هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آپدیت انحمن پس از بازیابی بکاپ
سلام
متاسفانه به دلیل هک شدن سایت، مجبورم نسخه بک آپ قبل از هک رو که سالم هست بازیابی کنم. ف
علا دسترسی به انجمنم دارم. از چی ها بکآپ بگیرم، کدوم فولدرها رو دانلود کنم و .... که پس از بازیابی بکآپی که مثلا مال یک ماه قبل هست بتونم تاپیک ها و پست های جدید - ارسال شده در طی یک ماه اخیر- رو به اون اضافه کنم تا به وضعیت فعلی انجمنم برسم؟ اصلا امکانش هست؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.
احیانا پلاگین یا چیزی واسه این کار هست؟
پاسخ
ارور 403 میده.آدرس معتبر بدید که انجمنتون رو مشاهده کنیم.
تمام اون چیزایی که گفتید مربوط به دیتابیس هست و به هیچ کدوم از فایلا ربطی نداره.
نصب و آپدیت انجمن مای بی بی | پلاگین و پوسته | تغییرات داخلی انجمن
نصب و بروزرسانی وردپرس طراحی پوسته های وردپرسی سبک با سئوی بالا
شخصی سازی پوسته های مای بی بی و وردپرس
طراحی سیستم مدیریت محتوای اختصاصی و خاص با برترین زبان های برنامه نویسی دنیا
جهت سفارش در تلگرام: firstboy000@
پاسخ
 سپاس شده توسطShafi (۱۳۹۳/۶/۲۰، ۱۵:۴۵:۲۰ عصر)
ببخشید. با پشتیبانی هاست صحبت کردم. تا 1-2 ساعت فکر کنم وصل میشه.
البته فرصت زیادی ندارم برای حل مشکل. اصل مشکل از انجمن mybb فکر نمی کنم باشه. از سیستم وردپرس سایت هست که هکر میتونه وارد سایت بشه و ایمیل انبوه ارسال کنه. الان بار سومه که هاست به همین خاطر سایت و انجمن رو مسدود کرده. و این آخرین باری هست که دسترسی رو آزاد میکنه.
می خوام تو همین فرصت تاپیک ها، پست ها، پیوست ها و ... که توی این 1 ما اخیر به انجمن اضافه شده رو بکاپ بگیرم و دانلود کنم، بعد بکاپ کل سایت رو برای 1 ماه پیش - که سالم و بدون backdoor و ... هست- رو بازیابی کنم و این موارد جدید رو بهش اضافه کنم.
چطوریش رو نمیدونم.
پاسخ
تمام مسائل اطلاعاتی مای بی بی توی دیتابیس هستش. بعد از اون مربوط به کانفیگ و ستینگش هست که دوتا فایل با همین اسم توی پوشه inc وجود داره.اونا رو هم حتما دانلود کنید داشته باشید.
پیوست های مای بی بی علاوه بر دیتابیس داخل پوشه uploads ذخیره میشن که شما باید اون پوشه رو هم دانلود کنید.

درکل از دیتابیس خروجی بگیرید.پوشه آپلود و دوتا فایل Settings.php و config.php رو هم دانلود کنید.بعد از ریکاور کردن بکاپ دیتابیس رو ایمپورت کنید و پوشه آپلود هم همینطور.
نیاز به آپلود اون دوتا فایل نیست اما بازم برای اطمینان بد نیست.

اگر که پلاگینی رو هم توی این مدت اضافه کردید باید دقت داشته باشید که بعد از انجام کارای بالا دوباره فایل پلاگینای نصب شده رو آپلود کنید.

همین.موفق باشید.
پاسخ
 سپاس شده توسطShafi (۱۳۹۳/۶/۲۰، ۱۵:۴۵:۱۶ عصر)
خیلی خیلی ممنون.
فقط یک سوال برام پیش اومد. من از phpMyAdmin کل دیتابیس مربوط به انجمن رو بکآپ می گیرم. بعدا که اون رو ایمپورت می کنم مقدار زیادی از دیتابیس قبلا وجود داشته (توی همون بکآپ 1 ماه پیش)، این توی ایمپورت مشکلی پیش نمیاره؟ یا این که کلا دیتابیس موجود در بکاپ 1 ماه پیش رو بعد از بازیابی دیلیت کنم و دیتابیسی رو که خودم اکسپورت گرفتم، ایمپورت کنم؟
پاسخ
معمولا اگر جداول قبلی باشه دچار ارور میشید.اول باید جدولا رو پاک کنید وبعد ایمپورت کنید.
پاسخ
 سپاس شده توسطShafi (۱۳۹۳/۶/۲۰، ۱۵:۵۳:۵۷ عصر)
ممنون جناب firstboy
ان شاالله بدون دردسر انجام بشه.
یک سوال هم الان به ذهنم رسید. تا حالا توی مای بی بی backdoor ی دیدید که توی دیتابیس ایجاد شده باشه؟
توی بعضی سایت های خارجی خوندم که هکر ممکنه بک دور خودش رو توی دیتابیس وردپرس ایجاد کرده باشه، اما توی دیتابیس mybb رو نمی دونم.
پاسخ
تاجایی که یادم میاد بک دور روی فایل ایجاد میشه که دسترسی به دیتابیس داره.ندیدم که رو خود دیتابیس ایجاد بشه.
تو زمینه امنیت و هکینگ میشه گفت اطلاعاتی ندارم اما باید حواستون باشه که بعد از ریکاور کردن کارای امنیتی مورد نیاز از جمله تغییر رمز های عبور و... رو انجام بدید.
پاسخ
یک سوال دیگه هم میتونم بپرسم؟ البته چندان به mybb مربوط نمیشه.
تغییر پرمیشن فولدرها فقط از طریق cpanel امکانپذیره؟ یعنی از طریق کد php نمیشه پرمیشن فولدرها رو تغییر داد؟
اگر این طور باشه آدم میتونه خودش پرمیشن اکثر فولدرهای  مای بی بی رو 444 کنه و فقط موقع آپگرید اون ها رو به حالت قابل رایت برگردونه. این طوری دیگه امکان آپلود فایل یا تزریق کد مخرب درون فایل های php موجود توسط هکر از بین میره.

من درست فهمیدم؟
پاسخ
(۱۳۹۳/۶/۲۰، ۲۰:۳۶:۰۹ عصر)Shafi نوشته است: یک سوال دیگه هم میتونم بپرسم؟ البته چندان به mybb مربوط نمیشه.
تغییر پرمیشن فولدرها فقط از طریق cpanel امکانپذیره؟ یعنی از طریق کد php نمیشه پرمیشن فولدرها رو تغییر داد؟
اگر این طور باشه آدم میتونه خودش پرمیشن اکثر فولدرهای  مای بی بی رو 444 کنه و فقط موقع آپگرید اون ها رو به حالت قابل رایت برگردونه. این طوری دیگه امکان آپلود فایل یا تزریق کد مخرب درون فایل های php موجود توسط هکر از بین میره.

من درست فهمیدم؟

سلام و ادب خدمت شما دوست گرانقدر
تغییر permission  از طریق FTP و برنامه Filezilla هم امکان پذیر است بخصوص اگر برای تعداد زیاد فایلها داخل یم فولدر مورد استفاده قرار گیرد.
جاوید باشید
پاسخ
 سپاس شده توسطfirstboy000 (۱۳۹۳/۶/۲۰، ۲۱:۴۸:۳۴ عصر) ، Shafi (۱۳۹۳/۶/۲۰، ۲۲:۱۹:۰۶ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان