هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتشار نسخه‌ی 1.8.8 MyBB
نسخه‌ی 1.8.8 MyBB از هم‌اکنون در دسترس کاربران قرار گرفته است.

این بسته شامل چند مورد بهینه‌سازی و افزایش امنیت سیستم MyBB است.

چه چیزی به این نسخه اضافه شده و یا تغییر کرده است؟
در این نسخه 7 آسیب‌پذیری امنیتی و 58 مشکل گزارش شده برطرف شده است. لطفاً توجه داشته باشید که به منظور فراهم شدن امکان ارائه‌ی به‌روزرسانی‌های قابل برنامه‌ریزی و مدیریت، تمامی مشکلات MyBB در این نسخه برطرف نشده‌اند.

آسیب‌پذیری‌های امنیتی این نسخه عبارتند از:
  • ریسک متوسط: بازنویسی قالب CSS برای وارد کردن به سرور ویندوز ( گزارش دهنده: patryk )
  • ریسک متوسط: احتمال تزریق دستورات SQL در پایگاه داده کاربران ( گزارش دهنده: afinepl )
  • ریسک متوسط: خطر حمله SSRF در فایل () fetch_remote_file ( گزارش دهنده: dawid_golunski )
  • ریسک متوسط: احتمال دسترسی با نام کوتاه به پشتیبان گیری ACP بر روی سرور ویندوز ( گزارش دهنده: kevinoclam )
  • ریسک پایین: احتمال تزریق و ذخیره XSS در کنترل پنل مدیریت ( گزارش دهنده: patryk )
  • ریسک پایین: نظرسنجی ضعیف و پاسخ نادرست ( گزارش دهنده: Devilshakerz )
  • ریسک پایین: احتمال تزریق XSS در کنترل پنل مدیریت  ( گزارش دهنده: afinepl )

برای مشاهده‌ی جزییات بیشتر در مورد تغییرات موجود در این نسخه، لطفا تغییرات نسخه‌ی 1.8.8 در وب‌سایت مستندات MyBB را مشاهده کنید.

لطفاً توجه کنید که برای به‌روزرسانی به نسخه‌ی 1.8.8 MyBB، اجرای به‌روزرسان الزامی است.

به‌روزرسانی از نسخه‌ی 1.8.7 MyBB و سایر نسخه‌ها
پیش از هرگونه اقدام، لطفاً از فایل‌ها و بانک اطلاعاتی انجمن پشتیبان‌گیری کنید و فایل‌های پشتیبان را در مکانی امن نگه‌داری کنید.

اگر فایل‌های هسته‌ی MyBB (از جمله فایل‌های زبان) را تغییر داده‌اید، لطفاً آن تغییرات را در جایی ثبت کنید تا بتوانید پس از به‌روزرسانی نیز آن‌ها را مجدداً اعمال نمایید (اگر نیاز باشد).

برای به‌روزرسانی اجرای به‌روزرسان الزامی است. همچنین در 23 مورد از فایل‌های زبان و 64 مورد از قالب‌ها تغییراتی ایجاد شده است.

به‌روزرسانی از نسخه‌ی 1.8.7 MyBB:
به‌روزرسانی از نسخه‌ی MyBB 1.8.6 و پایین‌تر:

گزارش مشکلات MyBB
اگر فکر می‌کنید مشکل امنیتی‌ای در MyBB یافته‌اید، به شما توصیه می‌کنیم که تا زمانی که ما آن مشکل را برطرف نکردیم و وصله‌ی امنیتی‌ای برای آن منتشر نکردیم، آن را به صورت عمومی در انجمن ما و یا هر جای دیگری منتشر نکنید. 

و در پایان مانند همیشه شما می‌توانید پیام‌های شخصی و مشکلات امنیتی مرتبط با MyBB را از طریق وب‌سایت MyBB و صفحه‌ی تماس با ما و یا در انجمن درخواست‌های خصوصی ما مطرح کنید. چراکه در این انجمن تنها شما و مدیران می‌توانید موضوعات ایجاد شده‌تان را مشاهده کنید.
پاسخ
 سپاس شده توسطMohammad-Mo (۱۳۹۵/۸/۴، ۱۸:۵۰:۳۹ عصر) ، Mohammad-Za (۱۳۹۵/۸/۶، ۲۲:۲۶:۴۳ عصر) ، HOssE!N-B (۱۳۹۵/۸/۷، ۱۲:۰۵:۴۱ عصر) ، baztabroh (۱۳۹۵/۸/۷، ۱۳:۲۱:۱۱ عصر) ، firstboy000 (۱۳۹۵/۸/۷، ۱۳:۵۰:۵۵ عصر) ، MISTER (۱۳۹۵/۸/۷، ۱۵:۳۴:۱۴ عصر) ، احمد-امینی (۱۳۹۵/۸/۸، ۰۰:۲۵:۰۲ صبح) ، iranshahrsaz (۱۳۹۵/۸/۸، ۲۳:۵۹:۲۷ عصر) ، saeed_same (۱۳۹۵/۸/۹، ۰۲:۴۸:۴۸ صبح) ، میدوری (۱۳۹۵/۸/۹، ۱۳:۳۹:۴۶ عصر) ، محمد محمدی (۱۳۹۵/۹/۱، ۰۰:۳۴:۲۰ صبح) ، aminravari (۱۳۹۵/۹/۱۴، ۱۱:۱۹:۰۸ صبح) ، karbar (۱۳۹۵/۱۰/۵، ۱۶:۰۸:۴۶ عصر)
صمد جان خسته نباشی  Heart
اسپم من رو نادیده بگیرید آقا صمد زحمت زیادی کشید به تشکر بسنده نکردم Blush
مهم بودن رو فراموش کن!

تیتر روزنامه ی یکشنبه، زباله ی روزدوشنبه است …

پاسخ
 سپاس شده توسطmotorola30 (۱۳۹۵/۸/۷، ۱۵:۴۴:۳۲ عصر) ، firstboy000 (۱۳۹۵/۸/۱۰، ۰۰:۰۶:۰۴ صبح) ، محمد محمدی (۱۳۹۵/۹/۱، ۰۰:۳۵:۳۱ صبح) ، MISTER (۱۳۹۵/۱۰/۵، ۲۰:۱۱:۰۱ عصر)
با تشکر به راحتی به نسخه 1.8.8 اپدیت شد
پاسخ
 سپاس شده توسطmotorola30 (۱۳۹۵/۸/۹، ۰۹:۰۶:۰۷ صبح) ، firstboy000 (۱۳۹۵/۸/۱۰، ۰۰:۰۶:۰۵ صبح) ، HOssE!N-B (۱۳۹۵/۸/۱۱، ۲۳:۱۵:۵۰ عصر) ، محمد محمدی (۱۳۹۵/۹/۱، ۰۰:۳۵:۴۲ صبح)
درود

(۱۳۹۵/۸/۷، ۱۲:۰۷:۰۸ عصر)HOssE!N-B نوشته است: صمد جان خسته نباشی  Heart
اسپم من رو نادیده بگیرید آقا صمد زحمت زیادی کشید به تشکر بسنده نکردم Blush

ممنون حسین جان ، 

در این نسخه چند تا از مشکلات قدیمی رو هم حل کردم

1- مشکل عدم نمایش زبان در کنترل پنل مدیریت که گزارش شده بود حل شد.
2- مشکل پروفایل کاربر و کد های اضافی که گزارش شده بود حل شد.
3- مشکل کنترل پنل کاربر و جهت عکس های usercp_sprite حل شد.
4- مشکل دلیل گزارش که با نسخه رسمی مادر هم مشکل داشت حل شد.
5- مشکل رونوشت پنهان در پیام خصوصی که گزارش شده بود حل شد.

امکانات اضافه شده به این نسخه :

1- دلیل گزارش در کنترل پنل مدیریت : 

1-1- اضافه کردن دلایل گزارش
1-2- ویرایش کردن دلایل گزارش
1-3- حذف کردن دلایل گزارش

دوستان عزیز اگر باز هم مشکلاتی در این نسخه مشاهده کردید ، حتما گزارش کنید تا در بروزرسانی بعدی برطرف گردد.
پاسخ
 سپاس شده توسطfirstboy000 (۱۳۹۵/۸/۱۰، ۰۰:۰۶:۱۰ صبح) ، HOssE!N-B (۱۳۹۵/۸/۱۱، ۲۳:۱۶:۱۳ عصر) ، محمد محمدی (۱۳۹۵/۹/۱، ۰۰:۳۶:۲۱ صبح) ، Jamshid33 (۱۳۹۷/۱۲/۱، ۱۳:۱۵:۰۸ عصر)
درود

این نسخه پره باگه من نصبش کردم متاسفانه باگ XSS به اسم POST XSS  که باهاش فایل search.php مای بی بی مورد حمله قرار میگیره ! رو میشه به راحتی مشاهده کرد

دوما باگ sqli مای بی بی هم قابل مشاهده هست

سوما پلاگین های نصب شده قبلی هم با توجه به نسخه جدید که آپدیت شدن توی نسخه جدید یه سری باگ های مخرب تولید کردن فعلا من به حالت اول برگردوندم یعنی نسخه قبلی تا ایرادش نمیدونم از طرف شما یا ارائه دهنده رفع شه Cool
پاسخ
(۱۳۹۵/۸/۳۰، ۱۹:۴۷:۵۸ عصر)Develepor نوشته است:
درود

این نسخه پره باگه من نصبش کردم متاسفانه باگ XSS به اسم POST XSS  که باهاش فایل search.php مای بی بی مورد حمله قرار میگیره ! رو میشه به راحتی مشاهده کرد

سوما پلاگین های نصب شده قبلی هم با توجه به نسخه جدید که آپدیت شدن توی نسخه جدید یه سری باگ های مخرب تولید کردن فعلا من به حالت اول برگردوندم یعنی نسخه قبلی تا ایرادش نمیدونم از طرف شما یا ارائه دهنده رفع شه Cool

درود

تمام نسخه ها باگ و مشکلات خودشو داره ؛ که پس از چند ماه نسخه جدید برای بروزرسانی میاد و مشکلاتش برطرف میشه.
نسخه 1.8.8 هم مشکلات 1.8.7 رو رفع کرده 

1- سه تا باگ search.php هست که یکش تا الان تویه نسخه 1.8.9 رفع شده ، و همچنین تا آخر پروژه 1.8.9 رفع میشه .
البته باگ و مشکلات 1.8.8 زیاد گزارش شده ، ولی این آپدیت مشکلات 1.8.7 رو حل میکنه.

2- تا الان 155 مشکل برای نسخه 1.8.8 گزارش شده که 22 مشکل رفع شده 

3- و در پایان مانند همیشه شما می‌توانید پیام‌های شخصی و مشکلات امنیتی مرتبط با MyBB را از طریق وب‌سایت MyBB و صفحه‌ی تماس با ما و یا در انجمن درخواست‌های خصوصی ما مطرح کنید. چراکه در این انجمن تنها شما و مدیران می‌توانید موضوعات ایجاد شده‌تان را مشاهده کنید.
پاسخ
 سپاس شده توسطHOssE!N-B (۱۳۹۵/۹/۲، ۱۱:۲۴:۵۸ صبح) ، firstboy000 (۱۳۹۵/۹/۲، ۱۲:۳۲:۴۱ عصر) ، Develepor (۱۳۹۵/۹/۴، ۲۲:۵۲:۴۱ عصر)
(۱۳۹۵/۹/۲، ۱۰:۱۱:۵۵ صبح)motorola30 نوشته است:
(۱۳۹۵/۸/۳۰، ۱۹:۴۷:۵۸ عصر)Develepor نوشته است:
درود

درود

تمام نسخه ها باگ و مشکلات خودشو داره ؛ که پس از چند ماه نسخه جدید برای بروزرسانی میاد و مشکلاتش برطرف میشه.
نسخه 1.8.8 هم مشکلات 1.8.7 رو رفع کرده 

1- سه تا باگ search.php هست که یکش تا الان تویه نسخه 1.8.9 رفع شده ، و همچنین تا آخر پروژه 1.8.9 رفع میشه .
البته باگ و مشکلات 1.8.8 زیاد گزارش شده ، ولی این آپدیت مشکلات 1.8.7 رو حل میکنه.

2- تا الان 155 مشکل برای نسخه 1.8.8 گزارش شده که 22 مشکل رفع شده 

3- و در پایان مانند همیشه شما می‌توانید پیام‌های شخصی و مشکلات امنیتی مرتبط با MyBB را از طریق وب‌سایت MyBB و صفحه‌ی تماس با ما و یا در انجمن درخواست‌های خصوصی ما مطرح کنید. چراکه در این انجمن تنها شما و مدیران می‌توانید موضوعات ایجاد شده‌تان را مشاهده کنید.

ممنون بابت پاسخ

حال باید صبر کرد تا نسخه اخر و بدون ایراد شده رو دانلود سپس بروز رسانی کرد بابت توضیحاتتون ممنون
پاسخ
 سپاس شده توسطشماره مجازی (۱۴۰۱/۸/۲۶، ۰۱:۵۸:۳۱ صبح) ، گراف مسنجر (۱۴۰۱/۱۰/۳، ۰۴:۲۰:۱۶ صبح) ، چارتر ۴۲۴ (۱۴۰۲/۹/۱۲، ۱۵:۲۳:۵۵ عصر)

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  انتشار نسخه‌ی 1.8.27 MyBB Mohammad-Za 14 38,339 ۱۴۰۰/۱۲/۱۳، ۲۱:۴۸:۰۳ عصر
آخرین ارسال: firstboy000
  انتشار نسخه‌ی 1.8.26 MyBB Mohammad-Za 6 4,622 ۱۴۰۰/۴/۲۰، ۱۲:۲۴:۲۱ عصر
آخرین ارسال: Mohammad-Za
  انتشار نسخه‌ی 1.8.25 MyBB Mohammad-Za 0 1,300 ۱۳۹۹/۱۲/۱۹، ۲۱:۲۱:۴۷ عصر
  انتشار نسخه‌ی 1.8.23 MyBB Merge System HOssE!N-B 0 1,121 ۱۳۹۹/۹/۲۰، ۱۶:۵۶:۵۳ عصر
آخرین ارسال: HOssE!N-B
  انتشار نسخه‌ی 1.8.24 MyBB Mohammad-Za 0 2,574 ۱۳۹۹/۸/۲۵، ۰۱:۲۲:۳۶ صبح
  انتشار نسخه‌ی 1.8.23 MyBB Mohammad-Za 0 1,107 ۱۳۹۹/۸/۲۵، ۰۰:۴۶:۲۱ صبح
  انتشار نسخه‌ی 1.8.22 MyBB Mohammad-Za 19 16,042 ۱۳۹۹/۵/۳، ۱۶:۱۵:۵۴ عصر
آخرین ارسال: firstboy000
  انتشار نسخه‌ی 1.8.21 MyBB Mohammad-Za 13 9,541 ۱۳۹۸/۱۱/۸، ۰۷:۱۱:۳۳ صبح
آخرین ارسال: shapor zangena
  انتشار نسخه‌ی 1.8.12 MyBB Mohammad-Za 19 43,507 ۱۳۹۸/۵/۲۳، ۰۰:۵۴:۱۲ صبح
آخرین ارسال: nedaariania
  انتشار نسخه‌ی 1.8.11 MyBB Mohammad-Za 2 19,542 ۱۳۹۸/۴/۲۳، ۱۵:۳۵:۱۱ عصر