آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.12 MyBB منتشر شدامتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقش breadcrumb در طراحی سایت
#1
بردکرامب ها در واقع محل شما را در سایت نشان میدهند و به پیمایش راحتتر سایت کمک میکنند و تأثیر زیادی در بهبود UX دارند.
در کل 3 نوع اصلی breadcrumb وجود دارد که در وب سایت های مختلف ممکن است با آن ها روبرو شوید:
BREADCRUMB های مربوط به لوکیشن
یکی از رایچ ترین انواع breadcrumb ها، بردکرامب های لوکیشن هستند که به کاربر نشان میدهند که در حال حاضر با توجه به سلسله مراتب در کدام نقطه از سایت قرار دارد. ساختار ساده و مشخص این بردکرامب، آن را بسیار رایج و پرکاربرد ساخته است.
 از این نوع بردکرامب در سایت هایی که سطوح زیادی از محتوا و لایه های راهبری دارند بسیار کاربرد دارند و کاربر به راحتی با استفاده از آن ها تنها با یک کلیک میتواند به صفحه های قبلی و سطوح بالاتر سایت بازگردد.
نمونه این بردکرامب را میتوانید در نمونه کارهای 
طراحی سایت فروشگاه اینترنتی ما ببینید:

[تصویر:  location-breadcrumb.png]

بردکرامب از نوع ATTRIBUTE
این نوع بردکرامب ها دومین نوع رایج میباشند. این breadcrumb ها در واقع به صورت فی ل تر عمل میکنند و ثابت نیستند بلکه برحسب انتخاب کاربر پیوسته تغییر میکنند.
 این بردکرامب ها مکان شما را در سایت نشان نمی دهند ولی در عوض به شما نشان میدهند که مطلب ۀن صفحه راجع به چه موضوعی میباشد. این نوع بردکرامب ها در سایت های تجارت الکترونیک (سایت های فروشگاهی) بیشترین کاربرد را دارند که کاربر را قادر میسازند تا با استفاده از فی ل ترهای مشخص محصول مورد نظر خود را بیابد مثلاً در سایت های خرید ماشین.

[تصویر:  attribute-breadcrumb.png]

بردکرامب های مسیر
این نوع breadcrumbها کمترین کاربرد را در وب سایت ها دارند. این بردکرامب ها دقیقاً همان کاری را میکنند که دکمه back در مرورگرها انجام میدهد. در واقع وجود این بردکرامب هیچ کمکی به بهبود UX نمیکند و در بیشتر مواقع یک جزء زاید و اضافه است. به همین دلیل این نوع بردکرامب تقریباً منسوخ شده و به ندرت ممکن است نمونه آن را در وب سایتی ببینید. 
کدام نوع را در چه سایتی استفاده کنیم؟
خوب حالا که با انواع بردکرامب ها آشنا شدیم، بیایید ببینیم که هر کدام از آن ها چه کاربردی دارند و برای چه سایت هایی مناسب هستند.
خوب همانطور که گفتیم نوع سوم بردکرامب ها دیگر در سایت ها استفاده نمی شوند چون کمکی هم به 
تجربه کاربری نمی کنند پس از آن ها میگذریم و 22 نوع دیگر را بررسی میکنیم.
 بردکرامب های لوکیشن برای سایت هایی مناسب هستند که سطوح محتوا و صفحات زیادی دارند. یکی از بهترین مثال ها در این مورد سایت دیجی کالا میباشد که هزاران صفحه و لایه دارد. 
بردکرامب های attributee مناسب سایت های فروشگاهی هستند که به وسیله آن ها بتوانید فی ل ترهای دلخواه را اعمال کرده و محصول مورد نظر را راحتتر پیدا کنید. کاربر در هر زمانی که بخواهد این فی ل ترها را تغییر داده یا حذف میکند.
پاسخ
 سپاس شده توسطsaeed_same (1396/2/11، 15:09:06 عصر)
آگهی
طراحی سایت آموزش طراح سایت
#2
بسیار عالی بود
هدایای تبلیغاتی - طراحی وب سایت 

سررسید - سررسید 97 - روکش سخت - زیرانداز کودک - ساخت جرثقیل - مترجم شفاهی - غرفه سازی - رمان 
کارت تخفیف پزشکیکابینت آ
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان