مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: سطح دسترسی فایل ها و پوشه ها
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.

سلام دوستان

در قسمت " ابزار تعمیر و نگهداری " سطح دسترسی پوشه ها معلوم هست که کدوم قابل نوشتن است و کدوم نیست .

مانند تصویر زیر .

حالا میشه منو راهنمای کنید که کدوم یکیش باید قابل نوشتن باشه و کدوم غیر قابل نوشتن ؟

با تشکر

[تصویر:  ca642v5ppvaw3yso84sa.png]

به نظرم همه باید قابل نوشتن باشن در غیر اینصورت خود سیستم بهتون هشدار میده Wink
ممنون Heart

آیا اگه همه فایل ها و پوشه ها قابل نوشتن باشن از نظر امنیتی مشکلی پیش نمیاد ؟

نقل‌قول: آیا اگه همه فایل ها و پوشه ها قابل نوشتن باشن از نظر امنیتی مشکلی پیش نمیاد

بازهم به نظر بنده

خیر پیش نمیاد اگر سطح دسترسی را تغییر دهید مشکل امنیتی به وجود میاد که همانطور که در ارسال قبل گفتم سیستم بهتون هشدار میدهWink
ممنون

حالا واسه من این پیغام رو داده ، آیا باید تبدیلش کنم به 777 ؟؟

[تصویر:  63r1vcj6qb2x1dsi4hn.png]
نقل‌قول: ممنون

حالا واسه من این پیغام رو داده ، آیا باید تبدیلش کنم به 777 ؟؟

دوست عزیز احتمالا شما فایل config.php رو دست زدین

با دانلود این فایل از بسته مای بی بی و آپلود مجدد این فایل در پوشه inc احتمالا مشکل شما حل میشه

موفق باشیWink
ممنون

من فقط اسمش رو تغییر دادم . Blush

متشکرم .

نقل‌قول: ممنون

من فقط اسمش رو تغییر دادم .

پس مشکلی نیست دوست منWink
برای اینکه اون خطای فوق برطرف بشه این مراحل رو انجام بدین :

دوست عزیز علت اینکه بخش ابزار و نگهداری سیستم هشدار میده که باید CHMOD فایل inc/config.php به 777 تغییر پیدا کنه اینه که مدول بررسی کننده ی سطح دسترسی کنترل پانل ادمین هنوز فایل پیکر بندی رو به اسم config.php میشناسه. در حالی که شما اسم این فایل رو تغییر دادین! هرچند که لزومی برای این کار نیست ولی اگه بخواین این تغییر نام رو در مدول مذکور هم اعمال کنین کافیه تا این گام آخر رو هم طی کنین:

در کنترل پنل هاست، به مسیری که MyBB رو نصب کردین برین:
3- فایل admin/modules/tools/system_health.php را برای ویرایش باز کرده و کد زیر را پیدا کنید:
کد php:
if(is_writable(MYBB_ROOT.'inc/config.php')) 
نام config.php را تغییر دهید.
در ادامه در همان فایل کد زیر را پیدا کنید:
کد php:
$table->construct_cell("./inc/config.php"); 
در اینجا هم config.php را تغییر دهید.

و نکته ی آخر اینکه اینجا هم باید اسم جدیدی رو که برای فایل config.php انتخاب می کنین با اسمی که قبلا مطابق با Tutorial پست اول انتخاب کردین یکی باشه.

سپاس

منبع