هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال درباره تغییرات دامنه
درود
راستش چند تا سوال داشتم که لازم دونستم مطرح کنم ...
میخواستم بدونم که چطوری میشهدامنه یک انجمن رو عوض کرد , درحالی که مشکلی در رتبه پیش نیاد ... دواقع آیا راه کارهایی هست ؟ مثلا میشه یک دامنه دوم رو ایجاد کرد و ارتباط با دامنه اول داد و سپس بعد از مدتی دامنه اول رو خارج کرد ؟ علت سوال من این هست که دوست داشتم بدونم چطوری میشه نام دامنه رو عوض کرد.

سوال دوم اینکه فرض کنیم که انجمن بنده در ادامه آدرس اصلی باشد forum/ و حالا من انجمن را هم در دامنه اصلی قرار بدهم و یا به عبارت دیگه دامنه اصلی رو هم به انجمن متصل کنم ... آیا رتبه دامنه اصلی بهتر میشود ؟ و در کل آیا موتورهای جستجو و سایت های آمارگیر باز هم فقط دامنه forum را بررسی میکنند ؟ علت این سوال هم این بود که دامنه اصلی بنده زیاد فعال نیست.

با سپاس
[تصویر:  a368b364f24d0b1337d2e69b336d3dd5.png]
www.MyGeneral.ir
پاسخ
با عوض شدن هر دامنه مشکلاتی و از طرفی ویژگی هایی هست :

1-اول اینکه مطالب سر جایشان هستند

2-مطالبی که در سرچ با نامهای قبلی و ادرس بار های قبلی بودند دیگر به اون شکل نیستند بلکه فقط با ادرس جدید سرچ میشن

3-با عوض کردن دامنه تقریبا بیشترین حجم مطالب از سرچ گوگل خارج میشه نه این که اصلا نیاد اما تا حدودی تاثیر میذاره و باعث میشه که مشکلی مثل کمبود بازدید به شکل چشمگیر میشه

پیشنهاد میکنم نام دومینت رو عوض نکنی در غیر این صورت موردا پیش میاد

برای تعویض دامنه باید ادرس دامنه ای که با یک شرکت ثبت میکنید رو کافیست یا خودت و یا به شرکت هاست اطلاع بدی تا برات تعویضش کنن و یچز به خصوصی نیست

در مورد اخر هم بله تاثیر زیادی داره و تقریبا اکثر جاها به این شکل عمل میکنن ولی این در وصرتیه که سایت و یا انجمن واقعا رتبش پایین باشه ولی اگر انجمنی مثلا ماهسون وجود داره که دیگه نیازی به اون ادرس سایت اون دامنه نداره و فقط با یک سرچ کوچیک انجمن میاد بالا اما خب از یه طرف هم اگر به سایت نیاز داشته باشی دیگه نمیتونی این کارو بکنی مگر :

یه کلمه ی مرتبط با انجمن به ادامه ی نام انجمن توی خود دامنه اضافه کنی نه در ادامه ی دامنه مثل :

www.download.you.com or ir
پاسخ
خب در مورد اینکه در رتبه تاثیر داره اطلاع دارم و بدون شک باعث از دست رفتن رتبه قبلی میشه , اما سوال اصلی من این بود که چطوری میشه این مشکل رو به حداقل رسوند ! آیا با ایجاد دو دامنه و ارتباط دامنه دوم با دامنه اول میشه این مشکل رو حداقل کرد ؟ مثلا در تمام صفحات فقط نام دامنه دوم دیده شود و در صورت وارد کردن نام دامنه اول , باز هم به نام دامنه دوم منتقل بشویم و این کار با مرور زمان باعث جانشینی نام جدید بشود ... دوستان اگر اطلاعی در این زمینه دارند , به من کمک کنند.

پس در مرود اخر هم معلوم شد که تاثیر دارد ... یعنی نام دامنه اصلی مورد توجه بیشتر امارگیرها و سیتسم های رتبه دهنده قرار میگیرد ؟
www.MyGeneral.ir
پاسخ
اره
میتونی روی دو تا دامنه قرارش بدی

مثل یک وبلاگ که برای تغیر نکردن در رتبش یک کلک میزنه به گوگل و درسته که دامنش رو تبدیل کرده به یک دامنه ی شخصی اما ادرس وبلاگش رو هم داره Big Grin در نتیجه گوگل رو دور میزنن و با ادرس شخصی سرچ ادرس وبلاگ رو داره و مشکلی پیش نمیاد و بعد از سرچ بسیار کم کم میشه جانشین کرد ادرس جدید رو ولی با یک افت خیلی کوچیک

سپاس
پاسخ
حتما همه دوستان میدونند که آدرس دامین قبلی من
www.mahsunkirmizigul.ir/forum
که خیلی روش زحمت کشیده بودم و رتبه الکسام در جهان 15.000 بود و در ایران 150 امین سایت برتر ایران بودم و منتقل شدم به :

www.iran-forum.ir ....

ولی الان در گوگل هر کسی یک متن رو سرچ میکنه و آدرس مثلا :

www.mahsunkirmizigul.ir/forum/thread-1.html

منتقل میشه به :
www.iran-forum.ir/thread-1.html

درسته رتبم کم شد و از اول شروع کردم اما مطالبم در گوگل از بین نرفت ....

شما هم میتونید همین کار رو انجام بدید ...

انجمن شما هم چه در forum باشه و چه در صفحه اصلی هیچ تاثیری در آمار شما نداره

پیروز باشید
[تصویر:  mybbsig.php]
پاسخ
 سپاس شده توسطgeneral (۱۳۸۸/۹/۲۷، ۲۱:۱۰:۳۶ عصر)
خیلی ممنون
حالا چند تا سوال دیگه هم دارم
اصولا تمام این دامنه ها روی یک هاست هست ؟ یعنی فقط کافیه که یک دامنه جدید تهیه کنیم ؟ و سوال دیگه اینکه الان شما فقط این دامنه جدید خودتون رو برای انجمن اعمال کردید یا برای سایت هم همین طور ؟

در کل فرض کنیم که الان من یک دامنه تهیه کردم و قصد داشته باشم دقیقا کار شما رو انجام بدهم ... یعنی دامنه اصلی برای خود سایت باشد و دامنه جدید فقط برای انجمن و همگی هم روی یک هاست و دقیقا مثل شما عمل کند ... آیا اینطوری میشه ؟ و خود مدیران هاست این کار رو انجام میدهند ؟

ممنون میشم اگر یک مقدار درباره نحوه انجام دادن این کار بیشتر توضیح بدهید.

با سپاس
www.MyGeneral.ir
پاسخ
بله فقط روی هم دایورت می شوند.
اگر از یک دامین استفاده می کنید که زیر مجموعه دارد مثلا سایت ما که انجمن در زیر مجموعه community قرار دارد مشکلی نیست. اما اگر بخواهید برای صفحه اصلی یک دامین مستقل و برای انجمن یک دامین مستقل دیگر داشته باشید راحت ترین روش استفاده از ادون دامین (دامین اضافی) است.

برای کسب اطلاعات در مورد دامین بهتر است در گوگل جستجو کنید.

مردان بزرگ اراده می‌کنند و مردان کوچک آرزو
[تصویر:  1348752239.gif]

اگر روزی دشمن پیدا کردی، بدان که در رسیدن به هدفت موفق بودی.
اگر روزی تهدیدت کردند، بدان در برابرت ناتوانند.
اگر روزی خیانت دیدی، بدان قیمتت بالاست.
اگر روزی ترکت کردند، بدان با تو بودن لیاقت می‌خواهد.

پاسخ
اصلا اینها دیگه نباید جای سوال داشته باشه و حتی نیازی هم به هماهنگی با مدیریت هاست نیست و خودت میتونی این کارو انجام بدی

1-شما هر چند تا دامنه که بخوای میتونی بذاری روی هاستت و میتونی کاری کنی که نیاز به ساب دامین نباشه و به جاش یک دامین جداگانه باشه یعنی دو تا دامنه داری به نامهای : دامنه ی قدیمی : www.yoursite.com و دامنه ی جدید: www.site.com

2-بله فقط نیاز هست که یک دامنه بخری و دیگه نیازی نیست که برای دامنه ی جدیدی که خریدی یه هاست بخری

3-میتونی دامنه ی جدیدت رو فقط برای انجمن بذاری و سایتت دامنه ی سابق خودشو داشته باشه و یا میتونی اون دامنه ی جدید رو حتی هم برای سایت و هم برای انجمن داشته باشی

4-بله شما میتونی دامنه ی جدید رو که تهیه کردی رو فقط بذاری برای انجمن و دامنه ی سابق و یا اصلی هم فقط برای سایتت باشه

نصب دامنه نیازی به هماهنگی و یا گفتن به مدیران نداره

5-اگر پنلت دایرکت ادمین و فارسی باشه میتونی از راه زیر خودت بدون نیاز به هماهنگی با مدیران هاست دامنه ی جدیدت رو فقط برای انجمن بذاری و سایتت دامنه ی اسبق و قبلی خودشو سر جاش داشته باشه:

ابتدا برو به کنترل پنل دایرکت ادمین فارسی > قسمت نصب دامنه

در قسمت نصب دامنه : نام دامنه ی جدیدت رو وارد کن

سپس :

به قسمت فایل منیجر (File manager ) برو در اونجا وارد پوشه ی domains بشو و بعدش وارد پوشه ی دامنه ی جدیدت بشو که نام پوشه هم همان نام دامنه ی جدیدت هست و سپس :

وقتی وارد پوشه ی دامنه ی جدیدت شدی فقط کافیه پوشه ی Public_HTML رو محتویاتش رو پاک کنی و پوشه ی فروم رو داخلش نصب کنی تا فقط فرومت با دامنه ی جدید باز بشه

نکته رو یادت نره که : باید فروم رو توی پوشه ی Public_Html دامنه ی جدید نصب کنی

اما اگر کنترل پنل شما Cpanel بود فقط کافیه توی قسمت Add on این کار رو انجام بده و نصب کن
و هیچ وقت هم برای این کار نیازی به هماهنگی یا سپردن کار به مدیران هاست نیست Blush
پاسخ
خیلی ممنون ... خب بعد از این کارها , اگر در گوگل آدرس قدیمی کلیک شود , در نتیجه با این کار به آدرس جدید منتقل میشود ؟ این کار نیاز به تنظیمات خاصی ندارد ؟
www.MyGeneral.ir
پاسخ
اره دقیقا

حالا شما این کارها رو که کردی در اخر برو در صفحه ی اصلی direct admin در پایین صفحه سمت راست نوشته اشاره گرهای دامنه اون جا دامنه ی جدید رو پارکش (park) کن

2-نیاز به تنظیمات خاصی هم نداره

حالا با این کار تمام ادرسا اگر روش کلیک بشه به ادرس جدید اشاره میکنه اما :

امادر کل این هم نیاز به جا افتادن داره در گوگل
پاسخ
 سپاس شده توسطAR@KST@R (۱۳۸۸/۹/۳۰، ۱۹:۵۰:۴۹ عصر) ، Mohammad-Za (۱۳۸۸/۹/۳۰، ۲۱:۳۵:۵۰ عصر) ، Pars (۱۳۸۸/۱۰/۱، ۰۰:۵۵:۴۴ صبح) ، شماره مجازی (۱۴۰۱/۸/۲۶، ۰۱:۵۸:۱۲ صبح) ، گراف مسنجر (۱۴۰۱/۱۰/۳، ۰۴:۱۹:۵۶ صبح) ، چارتر ۴۲۴ (۱۴۰۲/۹/۱۲، ۱۵:۲۳:۳۳ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان