هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رفع مشکل عدم ارسال ایمیل تأیید ثبت نام
Heart 
درود بر دوستان،

1 - ابتدا تست کنید که آیا تابع ارسال ایمیل بر روی سرور شما فعال است یا خیر؟
برای این کار فایل زیر را دریافت کرده و بر روی سرور خود آپلود کنید:

.php   mailtest.php (اندازه: 249 bytes / تعداد دفعات دریافت: 541)

فایل دریافتی را باز کرده و خط زیر را پیدا کنید:
your.email@address.com
و به جای خط بالا ، آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

سپس آدرس زیر را وارد کنید: (در مرورگر)
www.example.com/mailtest.php

* به جای example.com ، دامین خود را وارد کنید.

شما با وارد کردن آدرس بالا در مرورگر باید با پیغام Mail was sent by PHP رو به رو شوید در غیر اینصورت تابع ارسال ایمیل برروی سرور شما فعال نیست و این مشکل به سرور بر میگردد و باید با آن ها ارتباط برقرار کنید.

2 - محدودیت های هاستینگ

برخی از سرور ها تنها اجازه ی ارسال ایمیلی را می دهند که آدرس ارسال کننده ی آن ایمیل ، از دامین خود سایت باشد.
یعنی باید با آدرسی از دامنه ی خودتان آن ایمیل ارسال شود . مثلاً اگر دامین سایت شما example.com است ، باید ایمیل با آدرس forum@example.com ارسال شود ، در غیر اینصورت ، اجازه ی ارسال ایمیل داده نمی شود.

برای این کار :
1 - ابتدا یک ایمیل با نام اختیاری (مثلاً forum) از طریق سرور خود بسازید .
2 - فایل inc/functions.php را باز کنید.
3 - خط زیر را در آن فایل بیابید.
کد php:
mail($to$subject$message$headers); 
4 - به بالای خط فوق ، خط زیر را اضافه کنید:
کد php:
ini_set("sendmail_from"" forum@example.com "); 
* به جای forum@example.com ، ایمیلی را که ایجاد کردید ، وارد کنید.
5 - فایل را ذخیره کنید و جایگزین فایل پیشین بر روی سرور کنید.

پیروز باشید.

این آموزش با بهره گیری از http://wiki.mybb.com/index.php/Help:Mail نوشته شده است.
پاسخ
 سپاس شده توسطahmadb (۱۳۹۰/۶/۲۲، ۱۲:۵۸:۵۲ عصر) ، amir_tara67 (۱۳۹۰/۶/۲۲، ۱۳:۰۶:۲۱ عصر) ، Karimian (۱۳۹۰/۶/۲۲، ۱۳:۰۷:۰۵ عصر) ، Farhoodi (۱۳۹۰/۶/۲۲، ۱۳:۳۶:۴۲ عصر) ، Mt edition (۱۳۹۰/۶/۲۲، ۱۴:۱۰:۱۳ عصر) ، HOssE!N-B (۱۳۹۰/۶/۲۲، ۱۴:۱۳:۱۱ عصر) ، Cancer9003 (۱۳۹۰/۶/۲۲، ۱۴:۱۵:۴۳ عصر) ، geo (۱۳۹۰/۶/۲۲، ۱۸:۳۱:۵۳ عصر) ، mnsb13600 (۱۳۹۰/۶/۲۴، ۱۸:۱۲:۰۵ عصر) ، 1111111111 (۱۳۹۰/۶/۲۴، ۲۲:۴۸:۰۹ عصر) ، golforosh (۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۵:۰۴:۴۵ صبح) ، hakimalireza (۱۳۹۱/۶/۱، ۰۹:۴۱:۲۳ صبح) ، Amir_Sam (۱۳۹۱/۱۱/۲، ۲۰:۳۵:۰۰ عصر) ، -ALI- (۱۳۹۱/۱۲/۱۱، ۱۸:۲۱:۲۰ عصر) ، armanb (۱۳۹۲/۶/۲۶، ۱۵:۴۸:۲۱ عصر) ، firstline (۱۳۹۲/۸/۱۰، ۱۹:۰۸:۰۶ عصر) ، firstboy000 (۱۳۹۲/۸/۱۰، ۲۱:۵۱:۳۰ عصر) ، gentelman (۱۳۹۲/۸/۲۷، ۱۴:۲۹:۰۲ عصر) ، Amin Yaghubi (۱۳۹۲/۱۱/۷، ۱۵:۵۴:۲۱ عصر) ، Persia1 (۱۳۹۳/۱/۱۹، ۱۱:۵۲:۲۹ صبح) ، motorola30 (۱۳۹۳/۱/۳۱، ۰۸:۴۴:۳۲ صبح) ، hasan2014 (۱۳۹۳/۱۲/۲۱، ۰۰:۵۱:۲۷ صبح) ، wolf144grz1 (۱۳۹۳/۱۲/۲۱، ۲۳:۱۴:۵۳ عصر) ، hamzeh12hh (۱۳۹۵/۳/۱۸، ۲۳:۴۹:۴۰ عصر)
تشکر بابت اموزش

من گاهی اوقات برای یک یا دو روز سیستم ایمیل کلا از کار می افته ولی خودش دوباره فعال میشه .

از پلاگین فرم تماس با ما استفاده میکنم در انجمن من خیلی زیاد کاربرد دارد و روی ایمیل تنظیم هست . همچنین پلاگین فرم .

امروز متوجه شدم باز ایمیل از کار افتاده که این خیلی برای من مشکل ایجاد کرده

روش بالا تست شد . همچنین Mail was sent by PHP هم فعال است اما باز ایمیلی ارسال نمیشود. تمام تنظیمات ایمیل و پلاگین در کنترل پنل مدیر کل درست هست . با توجه به فعال بودن PHP ایا این مشکل ارسال نشدن ایمیل میتونه از خود پلاگین باشه؟

پاسخ
نقل‌قول: تشکر بابت اموزش

من گاهی اوقات برای یک یا دو روز سیستم ایمیل کلا از کار می افته ولی خودش دوباره فعال میشه .

از پلاگین فرم تماس با ما استفاده میکنم در انجمن من خیلی زیاد کاربرد دارد و روی ایمیل تنظیم هست . همچنین پلاگین فرم .

امروز متوجه شدم باز ایمیل از کار افتاده که این خیلی برای من مشکل ایجاد کرده

روش بالا تست شد . همچنین Mail was sent by PHP هم فعال است اما باز ایمیلی ارسال نمیشود. تمام تنظیمات ایمیل و پلاگین در کنترل پنل مدیر کل درست هست . با توجه به فعال بودن PHP ایا این مشکل ارسال نشدن ایمیل میتونه از خود پلاگین باشه؟

1- آیا پوشه ی Spam را بررسی می کنید؟
2- بهتر است به جای Yahoo از Gmail استفاده کنید.
اگر این دو مورد راانجام داده اید از روش دوم استفاده کنید (محدودیت های هاستینگ).

پاسخ
 سپاس شده توسطFarhoodi (۱۳۹۰/۶/۳۰، ۱۳:۱۰:۳۵ عصر) ، HOssE!N-B (۱۳۹۰/۶/۳۰، ۱۷:۵۳:۲۰ عصر) ، motorola30 (۱۳۹۳/۱/۳۱، ۰۸:۴۴:۵۰ صبح)
سلام دوستان از من میل فعال سازی میفرسته اما بعد از چند دقیقه نمیشه کاری کرد سریعتر بفرسته؟ و این که چجوری میشه متنشو عوض کرد؟
ممنون
Mr.Sajad, از Nov 2009 عضو مرجع فارسی مای بی بی در ایران می باشد.
پاسخ
(۱۳۹۰/۸/۲۳، ۱۸:۲۰:۳۱ عصر)Mr.Sajad نوشته است: سلام دوستان از من میل فعال سازی میفرسته اما بعد از چند دقیقه نمیشه کاری کرد سریعتر بفرسته؟ و این که چجوری میشه متنشو عوض کرد؟
ممنون
بستگی به سرور ارایه دهنده ایمیل نیز دارد.
مثلا ایمیل هایی که برای Yahoo! ارسال می شوند دیر از Gmail به دست شخص مورد نظر می رسد.

برای تغییر متن نیز به قسمت زبان ها بروید و در فایل member.lang مقدار "redirect_registered_activation" را تغییر دهید.
پاسخ
 سپاس شده توسطHOssE!N-B (۱۳۹۰/۸/۲۳، ۲۰:۲۰:۰۷ عصر) ، Mr.Sajad (۱۳۹۰/۸/۲۴، ۰۹:۴۸:۳۸ صبح) ، motorola30 (۱۳۹۳/۱/۳۱، ۰۸:۴۵:۰۸ صبح)
سلام
می یه انجمی داشتم نسخع 1.6.0 ارتقاع دادم به 1.6.6 ولی الان نمی دونم به خاطر این ارتقاع بوده که ایمیلی نمی فرسته یا کلا نمی فرسته!
تمامی راه حل ها رو امتحان کردم
نه به اینباکس میفرسته نه به اسپم
هاست هم مشکلی نداره هم اون فایل رو تست کردم هم از SMTP هم PHPMAIL
میشه اگه فایل تکمیلی وجود داره بدین گیرم بدجورییییییی
کمککککککککککککک
پاسخ
سلام
من کارهایی رو که گفتید کردید اما پیغام Mail was sent by PHP بصورت این که تنظیم نشده نشون میده یعنی Mail was sent by PHP رو نشون نمیده مشکلش کجاست که ایمیل فعال سازی رو واسه کاربرا نمیفرسته؟
هاستم Direct Admin هست و انجمنم اینجاس http://forum.fetrak.com/
ممنون از پاسخ گوییتون
پاسخ
(۱۳۹۰/۱۲/۲۴، ۱۵:۲۱:۵۵ عصر)MERMB نوشته است: سلام
من کارهایی رو که گفتید کردید اما پیغام Mail was sent by PHP بصورت این که تنظیم نشده نشون میده یعنی Mail was sent by PHP رو نشون نمیده مشکلش کجاست که ایمیل فعال سازی رو واسه کاربرا نمیفرسته؟
هاستم Direct Admin هست و انجمنم اینجاس http://forum.fetrak.com/
ممنون از پاسخ گوییتون

نقل‌قول: شما با وارد کردن آدرس بالا در مرورگر باید با پیغام Mail was sent by PHP رو به رو شوید در غیر اینصورت تابع ارسال ایمیل برروی سرور شما فعال نیست و این مشکل به سرور بر میگردد و باید با آن ها ارتباط برقرار کنید.

(۱۳۹۰/۱۲/۲۴، ۰۴:۴۷:۰۱ صبح)aligreen نوشته است: سلام
می یه انجمی داشتم نسخع 1.6.0 ارتقاع دادم به 1.6.6 ولی الان نمی دونم به خاطر این ارتقاع بوده که ایمیلی نمی فرسته یا کلا نمی فرسته!
کمککککککککککککک

آدرس انجمنتان را قرار دهید تا بررسی شود.
پاسخ
 سپاس شده توسطHOssE!N-B (۱۳۹۰/۱۲/۲۵، ۰۱:۵۲:۱۶ صبح) ، motorola30 (۱۳۹۳/۱/۳۱، ۰۸:۴۵:۳۰ صبح)

(۱۳۹۰/۱۲/۲۴، ۰۴:۴۷:۰۱ صبح)aligreen نوشته است: سلام
کمککککککککککککک

آدرس انجمنتان را قرار دهید تا بررسی شود.
[/quote]

www.anjomanmajazi.com
این آدرس انجمنه منه
اگر بشه زود تری بررسی کنید ممنون می شم
www.anjomanmajazi.com
ممنون
پاسخ
ایمیل های ارسالی از سوی سایت از دو روز قبل بدون اینکه به چیزی دست بزنیم ارسال نمیشه .

تست های که گفتید هم انجام شد مشکلی نبود

وقتی به چیزی دست نمیزنیم خود بخود قطع میشه یعنی سرور . به هاست میگم مشکل از شماست میگه خیر لطفاً با پشتیبانی mybb تماس بگیرید، اگه گفتند مشکل از سرور هست بفرمایید دقیق و فنی بگن از کدوم تنظیمات سرور !!

حالا این دقیق و فنی از کدام قسمت سرور میشه که بهشون ثابت شه مشکل از خودشون هست ؟ Huh
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان