هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشكل ارتباط ديتابيس با انجمن
Question 
درود
چند روز پيش می خواستم دامنه انجمن رو عوض كنم ولی بخش Cookie Domain را اشتباه وارد كردم كه بعد از ذخيره كردن تنظيمات متوجه اين قضيه شدم و هر چقدر تلاش كردم نتونستم تنظيمات رو به حالت اوليه بيارم چون بعد از زدن دكمه ذخيره تنظيمات، از انجمن LogOut ميشدم. به همين خاطر تصميم گرفتم تنظيمات رو از طريق ديتابيس تغيير دهم ولی مشكلی كه هست اينه كه تنظيمات در ديتابيس ذخيره ميشه ولی در انجمن اعمال نميشه. حتی نام انجمن (Board Name) را هم عوض كردم ولی باز هم نام قبلی نشان داده شد.
ممنون ميشم منو راهنمايی كنيد
پاسخ
دوست عزیز آموزش دوم (پست دوم) این تاپیک رو با دقت بخونید کاملا واضح توضیح داده شده
http://community.mybbiran.com/thread-6614.html
=============================

برای سفارش قالب اختصاصی به من پی ام بدهید

[برای ۱.۸] پوسته آدیداس (Adidas Theme)

پاسخ
 سپاس شده توسطking1500 (۱۳۹۰/۷/۷، ۱۶:۵۸:۳۳ عصر) ، geo (۱۳۹۰/۷/۱۲، ۰۰:۴۴:۲۵ صبح)
(۱۳۹۰/۷/۷، ۱۶:۳۸:۳۰ عصر)M48D1 نوشته است: دوست عزیز آموزش دوم (پست دوم) این تاپیک رو با دقت بخونید کاملا واضح توضیح داده شده
http://community.mybbiran.com/thread-6614.html

آموزش شما رو كامل خوندم. من در كاركردن با ديتابيس مشكلی ندارم. همانطور كه در پست قبلی گفته بودم:
نقل‌قول: مشكلی كه هست اينه كه تنظيمات در ديتابيس ذخيره ميشه ولی در انجمن اعمال نميشه. حتی نام انجمن (Board Name) را هم عوض كردم ولی باز هم نام قبلی نشان داده شد.
پاسخ
مطمئن هستید که دیتابیس رو درست ویرایش می کنید چون در صورتی که انجمن شما به اون دیتابس وصل باشه مثل این می مونه که شما تنظیمات رو در پنل انجام میدهید و نیازی به کنترل پنل نیست!

پاسخ
 سپاس شده توسطking1500 (۱۳۹۰/۷/۷، ۱۹:۳۷:۳۶ عصر)
من هم در همين متعجب موندم!
من در هاستم فقط يك ديتابيس مربوط به مای بی بی دارم.
وقتی به ديتابيس رفتم همون تنظيم اشتباهی كه در Cookie Domain وارد كرده بودم در ديتابيس هم ذخيره شده بود. خودم هم نمی دونم چرا مقدارهای جديدی كه وارد می كنم در انجمن ديده نمی شود!
پاسخ
خب یه سوال توی خود Php My Admin ذخیره میشه؟!

پاسخ
 سپاس شده توسطking1500 (۱۳۹۰/۷/۷، ۲۲:۵۴:۲۵ عصر)
بله در Php My Admin ذخيره ميشه و هيچ مشكلی نداره !
جالب اينجاست كه من مقاديری را در ديتابيس تغيير داده ام ولی بازم مقدارهای قبلی ديتابيس در انجمن نشان داده می شود حالا اين مقدارها از كجا لود ميشند؟ نمی دونم! با مرورگر ديگه ای هم امتحان كردم ولی تغييری نكرد. اصولاً اطلاعات انجمن بايد در هر بار لود شدن از ديتابيس فراخوانی بشه يعنی انجمن حافظه Cache داره؟
در فرصت مناسب شايد يه بار از ديتابيس BackUp بگيرم و كل Table ها رو حذف كنم ببينم بازم اطلاعات لود ميشه يا نه!
پاسخ
من يه سؤالی داشتم . . .
اين تيبل mybb_settings به چه دردی می خوره؟ من الآن اين تيبل رو پاك كردم ولی انجمنم بدون هيچ مشكلی كار ميكنه! Big Grin
من وقتی mybb_posts رو حذف كردم انجمن خطايی به صورت زير داد:
SQL Error:
1146 - Table 'username_forum.mybb_posts' doesn't exist
نميدونم چرا برای وجود نداشتن mybb_settings هيچ خطايی نميده ! Undecided
آيا تيبل ديگه ای هم وجود داره كه تنظيمات انجمن رو نگه داره؟
پاسخ
شما برو به پنل مدیریت اگه تونتی تنظیماتی رو ببینی اونوقت.
اون تیبل ستینگ برای تنظیمات قسمت پنل مدیریت هست و اون تیبل دم برای تمامی پست های انجمن شما می باشد

پاسخ
 سپاس شده توسطking1500 (۱۳۹۰/۷/۱۲، ۰۰:۱۹:۳۲ صبح)
متوجه منظورتون شدم. ولی منظور من اين بود كه چرا برای لود شدن "نام انجمن" و "تنظيمات كوكی" هيچ احتياجی به تيبل mybb_settings نيست؟ هر چند كه در قسمت تنظيمات انجمن خطای ديتابيس می دهد! مثلاً همانطور كه در پست قبلی ام مثال زدم انجمن بدون تيبل mybb_posts امكان ندارد لود شود ولی برای mybb_settings اينگونه نيست! ضمناً حتی در بخش پست ها تغييراتی انجام دادم كه براحتی در انجمن اعمال شد! در كل مقصود من اين است كه بدونم چرا وقتی كه نام انجمن رو در اين تيبل تغيير ميدم و يا اينكه كل تيبل رو حذف می كنم بازم نامی كه قبلاً برای انجمن انتخاب كردم لود ميشود در حالی كه در General Configuration هم همون اطلاعات وارد شده در ديتابيس فراخوانی می شود.
ممنون از توجهتون
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان