هاست لینوکس هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.12 MyBB منتشر شدامتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقایسه اپل و آلفابت دو غول فناوری
#1
آلفابت در مقایسه با اپل؛ در این روزهاست که دو شرکت عظیم و پیشرو مقایسه می شوند و در این دنیای فناوری و تکنولوژی فقط محدود به محصولات و سرویس‌های ارائه شده نشده و این دو غول فناوری و تکنولوژی (آلفابت و اپل) برای شناخته شدن به با ارزش‌ترین و بزرگترین کمپانی در جهان نیز در رقابتند. در این چند هفته ی اخیر پس از تقریبا یک سال، آلفابت اپل را پشت سر گذاشت؛ اما این برتری فقط چند روز ادامه داشت. با ما باشید تا این دو کمپانی را از نظر معیارهای اقتصادی مقایسه کنیم.
شرکت اپل در زمستان سال ۲۰۱۵ میلادی، تقریبا می توان گفت در طول یکسال گذشته این شرکت با افزایش ناگهانی از قیمت سهام خود روبرو شد که دلیل آن فروش فوق العاده‌ی و زیاد آیفون‌های این کمپانی بود. هنگامی که مجموعه ی ارزش سهام این کمپانی به بیش از ۷۰۰میلیارد دلار، رسید در ادامه این گونه بود که این کمپانی توانست لقب با ارزش‌ترین کمپانی تاریخ تجارت را از آن خود کند؛ هر چند که باید این موضوع را بدانید که این کمپانی بدون آنکه نرخ برابری دلار را در نظر بگیریم سال‌های گذشته این لقب را تصاحب کرده بود. اما خب دیگر روز‌های خوب شرکت اپل به پایان رسید و به پایین کشیده شدن سهام این کمپانی مجموع ارزش سهام کمپانی را حدود ۱۵۰ میلیارد دلار کاهش داد. اما با سقوط شرکت اپل در مقابل آن با منتشر شدن گزارش مالی آلفابت برای سه ماهه‌ی اخیر که خیلی بالاتر از انتظار‌ها بود، به این گونه بود که ارزش سهام این شرکت بالا کشید تا این گونه بود که آلفابت به با ارزش‌ترین کمپانی جهان تبدیل شد. این شرکت بر اساس گزارشاتی که وجود دارد درآمد ۸.۶۷ دلار به ازای هر سهم در سه ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۵ میلادی، توانست ۷ درصد بیش از پیش‌بینی‌های صورت گرفته درآمد کسب کند.
هنگامی که حساب های مالی آلفابت ، گزارش شد با ارزش بودن مجموع سهام این کمپانی به بیش از ۵۳۰.۹ میلیارد دلار رسید و این شرکت توانست تا در بین کمپانی‌های S&P 500 مقام و جایگاه با ارزش‌ترین و بهترین کمپانی را از آن خود کند. اما مجددا پس از روز سه‌شنبه‌ی هفته گذشته،اپل توانست مجددا با ارزش‌ترین کمپانی از نظر مجموع ارزش بازار شود.
این دو کمپانی هم اکنون بر اساس ارزش مجموع سهام در جایگاه اول و دوم قرار گرفته‌‌اند. در ادامه می خواهیم این دو کمپانی را از نظر جایگاه در رابطه با سود و در آمد کسب شده مورد بررسی قرار دهیم .S&P 500 که مخفف (Standard and Poor's index) است، که مجموع فهرستی از ۵۰۰ سهام برتر و بالاتر تالارهای بورس نیویورک است. کاربرد این فهرست در مقایسه مهاملات و خرید و فروش سهام و ارزیابی کردن عملکرد شرکت‌های بزرگ می باشد.

اماخب به دلیل اینکه همه ی کمپانی‌های حاضر در فهرست S&P 500 گزارشات مالی که برای سه ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۵ می باشد را ارائه نکرده‌‌اند، پس نمی‌توانیم به طور قطعی در مورد جایگاه‌ها و ارزش ها سخن بگوییم؛ ولیکن بیشترین درآمدی که کسب شده براساس گزارشات موجود به کمپانی وال مارت تعلق دارد که تقریبا می توان گفت مبلغی بیش از ۴۸۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۵ به جیب زده است.
در ادامه شرکت اپل توانسته با کسب بیش از ۲۳۳.۳ میلیارد دلار جایگاه سوم را در این لیست از آنه خود کند. و همچنین کمپانی آلفابت با درآمد ۷۴.۲ میلیارد دلاری توانسته در رتبه‌ی ۳۳ام قرار بگیرد.

اگر بخواهیم این کمپانی ها را از نظر میزان سود خالص در رتبه بندی قرار دهیم این گونه است: کمپانی اپل توانسته در جایگاه اول قرار گیرد. کاپرتینویی‌ها در سال ۲۰۱۵ توانسته بیش از ۵۳.۷ میلیارد دلار سود خالص کسب کند. در میان نیز آلفابت جایگاه نهم را به خود اختصاص داده است. سود خالصی که این کمپانی توسط در سال ۲۰۱۵ کسب کند بیش از ۱۶.۴ میلیارد دلار برآورد شده است.

با برآوردها و مقایسه ها از نظر سود خالص و ارزش بازار، هنوز هم اپل کمپانی برتری در مقایسه با آلفابت شناخته شدهاست. با توجه به اینکه اکنون کمپانی‌های فعال در حیطه ی فناوری جایگاه‌های اول با ارزش‌ترین کمپانی‌های جهان را از آنه خود کرده اند، اما پیش بینی هایی صورت می گیرد که این روند هنگامی که سهام کمپانی نفتی عرضه شود ، آرامکو عربستان تغییر خواهد یافت. برخی از گمانه‌ها حتی رکوردرنی این کمپانی با ارزش بیش از یک تریلیون دلار را نیز پیش‌بینی می‌کنند. این واقعیت وجود دارد که آرامکو با در نظر گرفتن ذخایر نفتی خود، بسیار قدرتمندتر از اگزون موبیل است. این گونه است که این کمپانی سعودی بیش از ۱۰ میلیون بشکه نفت در روز تولید می‌کند. باید دید که در آینده چه چیز در انتظار کمپانی‌های فناوری خواهد بود.

منبع : طراحی سایت
پاسخ
آگهی
طراحی سایت آموزش طراح سایت
#2
دوستان اطلاعات بیشتری در این باره رو میتونین از این سایت پیدا کنین. من خودم اولین بار اونجا خوندم 
قیمت گوشی
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان