مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: مقایسه سئو mybb و vb
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
سلام

دوستان نظر شمارو راجب سئو mybb میخواستم بدونم خودم انجمن mybb دارم ولی احساس میکنم ورودی های گوگل بنده نسبت به فعالیت و سابقه انجمنم کمه درحالی که هم ردیفان انجمن بنده با vbulletin ورودی های بسیار بیشتری دارند و بازیدشون به مراتب بیشتره بنده احساس میکن انجمنهای mybb مشکل اساسی دارند شما اگر ببینید انجمنهای مادر vb هم در مقایسه با mybb ورودی بسیار بیشتری دارند 100 درصد یکجای کار مشکل داره بنده طوری شده که تصمیم به کوج به vb گرفتم ولی میترسم بعد کوچ و تبدیل انجمنم به مشکل بخوره دوستان لطفا نظرات خودشونو با دلیل بگن تا به یک جمع بندی برسیم

باتشکر
خب مسلماً سئو وی بی بالاتره ولی خب وی بی رایگان نیس و باید نسخه null شده آنرا نصب کنید که ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند ولی مای بی بی رایگان است
ایا راهی هست بشه جبران کرد؟انجمنو را انداخت اخه از این بابت خیلی مشکل ایجاد میشه واقعا فعالیتها بی اثر میشه
لطفآ آدرس انجمن رو قرار بدید
اگه هدف انجمنتون رقابت با یه انجمن یا انجمنهای دیکه هست بهتره از vb
استفاده کنی که البته زیاد تفاوتی هم ندارن ولی اگه انجمنتون تخصصی و منحصر به فرده از mybb استفاده کنی مسلما بهتره دلیلش واضحه 1- رایگانه 2- پشتیبانی خوبی داره ( هم مدیران وهم کاربران) که همیشه هم جوابگوت هستند 3 - سئو خوبی هم داره و4-5-6-7 که میتونی تو انجمن بهش دست پیدا کنی
در کل من که راضیم خیلی ها هم هم عقیده من هستند
ادرس انجمن ما:www.cyber-guard.org/forum دوستان یه بررسی کنن ببینن وضع چطور هستش
شما برا هرچی پول بدی مطمئنا بهتر از رایگانش هست.
ولی وی بی رو اگه نسخه اصلیش رو بگیرید میتونید از سئوی خوبش استفاده کنید.ولی مای بی بی از نظر رایگان بودن چون از همون اول رایگان بوده خوب مسلما بهتر از نسخه نال شده ی وی بی هست.

و اما در جواب دوست خوبمون.شما باید سرعت سایت عکسها و فایلهای انجمن و سایتت رو ارتقاد بدی و بهبود ببخشی تا از نظر سئو توی گوگل صاحب نظر باشی و بتونی سئوی خوبی داشته باشی اما سایت شما متاسفانه گرید سرعتش روی c هست
زیاد تو کار سئو نیستم.اما چیزی که هست اینه که جفت انجمن ها برای سئو از نظر ثبت موتور جستوجو و اهمیتشون پلاگینی دارن به اسم گوگل سئو.بدون اون هم خوبه اما با اون یه مدیریت خاص به موتور ها میده.

سئوی دیگه ای که از نظر همیشه پنهان میمونه سئو حجم و سرعت سایته.
هرچی سرعت لود سایت کمتر باشه بهتره.
هرچی تصاویر کمتر باشه بهتره.
هرچی کدنویسی بهینه تر باشه بهتره.
از طرفی اگر سرور قوی باشه یا پشتیبان CDN داشته باشه خیلی دیگه نور علی نور میشه.

این دوتا مبحث هست که کمک میکنه.به خودی خود من ندیدم روی سئو بحث بشه و سئو بودن به طراحی بستگی داره.
کدنویسی وی بی دقیقه و مشکلی نداره اما چیزی که هست قالب هاشه.آیا قالب های اون هم سئو شدس؟
بیشترشون که من دیددم کلا عکس بوده.و قدرت گرفته از فتوشاپ.
مای بی بی زیاد با فتوشاپ سرکار نداشته اما عکس داشته توش.میشه قابل های پر گرافیک هم برای مای بی بی ساخت منکرش نمیشیم.
از نظر کدنویسی.وی بی با جاوا اسکریپت خیلی جاهاش کار میکنه و به همین دلیل سنگین تر میشه.
اما مای بی بی امکاناتی که اون میخوایم رو نداره سبک تر میشه.مثل پیغام بازدید کنندگانش.که بیشتر انجمن های تخصصی نیازی به این ندارن.و بیشتر انجمنای تفریحین که برای راحتی خودشون و بگن که ما امکانات داریم این یادداشت رو اضافه میکنن.

از نظر حجم فشرده شده مای بی بی به 3 مگابایت میرسه و وی بی به 10 مگابایت.
دیگه خودتون میتونید ببینید که کدوم ساده تره و سبک تر.
دقت هم کنید وقتی به انجمن های وی بی سرمیزنید دیرتر براتون بالا میاد تا انجمن های مای بی بی.واس من که اینطوره.

بحث سئو بحث دست ساختی هست.به اسکریپت زیاد اتکا نداره.همه چیز بیشتر به تنظیمات(قالب و پلاگین و...) و پلاگین های کمکی گوگل سئو بستگی داره.
با تشکر از نظرات دوستان ممنون میشم دیگر دوستان هم در این بحث شرکت کنند.
ببینید حرف کاربر reza.t.gh کاملا درست است اما نسخه نال وی بی رو میتوان با ترفندهای سئو به سطح سئوی نسخه اصلی رساند و شاید بشه حتی بهتر هم کرد! در این مورد میتوانید در گوگل سرچ کنید و یا با یک نفر سئوکار مشورت کنید