هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتشار نسخه 1.6.4 MyBB
درود بر دوستان,

نسخه 1.6.4 MyBB هم اکنون آماده شده است و می توانید نسخه انگلیسی آن را از سایت MyBB.com و نسخه پارسی آن را از سایت MyBBIran دریافت نمایید.

نکته مهم: 1- به دلیل تغییر در فایل های زبان برای نصب این نسخه حتماً باید از فارسی ساز نسخه 3.5 استفاده کنید.
2- کسانی که در مرحله دوم با مشکل Fatal Error مواجه می شوند ، به لینک رو به رو مراجعه کنند: http://community.mybbiran.com/thread-632...l#pid47077

چه چیزی به نسخه 1.6.4 اضافه شده است یا چه چیزی در آن تغییر کرده است؟

در نسخه 1.6.4 دو مورد به روز رسانی وجود دارد و بیش از 100 مورد اشکال گزارش شده در آن برطرف شده است.
لطفاً توجه کنید که تمامی اشکال ها در این نسخه برطرف نشده است و به دلیل حجم و اندازه به روز رسانی ها ، اشکالات دیگر در نسخه ها آینده برطرف خواهند شد.

به روز رسانی های موجود در نسخه 1.6.4 جزیی هستند - امکان فعال و غیر فعال سازی همگانی پلاگین ها و به روز رسانی دوم بررسی می کند که آیا مدیر کل نام پورتال را برای بررسی در قسمت تایید فایل عوض کرده است؟

به روز رسانی های امنیتی
در نسخه 1.6.4 سه به روز رسانی امنیتی وجود دارد هر چند که آسیب پذیری آن ها پایین است چرا که همه ی آن ها به دسترسی مدیر کل [برای آسیب رساندن] نیاز دارند هر چند که یکی از این ها به صورت ریسک امنیتی بالا طبقه بندی شده است اگر کاربری بتواند به کنترل پنل مدیرکل دسترسی پیدا کند.

به همین دلیل به اطلاع می رساند که تنها انواع خاصی از متغیر ها ی استفاده شده در قالب ها از استاندارد های توسعه ی MyBB تبعیت می کنند هرچند که سایر انواع ممکن است از آن قالب هایی که به دلیل نصب پلاگین در دیتابیس نصب شده اند استفاده کنند. مدیران انجمن قادر نخواهند بود که قالب هایی را که اینگونه متغیر ها در آن ها وجود دارد را ذخیره کنند.

طراحان پوسته و توسعه دهندگان باید به پلاگین ها و پوسته هایی که ساخته اند توجه کنند که ببینند آیا محصولاتشان متاثر از تغییرات جدید هست یا نه؟ و آن ها را به روز رسانی کنند.

کارایی (عملکرد)
در نسخه 1.6.4 چند به روزرسانی مربوط به کارایی وجود دارد. این به روزرسانی ها از تغییرات کوچک در کد ها گرفته تا کَش کردن پیشوند موضوع ها اعمال شده است.

اطلاعات بیشتر در صفحه wiki سایت اصلی وجود دارد .
تقریباً هر کسی باید از فواید تغییرات در به روزرسانی ها مطلع شود.

به روزرسانی از نسخه 1.6.3 و سایر نسخه ها
با توجه با اندازه این نسخه و با توجه به خطاهای موجود در نسخه های قبلی در نسخه 1.6 ، همه ی فایل ها باید تغییر کنند که اطمینان حاصل شود نسخه ی جدید نصب شده است.

عملیات به روز رسانی این نسخه دقیقاً مانند عملیات به روز رسانی در سایر نسخه ها می باشد. لطفاً توجه کنید که پیش از هرگونه به روزرسانی ، از فایل ها و دیتابیس انجمن خود پشتیبان گیری کنید. اگر فایل های هسته را تغییر داده اید، لطفاً آن ها را ثبت کنید سپس بعد از به روز رسانی می توانید آن تغییرات را دوباره اعمال کنید.
اگر پلاگینی نصب کرده اید که برای عمل کردن نیازمند تغییرات در فایل های هسته است ، پس از به روزرسانی باید آن تغییرات را دوباره اعمال کنید.

برای این به روزرسانی، اجرای به روزرسان الزامی است. همچنین در این نسخه تغییراتی در فایل های زبان و قالب ها به وجود آمده است.

اگر سوالی دارید و نیازمند پشتیبانی هستید لطفاً سوال خود را در انجمن مطرح کنید.

