مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: چند سئوال مقدماتی در مورد مای بی بی
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
درود به شما دوستان گرامی

چند سئوال دارم که ممنون میشم پاسخ بدهید اگه قبلا اموزششون هم بوده لینک اموزش را بهم بدهید

1- چطوری ساختار لینک های مای بی بی را به شکل xxxx.ir/thread9898.html تبدیل کنم ؟
2- ایا پلاگینی هست که تصاویر خارجی انجمن را به هاست انتقال بده ؟
3- برنامه یا افزونه سردر را چطوری روی مای بی بی 1.6.10 نصب کنم ؟ ظاهرا با این ورژن ناسازگاری داره ؟
4- برای تغییر ایکون های انجمن ها در صفحه اصلی از چه روش یا برنامه ای باید استفاده کرد ؟
5- راهی هست که بشه پیام بعد از ارسال پست را نمایش نده و بعد از ارسال مستقیما به موضوع هدایت بشه ؟
6- چطوری میشه تعداد فیلدهای فایل ضمیمه به پست را افزایش داد ؟ در حال عادی یک فیلد جود داره و باید ضمیمه ها تک تک اضافه بشه

سپاس
با سلام به ترتیب جواب میدم

1 با استفاده از گوگل سئو و سئو کردن سایت.
2 در مورد این چیزی نشنیدم فکر نکنم که باشه.اگه بخوای اینجوری پیش بری هاستت دو روزه پر میشه.
3 اینو اطلاع ندارم چون اصلا کار باهاش نداشتم. یه چیزی هست که زیاد به درد نمیخوره از نظر من.بقیه لطفا کمکش کنن تواین زمینه.
4 تغییر آیکون توی صفحه اصلی رو متوجه نمیشم واضح تر توضیح بده.یه فاویروت آیکون هست که مال بالای آدرسه و بقیه هم لوگو و باتن هاشن.برای فاو آیکون پلاگین هست و برای لوگو و باتن باید تصویر مورد نظر رو با اسم همون باتن یا لوگو توی سرور و در جای فایل اصلی آپلود کنید.
5 هست
6 از پلاگین فایل ضمیمه استفاده کنی فکر کنم درست بشه.اما تک تک اینکارو کنی بهتره از نظر من.سرعت خودت گرفته نمیشه.
درود به شما

اگه بگم پاسخ های شما هیچ گره ای از کار من باز نکرد یه کم قدر ناشناسی هست اما واقعا این پاسخ های مختصر برای ادمی که تازه با این اسکریپت و این انجمن اشنا شده کمکی نمیکنه

مشکلی از نظر فضای هاست نیست اگه برنامه یا افزونه ای هست که اینکار را انجام میده و تصاویر را منتقل میکنه معرفی کنید

منظورم از ایکون ها همون تصاویری هستند که برای انجمن های اصلی تعیین میشه مثلا در همین انجمن توی صفحه اصلی برای قوانین یه ایکون تعریف شده

سئوال5 : اگه هست لینکش را بدید لطفا

کدوم پلاگین فایل ضمیمه ؟؟

سردر همون صفحه ای است که همین جا هم استفاده میشه و تقریبا کار پرتال را انجام میده
(۱۳۹۲/۶/۱۵، ۰۸:۴۵:۲۰ صبح)mehdi13 نوشته است: [ -> ]درود به شما دوستان گرامی

چند سئوال دارم که ممنون میشم پاسخ بدهید اگه قبلا اموزششون هم بوده لینک اموزش را بهم بدهید

1- چطوری ساختار لینک های مای بی بی را به شکل xxxx.ir/thread9898.html تبدیل کنم ؟
اموزش اچ تی ام ال کردن ادرس سایت رو توی همین انجمن جستجو کنید هست دوست من.
2- ایا پلاگینی هست که تصاویر خارجی انجمن را به هاست انتقال بده ؟
شما میتونید از اسکریپت های اپلود سنتر استفاده کنید و تصاویر رو روی هاست خودتون اپلود کنید.در غیر این صورت که از سایت دیگه به هاست شما منتقل بشه خیر.
3- برنامه یا افزونه سردر را چطوری روی مای بی بی 1.6.10 نصب کنم ؟ ظاهرا با این ورژن ناسازگاری داره ؟
اموزش سازگاری پلاگین با نسخه جدید هم توی انجمن هست و پیگرد حرف دوست عزیزمون استفاده از سردر چیز جالب و مناسبی نیست.

4- برای تغییر ایکون های انجمن ها در صفحه اصلی از چه روش یا برنامه ای باید استفاده کرد ؟
http://www.iconarchive.com/
این سایت ایکون های خوبی داره منتها باید اسم ایکون موردنظر رو به لاتین سرچ کنید.
برنامه هم مسلما فتوشاپ
اگر هم میخواید جایگزین کنید باید ادرس عکس رو پیدا کنید با کلیک راست کردن روی اون ایکون بعد از توی هاست به مسیر برید و عکس رو با همون نام و فرمت جایگزین کنید.

5- راهی هست که بشه پیام بعد از ارسال پست را نمایش نده و بعد از ارسال مستقیما به موضوع هدایت بشه ؟
چندتا از عزیزان این درخواست رو داشتن احتمالا باید بشه.
ولی توصیه ای که دارم این کار رو نکنید این که احترام و سپاس از ارسال کننده هست به خاطر مطلبی که ارائه داده و انجمن شمارو رسمی تر میکنه.

6- چطوری میشه تعداد فیلدهای فایل ضمیمه به پست را افزایش داد ؟ در حال عادی یک فیلد جود داره و باید ضمیمه ها تک تک اضافه بشه
وقتی میزنید وفایل رو انتخاب میکنید امکان افزودن داره
سپاس
خب میریم نوع دیگه.اونایی که جلو دستم هست رو بدم اول.

درمورد آیکون ها یا عکس ها
هرکدوم که به فکرت میرسه.توی سایتت کلیک راست کن آدرسش رو پیدا کن.توی هاست برو اونجا فایل رو حذف کن.فایل جدید رو با همون اسم و فرمت جایگزین کن.مثلا آدرس آیکون هلپ انجمن خودت http://mob2.ir/images/toplinks/help.gif اینجاست.برو توی هاست.پوشه ایمیجز رو وا کن بعد پوشه تاپ لینک و عکس help با فرمت gif رو حذف کن.بعد آیکون مورد نظرت رو با همین اسم و همین فرمت یعنی help.gif توی همونجا آپلود کن.

این تا اینجا فک کنم مشکل حل شد.بقیه عکسا هم همینطور.

تا اومدم بقیه رو بگم دیدم رضا جان کارو انجام داد دیگه دستش درد نکنه.برای اون صفحه بین ارسال و گشایشش باید بگم هست.قبلا دیدم اما یادم نمیاد به چه اسمی بوده.

پلاگین واسه اون عکس ها فکر نکنم باشه اما اگه کدنویسی بلد باشی شاید بتونی بنویسی خودت.هیچ چیز نشد نداره.

برای ضمیمه پلاگینی که فکر میکردم اون کارو انجام میده متاسفانه نبود.
بسیار از شما دوستان سپاسگزارم