مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: سوال درباره جداول mybb در phpmyadmin
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
سلام دوستان Blush امیدوارم این موضوع تکراری نباشه ... ولی سوالات زیادی وجود داره و اساتید عزیز هم میتونن راهنمایی های زیادی انجام بدن ...من هر وقت درباره جدول های mybb سوال داشتم , به من گفتن دستش نزن که منفجر میشی Big Grin در حالی که میشه یک پشتیبان از اون جدول صادر کرد و بعدش هم اقدامات مثلا بسیار خطرناک رو انجام داد !!!

در کل من این سوالات رو دارم :

====================
من در هنگام گرفتن بک آپ از پنل انجمن , دچار ارور میشم و متن ارور درباره mybb_privatemessages هست...این جدول وزن بسیار سنگینی داره و حدود 30 مگ وزن داره ... علتش هم اینه که من حدود 18 هزار پیغام خصوصی خوش آمد اتوماتیک ارسال کردم و حالا فکر میکنم این جدول نیاز به بازسازی و پاک کردن پیغام های اتوماتیک داره تا وزنش هم کمتر بشه.

آیا پاک کردن پیغام ها از درون phpmyadmin و توسط جدول مربوطه , مشکل ایجاد میکند ؟؟؟ چطوری میتونم این جدول رو بازسازی کنم...البته فقط میخوام پیغام های خوش آمد رو پاک کنم.

====================

میخواستم درباره جدول mybb_searchlog اطلاعاتی کسب کنم ... وظیفه این جدول چیه ؟؟؟ آیا نمیتوان محتوای این جدول را خالی کرد یا بهینه سازی کرد ؟؟ چون این جدول 45 مگ از فضا رو گرفته و این وزن به نسبت سایر جداول خیلی خیلی زیاده ...گاهی از طرف هاستینگ , گفته میشود که برای سبک کردن دیتابیس , لاگ ها را پاک کنید ... آیا منظور از لاگ , مثلا این جدول هست ؟؟؟

====================

جدول mybb_captcha ... ظاهرا مربوط به تصویر امنیتی هست ... ولی چه دلیل داره که حدود 60 مگ وزن داشته باشه و یکی از بزرگترین جداول باشه !!!

سپاس
یادش بخیر ... 1 سال پیش سوال پرسیده بودم .
الانم که دیگه جواب رو خودم میدونم ... لاگ ها رو خالی کنید که هیچ عیب ندارهBig Grin

از اینا بگذریم ... دوستان این جدول دقیقا کارش چی هست ؟؟

mybb_session

وزن این جدول الان برای من 200 مگابایت هست !! که داره واقعا اذیت میکنه با این وزن
معمولا انجمن های بزرگ و سنگین کارشون زیاد به جداول میخوره , ولی خب کمتر مطلبی در مرود بهینه سازی انجمن های بزرگ mybb دیدم.

سال دیگه جوابش رو خودم میدما !! زود جواب بدین Angel