مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: پلاگین پرداخت حق عضویت آنی (بانک ملت + بانک سامان + آی‌دی‌پی + زرین پال)
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32
محمد جان یک مشکلی ایجاد شده که چندین پرداخت اجام شده ولی این پرداخت ها در تراکنشهای انجام داده شده ثبت نشده. من بعد از چک کردن درگاه امن پاسارگاد متوجه شدم. چون تعدادشون زیاد بود فکر کنم مشکلی از طرف برنامه باشه.
(۱۳۹۱/۲/۲۵، ۰۱:۲۳:۱۱ صبح)poolmand نوشته است: [ -> ]محمد جان یک مشکلی ایجاد شده که چندین پرداخت اجام شده ولی این پرداخت ها در تراکنشهای انجام داده شده ثبت نشده. من بعد از چک کردن درگاه امن پاسارگاد متوجه شدم. چون تعدادشون زیاد بود فکر کنم مشکلی از طرف برنامه باشه.

ممکن نیست پرداختی به طور کامل انجام شده باشد و کاربر به صفحه payment_gateway.php منتقل شده باشد و با پیغام موفقیت آمیز بودن پردخات رو به رو شده باشد اما در قسمت تراکنش ها ثبت نشده باشد.
ممکن است پرداخت های یاد شده انصراف خورده باشند (بانک پاسارگاد پرداخت هایی که کاربر در آن ها انصراف می دهد (یا صفحه را بعد از دیدن صفحه پرداخت می بنند) را نیز ثبت می کند.
یا اینکه پس از پرداخت، کاربر صفحه را بسته است و به انجمن منتقل نشده است.Cool
1- ممنون محمد جان از پاسخ، ولی منظورم پرداختهای موفق هست اونهایی که شماره سند خورده و پرداخت شده. البته پیغام پی.ام مبنی بر موفقیت آمیز بودن لااقل برای من ادمین نیومده. نمیدونم شاید مشکل از فایروال سرور ما باشه. تنظیمات خاصی رو فایروال باید انجام بدیم؟

2- من امروز درگاه بانک ملت رو هم گرفتم. ولی پس از کلیک روی دکمه پرداخت از طریق درگاه بانک ملت این پیغام میاد:
کد:
Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'lib/nusoap.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/civilea/public_html/forum/inc/plugins/mybb_bank_subs.php on line 880

3- تو قابلیتها نوشته شده امکان برگشت پول این امکان از کجا قابل انجام هست؟
(۱۳۹۱/۲/۲۶، ۱۰:۵۴:۲۸ صبح)poolmand نوشته است: [ -> ]1- ممنون محمد جان از پاسخ، ولی منظورم پرداختهای موفق هست اونهایی که شماره سند خورده و پرداخت شده. البته پیغام پی.ام مبنی بر موفقیت آمیز بودن لااقل برای من ادمین نیومده. نمیدونم شاید مشکل از فایروال سرور ما باشه. تنظیمات خاصی رو فایروال باید انجام بدیم؟

2- من امروز درگاه بانک ملت رو هم گرفتم. ولی پس از کلیک روی دکمه پرداخت از طریق درگاه بانک ملت این پیغام میاد:
کد:
Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required 'lib/nusoap.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/civilea/public_html/forum/inc/plugins/mybb_bank_subs.php on line 880

3- تو قابلیتها نوشته شده امکان برگشت پول این امکان از کجا قابل انجام هست؟

ممکن است کاربری که هزینه را پرداخت کرده اجازه انتقال را نداده است (همان 30 ثانیه توقف)
پس از دریافت درگاه بانک ملّت، از بین فایل هایی که بانک در اختیار شما قرار داده است، باید پوشه lib را در مسیر انجمن آپلود کنید.

برگشت هزینه واریز شده به صورت خودکار (برای بانک ملّت (چرا که تنها این بانک این قابلیت را توسط کاربر دارد)) به صورت خودکار توسط سیستم انجام می شود. (در صورت اشکال در ارتباط با بانک ملت یا ریدایرکت نشدن کاربر به صفحه payment_gateway.php)
در ضمن لطفاً یک بسته 1000 ریالی در انجمنتان ایجاد کنید تا پست قبلی ام را به شما ثابت کنم.Big Grin
ممنون محمد جان، مشکل حل شد و تست کردم مشکلی نداره پاسارگاد، گویا پورت SSL اینروزها باز دچار کندی شده و برخی کاربران با مشکل مواجه میشوند.
بیصبرانه منتظر ورژن جدید هستم.

خداییش کارت حرف نداره. یه پلاگین مشابه دادم یه آدم معروف برای پی پال نوشت پدرم در اومد تا بشه نصف اون چیزی که میخواستم. واقعا دست مریزاد
این پست تجربه من برای راه اندازی این پلاگین هست . امیدوارم برای بقیه سودمند باشه.
من روی انجمنم ورژن جدید این پلاگین رو نصب کردم که آقای زنگنه محبت کردند و برای من طراحی کردند به همین دلیل بعد از طراحی یکسری مشکلات بسیار کوچیک داشت که بوسیله خودشون رفع شد .
اما مسائل اصلی مربوط به بانک میشد . با اینکه دوستان گفته بودند بانک ملت دردسر های زیادی داره و مدارک زیادی می خواهد اما برای من اصلا اینجوری نبود . کل مدارک مورد نیاز شامل :
1. اسکن کارت ملی و شناسنامه
2. سند یا اجاره نامه محل فعالیت ( که حتا میتونه برای منزل باشه )

حالا اگر این سند یا اجاره نامه بنام خودتون نباشه میتونه برای یکی از اقوام درجه 1 باشه که دراین صورت اسکن کارت ملی و شناسنامه اون فرد هم لازم هست.

بعد از ارسال مدارک یکسری مستندات برای شما ارسال میشه و باید یک سیستم راه اندازی کنید که این سیستم بوسیله اقای زنگنه راه اندازی شده و فقط کافیه اونرو نصب کنید . اضافه بر محتویات پلاگین در مستنداتی که بانک برای شما می فرسته پوشه ای با عنوان lib هم وجود داره که باید توی root قرار بدهید .

در مرحله بعد باید یک تراکنش بالای 1000 تومان انجام بدهید که حتا می تونید از حساب خودتون باشه و نیاز نیست از یک کارت دیگه باشه . بعد از انجام تراکنش بانک تایید می کنه که شما یک سیستم پیاده سازی کردید و وارد مرحله بعد می شوید یعنی تست تمام قسمت های سیستمی که راه اندازی کردید .
در این مرحله باید یک بسته جدید ایجاد کنید به قیمت 1 ریال تا شرکت به پرداخت بتونه چند بار سیستم رو تست کنه.

اولین ایرادی که بانک از من گرفت این بود که وقتی کاربر مراحل رو طی می کنه و وارد صفحه بانک میشه اگر انصراف رو برنه با سایت بر می گرده و با پیغام : "تراکنش یافت نشد" مواجه میشه .
بانک به من گفت باید حتما نوشته بشه " شما انصراف داده اید " یا یک جمله ای که توش انصراف باشه. که برا یاین منظور در فایل payment_gateway.php باید قسمت زیر رو اصلاح کنید :
کد php:
case 42:

$info "تراکنش‌یافت نشد.";
        break;            
        endswitch; 

در مرحله بعد بانک از من خواست تابع settle رو غیر فعال کنم تا بتونه reversal رو تست کنه که من با آقای زنگنه تماس گرفتم و متاسفانه ایشون هیچ گونه کمکی در این زمینه به من نکردند ! اما اگر بانک همچین در خواستی داشت باید در همون فایل payment_gateway.php مقادیر زیر رو تغییر بدهید تا بانک این حالت رو هم تست کنه و بعد دوباره اون رو به حالت اول بر گردانید :

عبارت زیر رو پیدا کنید :
کد php:
            $err $client->getError();
            if (
$err) {

///////////////// INQUIRY REQUEST
        // Call the SOAP method

$result $client->call('bpInquiryRequest'$parameters$namespace); 

و به جای $err مقدار $resultStr == 0 رو قرار بدهید تا به شکل زیر در بیاد :
کد php:
            if (
$resultStr == 0) {

///////////////// INQUIRY REQUEST
        // Call the SOAP method

$result $client->call('bpInquiryRequest'$parameters$namespace); 
عبارت زیر رو پیدا کنید :

کد php:
            if (
$err) {
//////////REVERSAL REQUEST\\\\\\\\\\\\\\\
        // Call the SOAP method

$result $client->call('bpReversalRequest'$parameters$namespace); 

و به شکل زیر تغییر بدهید :
کد php:
            if (
$resultStr == 0) {
//////////REVERSAL REQUEST\\\\\\\\\\\\\\\
        // Call the SOAP method

$result $client->call('bpReversalRequest'$parameters$namespace); 

