مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: آموزش تنظیمات Remote Desktop
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
اگر شما ادمین پشتیبانی شبکه کامپیوتری رسمی و نسبتا بزرگ هستید و نمی‌خواهید که برای رفع مشکلات سیستم های کاربران خود مدام در طبقات شرکت در حرکت باشید: جای نگرانی نیست. به راحتی می‌توان از امکانات ویندوز یعنی Remote Desktop Connection جهت دسترسی از راه دور به سیستم استفاده کنید. با استفاده از Remote Desktop Connection می‌توانید به سیستم های کارمندان خود از راه دور متصل شده و به راحتی مراحل Troubleshooting خود را انجام دهید.

ریموت دسکتاپ دارای تنظیماتی میباشد که در این مقاله قصد داریم این تنظیمات را برری کنیم:

۱- در منوی استارت ویندوز روی قسمت All Program کلیک کرده و به فولدرAccessories رفته و سپس روی Remote Desktop Connection کلیک می‌کنیم. (و یا در Run Menu عبارت mstsc را تایپ می‌کنیم)

[تصویر: remote1.PNG][تصویر: remote1.PNG]

۲- در پنجره باز شده اسم یا IP کامپیوتری که قصد اتصال به آن را داریم وارد می‌کنیم.

[تصویر: remote2.PNG][تصویر: remote2.PNG]

۳- روی دکمه Show Option کلیک کرده و در تب Display در قسمت Display Configurationمی‌توان سایز پنجره ریموت دسکتاپ خود را تغییر داد.

[تصویر: remote3.PNG][تصویر: remote3.PNG]

۴- در تب Local Resources اگر تیک گزینه‌های Printers و Clipboard را بزنیم در حین کار با ریموت دسکتاپ می‌توانیم از Printer و Clipboard سیستم خود نیز استفاده کنیم. (مثلا می‌توان فایلی را از سیستم خود Copy و در سیستمی که به آن ریموت زده اید Paste کرد.)

[تصویر: remote4.PNG][تصویر: remote4.PNG]

۵- در تب Local Resources اگر روی گزینه more کلیک کنیم می‌توانیم سایر درایوهای سیستم خود را نیز به سیستمی که ریموت دسکتاپ زده ایم اضافه کنیم.

۶- در تب Experience می‌توان سرعت کانکشن بین سیستم خود و سیستمی که با ریموت دسکتاپ به آن وصل شده ایم را تعیین کرد.

[تصویر: remote7.PNG][تصویر: remote7.PNG]

۷- درنهایت روی گزینه Connect کلیک میکنیم در این لحظه پنجره Windows Security باز می‌شود که از ما درخواست یوزر اکانت می‌کند. (یوزر اکانت رجیستر شده در سیستم مقصد را وارد می‌کنیم.)

[تصویر: remote8.PNG][تصویر: remote8.PNG]

منبع: خدمات شبکه رادین پارس