مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: چطوری فروم مفید تر و پربازدید تری داشته باشیم؟ (درخواست راهنمایی و مشاوره)
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
سلام دوستان
جدیدا تعداد خیلی زیادی فروم ایرانی تاسیس شدن که علاقه خاصی به این دارن که بگن ما انجمن تفریحی هستیم. کارشون هم خیلی بد نیست ... البته عالی هم نیستن.
اما توی این چند سال به خاطر گسترده شدن ف ی س بوک دیگه کسی مثل قبل سراغ فروم ها نمی ره. به جز چند فروم بزرگ ایرانی ... مثل پرشین تولز.
می خواستم از همه کسایی که فروم دارن و تجربه ای هم دارن بپرسم که برای اینکه بازدید فرومتون بیشتر بشه چه کارهایی انجام می دین؟ البته جدای از طراحی و سئو و ... من بیشتر مطالب مورد نظرم هست. چه مطالبی رو بیشتر سعی می کنید قرار بدید؟
الان اکثرا فروم ها خیلی خلوت و سرد شدن حتی اونهایی که چند ده هزار عضو دارن.
به نظرتون چی کار بکنیم که این روند رو عوض کنیم و دوباره مثل چند سال قبل شاهد فروم های پربازدید و شلوغ باشیم؟
درود دوست من

داشتن چند کاربر فعال ، مطالب اختصاصی و فقط صبر...
(۱۳۹۳/۸/۱۲، ۲۲:۵۹:۲۰ عصر)Mr.Am!n نوشته است: [ -> ]درود دوست من

دوست عزیز مرسی
این سایت های دانلود مثل downloadha.com و نمونه های دیگه، چیزهایی که برای دانلود می گذارند رو خودشون دستی آپلود می کنند؟
مثلا یک برنامه یا بازی که 50 گیگ هست رو چطوری آپلود می کنند؟
پروسه ایجاد یک وبسایت دانلود به نظرتون خیلی سخته؟
من شنیدم اگر سایت دانلود بزنیم رنک و رتبه سریع بالا میره. درسته؟
سایت های دانلود معمولا از رپید لیچ استفاده میکنن، اما لیچ کردن همیشه خوب نبوده.:1- ویروس 2- شل
بهتره سرور اختصاصی ایران داشته باشید و چه بهتر که مجوز نگهداری و تمام مسائل دم دست خودتون و محل خودتون باشه که با سرعت بالایی اطلاعات رو به دیسک ها منتقل کنید.(توی ایران چنین چیزی هزینه زیادی برمیداره)

میتونید هم یه سرور فایل خوب خارجی بگیرید و سرعت نت خودتون رو شرکتی و یه سری مجوز ها و قوانین سخت گیرانه بگیرید.اونوقت سرعت آپلودتون نزدیک به 600 کیلوبیت هم میرسه. میتونید پارت های 1 گیگابایتی رو در کمتر از نیم ساعت آپلود کنید. معمولا هم چنین سرعتی نمیدن.
حداکثر سرعت آپلودی که من شنیدم به صورت عادی روی 220 کیلوبیت بوده.
(۱۳۹۳/۸/۱۳، ۰۱:۳۰:۴۲ صبح)behradj نوشته است: [ -> ]

دوست عزیز مرسی
این سایت های دانلود مثل downloadha.com و نمونه های دیگه، چیزهایی که برای دانلود می گذارند رو خودشون دستی آپلود می کنند؟

سلام این کارا هزینه های بالای داره بله خودشون آپلود میکنند ولی چطوری سرعتشون مافوق تصور چند گیگ در عرض دو یا سه دقیقه آپلود میشه

با سرور اختصاصی یا هاست ویندوز ولی آیا میدونید هزینش چقد هست؟؟شاید 500 گیگش بخوایم یه جای خوب و اطمینان دار بگیریم 100 یا 120 تومن

جاهای دیگه هم هستن با قیمت کم تر ولی اطمینانی نیست میدونید چرا چون این هاستینگ ها نامردن یکدفعه میگن ساپورت نمیکنیم اونوقت شما مجبورید

چندین ترابایت رو انتقال بدید؟؟

شما سایتایی مثل پی سی دانلود رو میبنید اون طرف نون زن و بچشم از این راه در میاره تبلیغات در این سایت ها خیلی گرون

رنک الکساشون که دو رقمی هست

خواستید با من در تماس باشید راهنماییتون میکنم من خودم دنبال این کار هستم اما هزینه ی بالایی میخوام یک نفره نمیشه تقبل کرد
(۱۳۹۳/۸/۱۳، ۰۱:۳۰:۴۲ صبح)behradj نوشته است: [ -> ]

دوست عزیز مرسی

درود

دوست من این کار توسط VPS (سرور مجازی) انجام میشه...
سایتهای بزرگی شبیه دانلود ها ماهیانه حداقل 200-300 تومن هزینه سرور میکنند و طبیعتا هم اینقدر درآمد و بازدید دارن.
بنظر من باید یک روانشناسی دقیق انجام بدیم تا بتونیم بازدید سایت یا انجمنمونو پر بازدید کنیم

عواملش

1.راحت بودن کاربر

ببینید دوستان هرچی کاربرا راحت تر باشن توی سایتمون احتمال خسته نشدن (دل زده نشدن) کاربر از سایت کمتره

مثلا چند رنگ بودن انجمن و سایت و قالب های متعدد و یا توانایی هایی به کاربر بدیم تا از استفاده از آن خسته نشود

2.محتوا

یک وبسایت هم باید محتوای عمومی داشته باشد هم اختصاصی چون محتوا های عمومی مثل موزیـک و موسیقـی و... چون تعداد زیادی از کاربران اینترنت دنبال محتوای عمومی اند

ولی محتوای اختصاصی مهم تر از عمومی است چون محتوای اختصاصی باید محتوایی باشد که تولیدی همان وبسایت یا انجمن باشد تعداد کاربرانی که دنبال محتوای اختصاصی اند کمتر از عمومی اند ولی خوبی این محتوا کم بودن گستردگی آن در سطح وب است

3. نحوه تولید محتوا

به دلیل اینکه بیشتر کاربران اینترنت در ایران جوانان و نوجوانان اند پس باید بیشتر مطالب (چه عمومی چه اختصاصی) را برا پایه جوان پسند بودن تولید کرد.

4.مدیریت قوی

یکی دیگر از عوامل مهم در انجمن ها (کمتر در وبسایت ها) مدیریت است
چون انجمن شباهت زیادی به شبکه های اجتمایی دارد و احتمال چت و بحث و گفتگو در انجمن زیاد است پس باید مدیریتی قوی وجود داشته باشد که با تخلفاتی که باعث راندن کاربر از انجمن میشود مبارزه کند و از تکرار آنها بپرهیزد

و...