عبارت زیر رو پیدا کنید :
کد php:
if($resultStr==0)
            {

///Settle REQUEST\\

// Call the SOAP method

$result $client->call('bpSettleRequest'$parameters$namespace); 

و به شکل زیر تغییر بدهید :

کد php:
if($err)
            {

///Settle REQUEST\\

// Call the SOAP method

$result $client->call('bpSettleRequest'$parameters$namespace); 

بعد به بانک اطلاع بدهید که settle رو غیر فعال کردید تا یک تست انجام بده .
البته من فکر می کنم کسی که مسئول پرونده من شده بود خیلی حساس و سخت گیر بود شاید هم با این سیستم تا حالا کار نکرده بود و یه جورایی من چون نفر اول بودم این همه سخت گیری شد . شاید برای شما نیاز به این تست ها نباشه.

و در نهایت تنها ایرادی که بانک از پلاگین گرفت این بود که دو بار settle انجام میشه و دفعه دوم خطا میده و توصیه کردد این مشکل رو برطرف کنیم . که باید خود آقای زنگنه بررسی کنند
با سپاس از دوست عزیز heavaz60 Heart

من یکی دو بار از طریق به پرداخت درخواست داده بودم ولی خبری از نتیجه نشده بود.

(البته اون موقع انجمن هنوز کاملا اکتیو نشده بود و یک اینمه زمان درخواست خورد توی تعطیلات عید)

اما چند روز پیش دوباره درخواست دادم و فردای اون روز فقط یک فرم ارسال کردند و مدارک درخواستی که

در بالا ذکر شده بود را ایمیل کردم و فردا صبح یک نفر از کارشنان بانک ملت تماس گرفت و پرسید که

آیا مازول را دارید؟ و از کجا گرفتید و گفتم سیستم مای بی بی.

گفت ما یوزر نیم و پسورد را ارسال می کنیم و بعد از اینکه فعال کردید اطلاع دهید تا ما هم تست کنیم.

بعد از وارد کردن اطلاعات ارسالی در تنظیمات پلاگین، ارور نبود پوشه lib را داد که از طریق ایمیل خواستم

که فایل ها را ارسال کنه ولی جواب ندادند.

از آقای زنگنه خواستم که فایل ها را اگر اختصاصی واسه هر کاربر نیست، ارسال کنند که ایشان در

ارسال اول این فایل را اضافه کردند.

بعد از فعال سازی، تست کردم و مشکلی نداشت.

برای بانک هم یک یوزر نیم تست ساختم و ارسال کردم.

هنوز پس از گذشت چند روز جوابی به ایمیل ندادند.

البته این توضیحاتی که در بالا داده شده در خصوص بسته 1 ریالی من اولین بار بود می شنیدم

یعنی وظیفه بانک هست که توضیح بده...

حالا نمی دونم آیا اگر بانک تست نکنه، سیستم را غیر فعال می کنه ؟

کارشناس بانک ملت که به من تماس گرفت "نوری" بود فامیلش.

البته وقتی گفتم مای بی بی هست، گفت : آهان، گویا تو جریان بود و سوال اضافی نپرسید.

بانک ملت چندتا حسن داره :

1- پول بصورت آنی به حساب منتقل میشه

در حالیکه پاسارگاد 10 روز بعد.

2- صفحه پرداخت ساده و شیک (بر خلاف پرداخت امن پاسارگاد)
الزامی نیست حتما 1 ریال باشه اما چون بانک بعدش باید چند تا تراکنش تست انجام بده بهتره روی حداقل قرار بدهی که متضرر نشوند. مسئولش که فردی بود بنام حیدری و بسیار آدم با حوصله و پی گیری بود بطوریکه اگه من زنگ میزدم و بر نمی داشت خودش با من تماس میگرفت.

احتمالا تمام مراحل تست رو من انجام دادم و کار برای شما راحت تر شده
این مراحلی که میگید برای من در بانک ملت وجود نداشت، اینکه تست کنند و ... من درخواست دادم و یک مشخصات به من دادند و دارم باهاش کار میکنم. اما در مورد سیستم فروشگاه و تست و ایراد هیچ خبری نبود.

درگاه پاسارگاد هم سه روز بعد تسویه میکنه نه ده روز بعد. در برخی موارد درگاه پاسارگاد خوبه چون مهلت شکایت میذاره تو برخی فروشگاه ها بهتر کاربران بهش اعتماد میکنند.
10 روز اشتباه نوشتم (اشتباه در تاریخ صورتحساب)

چندبار 5 روزه و چندبار هم 7 روزه واریز شده بود.
صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32