مرجع پارسی MyBB

نسخه‌ی کامل: نظرسنجی : آینده بازار فروش محتوای دیجیتال (فایل) را چگونه می بینید؟
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
عرض سلام و احترام خدمت همه کاربران و متخصصین عزیز.

همونطور که از عنوان تاپیک بر میاد هدف از این موضوع ، بحث و تبادل نظر در ارتباط با بازار فروش فایل (هر گونه محتوای دیجیتال) در وب ایران هست . تجارتی که در گوشه و کنار میبینیم فعال هست .

قصد دارم توی این تاپیک یک نظر سنجی بین صاحب نظران و افرادی که تجربه فروش فایل دارند برگزار کنم تا به یک نتیجه مناسب برسیم و ببینیم که آیا فروش محتوای دیجیتال در ایران موفقیت آمیز هست یا خیر ؟

فرض رو بر این بذارید که هر فرد بتونه به راحتی فروشگاه فایل راه اندازی کنه و هر گونه محتوای دیجیتال خودش رو به فروش برسونه و برای راه اندازی یک فروشگاه کار سختی در پیش نداشته باشه (در حال حاضر کار سختی نیست ، یک وردپرس و یک درگاه زرین پال میتونه برای شروع کار مناسب باشه - فرض کنید به جایی برسیم که کار از این هم ساده تر و کم هزینه تر بشه ) .

اگر بخوام یه جمع بندی در مورد محتواهایی که قابل فروش هستند داشته باشم می تونم به این موارد اشاره کنم :
کتاب الکترونیکی
جزوه های آموزشی ( شاید بشه به جایی رسید که هر فرد بتونه جزوه ای بنویسه ، مطلبی رو آموزش بده و اون رو به فروش برسونه - یوز یور ایمجنیشن :دی )
مقالات و پروژه های علمی و دانشجویی
تمپلیت های مختلف (قرارداد ها ، نامه های اداری و … )
نمونه سوالات (استخدامی ، دانشگاه و ..) و این قبیل داکیومنت ها ...
عکس (یک عکاس میتونه تصاویرش رو به فروش برسونه)
ویدئو (شاید توی نت ایران روی این مورد زیاد نشه مانور داد)
و … (ادامه این موارد رو شما دوست محترم که قصد دارید توی تاپیک شرکت کنید می تونید پیشنهاد بدید)

خب ، شما چی فکر می کنید؟
این تجارت میتونه در صورت گسترش آینده ای داشته باشه؟
شاید خیلی ها فکر کنند که نه ! ایرانی جماعت اهل پول دادن برای فایل نیست ! اما اگه به چند سال پیش برگردیم همین عده ممکنه بر این عقیده بوده باشند که فروشگاه های آنلاین هم نمی تونند توی ایران موفق باشند اما میبینیم که این اتفاق افتاده و فروشگاه های آنلاین معتبری رو میبینم.
شما چه تخمینی میزنید ؟
به نظر شما تبادل محتوای دیجیتال میتونه به چه مقدار در شبانه روز برسه ؟
(( اگر فرض کنیم راه اندازی یک فروشگاه محتوای دیجیتال کار خیلی ساده ای باشه - حتی ساده تر و کم هزینه تر از الان ))

منتظر نظرات خوب شما دوستان هستم.