تغییرات نسخه 1.6.4
ما یک مرجع راهنما برای تغییراتی که در نسخه 1.6.4 انجام شده است در قسمت wiki ایجاد کرده ایم و این مرجع برای نسخه های آینده نیز وجود خواهد داشت.

سیستم ادغام انجمن ها -MyBB Merge System 1.6.1
برای کسانی که از نسخه 1.6.1 ادغام کننده (MyBB Merge System) استفاده کرده اند این به روزرسانی یک به روزرسانی امنیتی بسیار مهم است.

اطلاعات بیشتر در این مورد

با سپاس
تیم MyBB

هر گونه کپی برداری از متن ترجمه شده بدون ذکر منبع (MyBBIran) ، شرعاً و قانوناً حرام بوده و پیگیری خواهد شد.
پاسخ
 سپاس شده توسطMt edition (۱۳۹۰/۵/۶، ۱۸:۱۶:۰۷ عصر) ، Web4Fun (۱۳۹۰/۵/۶، ۱۸:۱۸:۳۴ عصر) ، mypgr.ir (۱۳۹۰/۵/۶، ۱۸:۲۵:۳۹ عصر) ، 1STAR (۱۳۹۰/۵/۶، ۱۸:۳۱:۳۳ عصر) ، Cancer9003 (۱۳۹۰/۵/۶، ۱۸:۳۷:۴۷ عصر) ، rizesh (۱۳۹۰/۵/۶، ۱۸:۴۲:۲۵ عصر) ، funset 2 (۱۳۹۰/۵/۶، ۱۹:۰۵:۵۷ عصر) ، carrow (۱۳۹۰/۵/۶، ۲۰:۲۶:۳۵ عصر) ، Farhoodi (۱۳۹۰/۵/۶، ۲۰:۳۹:۳۱ عصر) ، Behr☺uz (۱۳۹۰/۵/۶، ۲۲:۲۲:۰۷ عصر) ، Low Battery (۱۳۹۰/۵/۷، ۰۱:۴۱:۴۳ صبح) ، Pars (۱۳۹۰/۵/۷، ۱۲:۲۳:۳۱ عصر) ، davaran (۱۳۹۰/۵/۷، ۱۳:۴۵:۵۴ عصر) ، exiler (۱۳۹۰/۵/۷، ۱۳:۴۶:۳۹ عصر) ، peymanpbl (۱۳۹۰/۵/۷، ۱۴:۵۸:۱۳ عصر) ، parsilu (۱۳۹۰/۵/۷، ۱۵:۲۳:۳۰ عصر) ، goldten (۱۳۹۰/۵/۷، ۱۵:۳۰:۴۹ عصر) ، geo (۱۳۹۰/۵/۷، ۱۷:۲۰:۲۴ عصر) ، saleck (۱۳۹۰/۵/۷، ۲۳:۴۹:۳۰ عصر) ، mohsen88 (۱۳۹۰/۵/۸، ۰۰:۴۳:۰۶ صبح) ، khp (۱۳۹۰/۵/۸، ۰۲:۳۱:۲۹ صبح) ، moohiol (۱۳۹۰/۵/۹، ۲۲:۲۵:۰۹ عصر) ، hesam_esf (۱۳۹۰/۵/۱۱، ۲۱:۴۰:۵۱ عصر) ، jalal.m (۱۳۹۰/۵/۱۲، ۰۸:۳۶:۳۱ صبح) ، simjim (۱۳۹۰/۵/۱۳، ۱۵:۳۸:۴۴ عصر) ، darya1012 (۱۳۹۰/۵/۱۴، ۱۹:۳۳:۳۷ عصر) ، mkh534 (۱۳۹۰/۵/۱۶، ۱۹:۲۴:۳۲ عصر) ، Mohammad.T (۱۳۹۰/۵/۲۲، ۰۶:۵۷:۱۵ صبح) ، HOssE!N-B (۱۳۹۰/۵/۲۳، ۰۰:۰۷:۲۷ صبح) ، reza_ (۱۳۹۰/۵/۲۴، ۱۹:۵۲:۰۵ عصر) ، شاهزاده (۱۳۹۰/۶/۲، ۱۶:۴۳:۵۱ عصر) ، amir_tara67 (۱۳۹۰/۶/۳، ۱۲:۳۴:۲۹ عصر) ، Hamedi (۱۳۹۰/۶/۱۰، ۱۷:۵۹:۱۲ عصر) ، Hamed Zahedi (۱۳۹۰/۶/۱۰، ۲۰:۲۹:۰۸ عصر) ، milad1364 (۱۳۹۰/۶/۱۵، ۲۰:۲۶:۰۵ عصر) ، sss13 (۱۳۹۰/۶/۳۱، ۰۶:۱۱:۴۱ صبح) ، tak team (۱۳۹۰/۷/۷، ۱۲:۳۰:۴۹ عصر) ، msn1981 (۱۳۹۰/۷/۹، ۱۸:۵۸:۲۱ عصر) ، Engineer.A (۱۳۹۰/۷/۱۱، ۲۳:۰۵:۳۰ عصر) ، yeknaz3 (۱۳۹۰/۷/۲۷، ۰۷:۰۴:۴۱ صبح) ، ahmadb (۱۳۹۰/۷/۲۸، ۱۲:۲۴:۳۴ عصر) ، apicks (۱۳۹۰/۸/۲، ۱۲:۴۴:۳۸ عصر) ، sab-zero (۱۳۹۰/۸/۱۹، ۱۴:۰۲:۰۸ عصر) ، yaser0421 (۱۳۹۰/۹/۳، ۰۵:۴۱:۴۸ صبح)
با سلام و احترام

فایلها را جایگزین کردم در مرحله دوم آپگرید ارور زیر میاد باید چکار کنم ؟

[تصویر:  13119336561.jpg]
پاسخ
 سپاس شده توسطyeknaz3 (۱۳۹۰/۷/۲۷، ۰۷:۰۶:۴۲ صبح) ، sab-zero (۱۳۹۰/۸/۱۹، ۱۴:۰۳:۱۵ عصر)
نقل‌قول: سیستم ادغام انجمن ها -MyBB Merge System 1.6.1
برای کسانی که از نسخه 1.6.1 ادغام کننده (MyBB Merge System) استفاده کرده اند این به روزرسانی یک به روزرسانی امنیتی بسیار مهم است.

من از این سیستم برای تبدیل انجمنم به مای بی بی استفاده کردم (Phbb To Mybb)حالا میتونم از کدوم روش بروزرسانی کنم انجمنم روHuhHuhHuh
پاسخ
 سپاس شده توسطyeknaz3 (۱۳۹۰/۷/۲۷، ۰۷:۰۷:۰۹ صبح) ، sab-zero (۱۳۹۰/۸/۱۹، ۱۴:۰۳:۳۹ عصر)
(۱۳۹۰/۵/۷، ۱۵:۵۲:۱۲ عصر)mohsen88 نوشته است:
نقل‌قول: سیستم ادغام انجمن ها -MyBB Merge System 1.6.1

من از این سیستم برای تبدیل انجمنم به مای بی بی استفاده کردم (Phbb To Mybb)حالا میتونم از کدوم روش بروزرسانی کنم انجمنم روHuhHuhHuh

شما باید مثل همه از روش به روز رسانی استفاده کنید.
منظور از آن جمله این است که این به روزرسانی برای کسانی که انجمنشان را تبدیل کرده اند مهم است.
پاسخ
 سپاس شده توسطsaleck (۱۳۹۰/۵/۷، ۲۳:۴۹:۴۱ عصر) ، mohsen88 (۱۳۹۰/۵/۸، ۰۰:۴۳:۱۵ صبح) ، amir_tara67 (۱۳۹۰/۶/۳۱، ۰۰:۴۴:۱۹ صبح) ، yeknaz3 (۱۳۹۰/۷/۲۷، ۰۷:۰۷:۳۶ صبح) ، sab-zero (۱۳۹۰/۸/۱۹، ۱۴:۰۳:۵۶ عصر) ، yaser0421 (۱۳۹۰/۹/۳، ۰۵:۴۲:۱۲ صبح)
(۱۳۹۰/۵/۷، ۱۴:۴۱:۲۵ عصر)peymanpbl نوشته است: با سلام و احترام

فایلها را جایگزین کردم در مرحله دوم آپگرید ارور زیر میاد باید چکار کنم ؟

[تصویر:  13119336561.jpg]

فایل : install/resources/upgrade20.php را باز کنید.

خط زیر را در آن بیابید:
کد php:
$db->add_column("adminviews""custom_profile_fields""text NOT NULL AFTER conditions"); 

و بدین شکل آن را تغییر دهید:

کد php:
if($db->field_exists('custom_profile_fields''adminviews'))
{

$db->drop_column('adminviews''custom_profile_fields');
}
if(!
$db->field_exists('custom_profile_fields''adminviews'))
{

$db->add_column("adminviews""custom_profile_fields""text NOT NULL AFTER conditions");

سپس به روزرسان را از اول اجرا کنید.
پاسخ
 سپاس شده توسطpeymanpbl (۱۳۹۰/۵/۷، ۱۷:۱۶:۲۶ عصر) ، geo (۱۳۹۰/۵/۷، ۱۷:۲۰:۵۹ عصر) ، saleck (۱۳۹۰/۵/۷، ۲۳:۴۹:۴۸ عصر) ، moohiol (۱۳۹۰/۵/۹، ۲۲:۴۳:۵۶ عصر) ، amir_tara67 (۱۳۹۰/۶/۳۱، ۰۰:۴۴:۳۶ صبح) ، zibaie (۱۳۹۰/۶/۳۱، ۰۸:۵۶:۲۴ صبح) ، golforosh (۱۳۹۰/۷/۲۴، ۰۱:۳۱:۴۲ صبح) ، yeknaz3 (۱۳۹۰/۷/۲۷، ۰۷:۰۸:۰۲ صبح) ، sab-zero (۱۳۹۰/۸/۱۹، ۱۴:۰۴:۰۰ عصر)
با سلام و احترام

ممنون جناب Mohammad-Za مشکلم برطرف شد و آپگرید بدون هیچ مشکلی انجام شد

فقط موردی هستش ( بنده قبلا از ادیتور پیشرفته که لینکش رو در زیر گذاشتم استفاده میکردم ولی الان غیرفعال و مجدد فعالش میکنم دیگه نمیاد) مشکل از کجاست لطفا راهنمایی کنید
http://community.mybbiran.com/thread-3524.html

ممنون از پشتیبانی عالیتون Heart
پاسخ
 سپاس شده توسطyeknaz3 (۱۳۹۰/۷/۲۷، ۰۷:۰۸:۱۵ صبح) ، sab-zero (۱۳۹۰/۸/۱۹، ۱۴:۰۴:۰۵ عصر)
(۱۳۹۰/۵/۷، ۱۷:۲۵:۱۴ عصر)peymanpbl نوشته است: با سلام و احترام

ممنون جناب Mohammad-Za مشکلم برطرف شد و آپگرید بدون هیچ مشکلی انجام شد

فقط موردی هستش ( بنده قبلا از ادیتور پیشرفته که لینکش رو در زیر گذاشتم استفاده میکردم ولی الان غیرفعال و مجدد فعالش میکنم دیگه نمیاد) مشکل از کجاست لطفا راهنمایی کنید
http://community.mybbiran.com/thread-3524.html

ممنون از پشتیبانی عالیتون Heart

فایل های ادیتور را هم باید از اول آپلود کنید.
پاسخ
 سپاس شده توسطsaleck (۱۳۹۰/۵/۷، ۲۳:۴۹:۵۹ عصر) ، peymanpbl (۱۳۹۰/۵/۸، ۰۰:۲۲:۲۳ صبح) ، yeknaz3 (۱۳۹۰/۷/۲۷، ۰۷:۰۸:۵۴ صبح)
آقا محمد عزیز واقعا ممنون
دست گلتون درد نکنه
من یه سوالی داشتم از خدمتتون
برای به روز رسانی به نسخه 1.6.4 باید قالبمون رو هم به روز رسانی کنیم؟
اگه باید قالبمون رو هم به روز رسانی کنیم چه جوری باید به روز رسانی کنیم و چه مواردی رو به قالبمون اضافه کنیم؟
خیلی ممنون
.:انجمن ویوا موزیک:.
forum.vivamusic.ir
پاسخ
بله باید بروز کنید
آموزش بروزرسانی قالب هست سرچ کنید طبق آموزش انجام بدین
نصب مای بی بینصب پلاگیننصب و طراحی پوستهاصلاح کدهای قالبافزایش سرعت در GTmetrix با هزینه مناسب

درخواست از طریق پیام خصوصی
پاسخ
 سپاس شده توسطsaleck (۱۳۹۰/۵/۸، ۰۰:۳۸:۰۱ صبح) ، yeknaz3 (۱۳۹۰/۷/۲۷، ۰۷:۰۹:۱۲ صبح)
ما نفهميديم ما كه از 1.6.3 استفاده مي كرديم بايد از كدوم بسته استفاده كنيم.
ميشه فايل هاي لازم براي ارتقا از 1.6.3 به 1.6.4 لينكش رو بذاريد؟؟؟
پاسخ
 سپاس شده توسطyeknaz3 (۱۳۹۰/۷/۲۷، ۰۷:۰۹:۲۵ صبح)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان