هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارتباط SSL و ...
سلام.
چند روز پيش داشتم چند سايت رو با Acunetix Web Vulnerability Scanner اسكن مي كردم.
متوجه شدم سايت هايي كه روي هاست يك شركت خاص هستند تقريبا همگي (اونايي رو كه من اسكن كردم) SSL weak ciphers رو پيدا مي كنه.

بنابراين يك تيكت زدم براي پشتيباني هاستينگ .... و ازشون دليلش رو پرسيدم و اونا گفتند SSL غير فعال شده تا سايت ها نتونند 9يلترينگ رو دور بزنند. اگه مدير اون سايتها سايتشون رو تو ساماندهي ثبت كنند فعال ميشه.

حال مي خواستم از دوستاني كه تو اين زمينه اطلاعاتي دارند و يا احيانا خودشون تو كار فروش هاست هستند يپرسم SSL و 9يلترينگ چه ربطي به هم دارند؟؟
پاسخ
من در این حد اطلاعات دارم که SSL یه سیستم رمز نگاری هست برای امنیت بیشتر. مثلا وقتی شما می خواهی ایمیل چک کنی توی آدرس بار بجای HTTP میزنه HTTPS که این یعنی دارید از SSL استفاده می کنید.
برای اینکه به یک اکانت بصورت SSL دسترسی داشته باشید نیاز به certification دارید که این دقیقا همون موضوع هک ایمیل های ایران بود.

منتها از اونجایی که اطلاعات رمز گذاری میشه کسی وسط راه نمی تونه اونرو بخونه چرا که certification بین فرستنده و گیرنده هست . و همین عدم توانایی برای خواندن یک منبع سوم ممکن است باعث بشه ربات های 9یلترینگ نتوانند محتویات سایت رو ببینند.
www.r30.ir انجمن تخصصی هواپیمای مدل
پاسخ
 سپاس شده توسطLeila.Ahmadi (۱۳۹۰/۶/۱۹، ۱۷:۳۶:۱۶ عصر) ، amir_tara67 (۱۳۹۰/۶/۱۹، ۱۸:۳۹:۱۱ عصر)
خودم در اين حد كه SSL چيه اطلاعاتي داشتم اما اينكه ديگه چه ربطي مي تونه داشته باشه رو نمي دونستم.

خيلي ممنون از اطلاعاتتون.

__ وبمسترهاي پر مدعا نمي دونستن يا اينكه دريغ مي كردند؟ __ Smile
پاسخ
نقل‌قول: عدم توانایی برای خواندن یک منبع سوم ممکن است باعث بشه ربات های 9یلترینگ نتوانند محتویات سایت رو ببینند

فکر کنم همین قسمت جواب سوالتون باشه
www.r30.ir انجمن تخصصی هواپیمای مدل
پاسخ
ربطی به ثبت نداره
تازه اگه ثبت کنی اسا اس ال جریمه داره
شاید خاسته دورتون بزنه
ولی اگه هاستینگی داشته باشه باید بده
معمولا یه کپی کارت ملی میگیرنBig Grin
پاسخ
 سپاس شده توسطLeila.Ahmadi (۱۳۹۰/۶/۱۹، ۲۱:۰۱:۵۸ عصر) ، شماره مجازی (۱۴۰۱/۸/۲۶، ۰۱:۵۱:۰۲ صبح) ، گراف مسنجر (۱۴۰۱/۱۰/۳، ۰۴:۱۳:۱۲ صبح) ، چارتر ۴۲۴ (۱۴۰۲/۹/۱۲، ۱۵:۱۳:۱۸ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان