هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مصرف بالای CPU اکثر اوقات 100% !!!
(۱۳۹۰/۶/۱۹، ۱۳:۱۸:۰۹ عصر)Moh@mm@d نوشته است: سرور شما از LiteSpeed ( يا روي همون Appache هستيد ؟ ) و IIS استفاده مي كند ؟

از Appache استفاده میکند در مورد IIS منظور شما را نمیدانم این مشخصات سرور ها هست

https://securesignup.net/portal/sharedhosting.php
(۱۳۹۰/۶/۱۹، ۱۳:۳۳:۵۶ عصر)M48D1 نوشته است: میگم دوست عزیز تمام هاستینگ ها و سرو ها هیچ کاری در برابر این حملات نمی توانند بکنند بالاخره هر سرورو هاستی در مقابل همچین حملاتی ناتوانه آره مال گیگفا Apache هستش

پس الان چاره کار چیه دوست من ؟
پاسخ
هیچی همون اطلاع به هاستینگ با عث میشه اونا با بایت هاست هماهنگ کنند که هاستو نبنده!
=============================

برای سفارش قالب اختصاصی به من پی ام بدهید

=============================

[برای ۱.۸] پوسته آدیداس (Adidas Theme)

پاسخ
 سپاس شده توسطFarhoodi (۱۳۹۰/۶/۱۹، ۱۳:۵۹:۴۶ عصر)
LiteSpeed تقريبا مي تونه 90% از حملات هم محافظت كنه و من خودم به شخصه اين رو تست كردم 6 برابر سرعت سرور رو كه با Appache هست رو بالا مي بره ، ببينيد اگه اون سرور واقعا مدير داشته باشه ، مي تونه بهمه كه الان چه مدت زماني چه IP هايي رو سرور شما فعال بودند ، اگه IP مشكوك بود اون رنج رو مي ندازه روي فايروال سرور (اگه داشته باشه Wink )‌ و در عرض چند ثانيه مشكل حل مي شه ، اما يك چيزي هم هست ، احتمال داره يا چند مصرف كننده اومده باشه رو سرور يا منابع سرور رو كمي آورده باشن پايين كه سرور منابعش محدود شده قبلا شما 40% مصرف اكانت داشتيد الان شديد 100% .

....
پاسخ
 سپاس شده توسطFarhoodi (۱۳۹۰/۶/۱۹، ۱۳:۵۹:۴۹ عصر)
(۱۳۹۰/۶/۱۹، ۱۳:۴۰:۲۲ عصر)M48D1 نوشته است: هیچی همون اطلاع به هاستینگ با عث میشه اونا با بایت هاست هماهنگ کنند که هاستو نبنده!

مگر سایت تحت حمله DDOS چه مدت مورد حمله قرار میگیرد؟ تازه این یک فرض که احتمال داره اصلا DDOS هم نباشه !!! مشکلی در خود سایت برای من ایجاد نشده سرعت و... همه نرمال . فقط این CPU سرور هست که مشکل سازه . دیگه نمیدونم چکار کنم جواب جالب گیگفا هم از همه بدتر

با سلام

هزینه نگه داری سایت های تحت حمله DDoS بالاست ، برای مقابله با DDoS باید هاست های مخصوص را تهیه کنید :

http://www.blacklotus.net/hosting-server...b-hosting/
http://www.blockdos.net/ddosprotection_plans.html

همه بالای 200$ در ماه

واحد پشتیبانی گیگفا

Angel
پاسخ
Wink نه كارشون رو از اول خوب شروع كردند ، سياست هاي امنيتي و مالي زده رو دست باراك اوباما Smile
سرور اختصاصي Xeon 5 اونم از ديتاسنتر معروف مثل گيگا و هرتنز يا ليزوب بگيري كلا شايد 250-60 دلار بشه .

....
پاسخ
 سپاس شده توسطFarhoodi (۱۳۹۰/۶/۱۹، ۱۴:۲۱:۵۷ عصر)
باز هم به پشتیبانی انگلیسی اعتراض کردم میگن حمله ای در کار نیست سایت خود را بهینه کنید !!!

Hi there,

Are you still having with CPU usage ?

There is no DDoS attack on this server, please try to optimize all websites on your account. The resource usage is monitoring the entire account, not just your website

دوستان کسی میتونه کمکم کنه این مشکل را اگر واقعا به قول سرور حمله نیست , پیداش کنم؟ از کجا باید بفهمم چه چیزی چقدر داره از منابع مصرف میکنه؟
پاسخ
من هيچ وقت سرورهاي رايگان رو بهت پيشنهاد نميكنم چون همشون دردسر دارن . از اين سايتهاي رايگان مثل گيگفا يا پرشين گيگ يا وطن گيگ يا پارسا اسپيس از اينها فقط براي آپلود فايل استفاده كن مثل تصاوير يا ويديو يا موزيك ... اين سايتها بخاطر اينكه اكانتهاي بسيار زياد مجاني توسط كاربران استفاده ميشه ناخوداگاه مجبور ميشن براي حفظ منابع سخت افزاريشون كيفيت هاست خودشون رو كاهش بدهند . چون پولي از كاربران دريافت نميكنند كه دلشون بسوزه امكانات سخت افزاري بيشتري براي شما بگذارن . و اصلا به صرفه شون هم نيست .
براي جلوگيري از حملات ddos ميتوني از خود فايل .htacess استفاده كني .
يك راه حل بسيار خوب و ساده توي اين سايت ميتوني مشاهده كني
http://joshua-mcclure.com/linux-ddos-def...-htaccess/
چند تا آموزش خيلي خوب هم ميتوني از توي سايت ديتالايف بگيري
لينك شماره يك
لينك شماره دو

اگه انجمن ميخواي بزني و ميدوني كه فايل هاي ضميمه اي كه كاربران ميخواهند آپلود كنند بسيار زياد هست بايد هاست زياد بگيري مثلا 2 گيگابايت . هر جا هم كه بخواي اين هاست 2 گيگابايتي رو بگيري قيمتش كه بشنوي ممكنه سكته كني . قيمتهاش سر به فلك ميكشه . از 50 هزارتومان در سال هست تا 99 هزار تومن هم ديدم . خيلي جالبه هر كسي ساز خودش رو ميزنه و مشخص هم نيست اين تفاوت فاحش قيمت واسه چيه ؟
اما من يك سايتي پيدا كردم كه قيمت هاستش خوبه نميگم عاليه . خوب از اين جهت كه قيمت هاست 4 گيگش برابره با سايتهاي ديگه اي كه روي قيمت هاست 2 گيگ خودشون گذاشتن . خوب از اين جهت كه دو سال باهاشون كار كردم و فقط يك يا دو روز در سال به خاطر تعويض مكانشون قطعي داشتن . انتخاب با خودت هست اگه هر هفته سايت بخواد مشكل داشته باشه مطمئن باش كه امار كم ميشه و كاربران هم دوست ندارن توي انجمني كار كنند كه هر روز مشكل داشته باشه .
حرف آخر : ميخواي سايت پر بازديد و بدون مشكلي داشته باشي بايد خرج كني بايد هزينه كني .
راه حل : هاست خوب و بدون مشكل ميخواي يا از سايت ميزبان همين انجمن ماي بي بي استفاده كن يا از اين آدرس http://parsdev.ir/page-linux.html
اگه هاست زياد نميخواي اين سايت هزينه هاش خيلي مناسبه http://www.irserver.com/host_directadmin.html
پاسخ
 سپاس شده توسطFarhoodi (۱۳۹۰/۶/۲۰، ۱۳:۴۸:۲۳ عصر)
دوست عزیز salehkhan از راهنمایی های شما ممنونم . من از رایگان و گیگفا و... استفاده نمیکنم هاست پرمیوم از بایت هاست در انگلستان و با فضا و پهنا باند نامحدود است . گیگفا فقط به عنوان نماینده فروش, خرید انرا انجام میدهد

=================================================================

سوال دیگر من این هست اگر اکانت من را این اقایان زدند مسدود کردند ایا قابل بازگشت هست یا نه !!؟ Dodgy

پاسخ
من یک سری کارها و تست ها انجام دادم :

1- سایت را از طریق فایل htaccess از دسترس خارج کردم مصرف CPU بلافاصله 0 شد . پس این حمله DDoS نمیتواند باشد چون این حملات سرور را مورد تهاجم قرار میدهند نه سایت

2- پهنا باند را چک کردم طبیعی مصرف میشود . اگر DDoS باشد پهنا باند بسیار زیادی باید مصرف شود در حالی که مشکل من فقط CPU

3- برخی IP ها را بررسی کردم فعالیت بیشتری داشتند که چک کردم مربوط به رباط گوگل Googlebot میشد . چند تاشون را مسدود کردم از طریق هاست و گزینه IP Deny Manager . مصرف CPU حدود 30 درصد کمتر شد ولی باز نوسان دارد . با غیر فعال کردن سایت مپ و گوگل سئو هم تغییری ایجاد نشد

ظاهرا مشکل از خود سایت هست . ایا این مشکل را ربات ها میتوانند ایجاد کنند؟ Huh

پاسخ
پس از حدود 3 روز که CPU روی 100 چسپیده بود و هیچ کاری هم فایده نداشت مصرف من اتوماتیک به حالت عادی برگشت

اخرش هم نفهمیدیم این چی بود !!! Dodgy

[تصویر:  fffffffffffff.png]

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان