشناسه . البته پسوند جداول هم درسته.

من چکار باید بکنم که هم یوزر و هم انجمن‌ها برگردند؟

با سپاس
پاسخ
(۱۳۹۹/۱۱/۱۵، ۱۴:۲۶:۵۵ عصر)anbaryar نوشته است: درود بر همه دوستان

به دلیل سهل‌انگاری پشتیبانی هاست، دیتابیس انجمن از بین رفت و در زمان ریستور بکاپ امکان استفاده از نام قدیم وجود نداشت. دیتابیس را با نام دیگر آپلود کردم و تنظیمات را در فایل کانفیگ تغییر دادم ولی امکان اتصال به دیتابیس وجود نداشت.

پس از آن یکبار دیگر انجمن را نصب کردم و جداول زیر را از دیتابیس جدید حذف و از دیتابیس قدیم ایمپورت کردم.:

mybb_badwords
mybb_forums
mybb_privatemessages
mybb_threads
mybb_userfields
mybb_usergroups
mybb_users

بعد وارد انجمن شدم و جداول رو بازسازی کردم، کاربران برگشتند ولی انجمن‌ها خیر.
بعدش اومدم کل جداول رو پاک کردم و کل دیتابیس قدیمی رو ایمپورت کردم ولی اینبار کلا هیچی رو نمیشناسه . البته پسوند جداول هم درسته.

من چکار باید بکنم که هم یوزر و هم انجمن‌ها برگردند؟

با سپاس
سلام،

پیشنهاد می‌شود که ابتدا  فایل config.php قبلی را ویرایش کرده و نوع دیتابیس را به mysqli تغییر دهید و روش اول را مجددا امتحان کنید.
درصورتی که مشکل برطرف نشد،

۱- یک نسخه مطابق نسخه‌ی قبلی انجمن نصب کنید.
۲- پس از نصب، تمامی جدول‌های دیتابیس را حذف کنید و جدول‌های دیتابیس قدیمی را جای‌گزین کنید. دقت کنید که پیش‌وند جداول حفظ شود و مطابق با فایل config.php باشد.
۳- پس از بارگذاری، تمامی جداول را از طریق phpmyadmin ابتدا Repair و سپس Optimize کنید.

با احترام
پاسخ
 سپاس شده توسطmotorola30 (۱۳۹۹/۱۱/۱۶، ۲۰:۱۴:۳۴ عصر) ، flatix (۱۳۹۹/۱۱/۱۷، ۱۳:۲۱:۲۴ عصر) ، anbaryar (۱۳۹۹/۱۱/۱۷، ۱۴:۰۶:۴۴ عصر)
ورژن انجمن رو از کجا پیدا کنم؟
تو فایل index.php نوشته 1.8 ولی می‌دونم یک ادامه هم داشت یادم نیست 10 بود 12 بود؟ این رو یادم نیست.
پاسخ
(۱۳۹۹/۱۱/۱۷، ۱۵:۱۰:۵۲ عصر)anbaryar نوشته است: ورژن انجمن رو از کجا پیدا کنم؟
تو فایل index.php نوشته 1.8 ولی می‌دونم یک ادامه هم داشت یادم نیست 10 بود 12 بود؟ این رو یادم نیست.
پاز تو دیتابیس پیدا کردم.
پاسخ
(۱۳۹۹/۱۱/۱۶، ۰۳:۱۴:۱۷ صبح)Mohammad-Za نوشته است: سلام،

پیشنهاد می‌شود که ابتدا  فایل config.php قبلی را ویرایش کرده و نوع دیتابیس را به mysqli تغییر دهید و روش اول را مجددا امتحان کنید.
درصورتی که مشکل برطرف نشد،

۱- یک نسخه مطابق نسخه‌ی قبلی انجمن نصب کنید.
۲- پس از نصب، تمامی جدول‌های دیتابیس را حذف کنید و جدول‌های دیتابیس قدیمی را جای‌گزین کنید. دقت کنید که پیش‌وند جداول حفظ شود و مطابق با فایل config.php باشد.
۳- پس از بارگذاری، تمامی جداول را از طریق phpmyadmin ابتدا Repair و سپس Optimize کنید.

با احترام
سپاس از راهکارتان
اطلاعات بازیابی شد. فقط دوستان اگر این مشکل را داشتند حتما نسخه پیشین انجمن رو نصب کنند اگر نسخه یکسان نباشه کار نمی کنه.
در ضمن توصیه می کنم از میزبانفا هاست نگیرید.
پاسخ
 سپاس شده توسطشماره مجازی (۱۴۰۱/۸/۲۶، ۰۱:۴۷:۰۴ صبح) ، گراف مسنجر (۱۴۰۱/۱۰/۳، ۰۴:۰۹:۴۱ صبح) ، چارتر ۴۲۴ (۱۴۰۲/۹/۱۲، ۱۵:۰۸:۴۰ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان