هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گم شدن از کوگل و عدم درسترسی googlebot
سلام
 پیشاپیش اگر پرحجم نوشتم عذرخواهی میکنم , متاسفانه خیلی داریم اذیت میشیم سر این مشکل
ما بعد از اپدیت سایت مشکلات زیادی داشتیم که کم کم حل شد
اما مشکل بزرگ گم شدن از گوگل بود , ضمن اینکه قطعی سرورمون بشدت زیاد بود این مدت و چندباری آلرت google bot cant access site رو دریافت کردیم 
یه هفته ای هست سرور رو عوض کردیم

فکر میکردم مشکل از این باشه ولی سایت کماکان پیدا نیست تو گوگل و یسری از صفحات ارشیو رو فقط ایندکس میکنه ,  واسه همین بعد این تغییرات جدید درخواست fetch as google رو واسه ایندکس دوباره فرستادم تو وبمستر , عکس زیر هم crawl state سایت تو این مدت اخیر رو نشون میده که عملا فاجعه است و به زیر ۱۰۰ رسیده !!!

[تصویر:  ntlt_%28jpeg_image,_544%C2%A0%C3%97%C2%A...els%29.jpg]
report ای که گوگل بعد از این درخواست برام فرستاد جالب بود رندر ظاهرا درسته (رندرینگ نوع نمایش در سیستم کلاینت رو نشون میده)
اما fetching گوگل بات عملا یه ارور بوده !!!
به نظر میاد این مدت که انجمن و crawl روند نزولی داشته , بات گوگل عملا یه ارور رو مشاهد میکرده

ارور عدم دسترسی به forum_sitemap_generator.lang.php رو داره که بعد از جست و جو فهمیدم که یکی از فایل های ترجمه پلاگین sitmap generator هست
فایلشو پیدا کردم و ریختم و ظاهرا دیگه این ارور وجود نداره (جالبه این پلاگین دو سه سال پیش استفاده میشد الان خیلی وقته رو google seo سوییچ کردیم)

[تصویر:  n5n4_wdw.jpg]

حالا سوال من از شما عزیزان اینه به نظر شما علت این گم شدن و افت crawl این مشکل بوده ؟ یا قطعی های مکرر و کندی سرور قبلی ؟
راه حلی برام دارید ؟ به نظرتون باید صبر کنم ؟

و یه مشکل من هیچ کد و پلاگین Redirection ای برای انجمن استفاده نکردم اما به عنوان مهمان بار اول که ادرس مستقیم انجمن یعنی ktrak.com رو میزنیم وارد portal.php میشه
و من نمیخوام اینطور باشه این قضیه تو فرایند fetch as google هم برام مشکل ساز شده بود
یعنی من وقتی ادرس مستقیم انجمن رو fetch  میکنم تو استوس گزارش میزنه که این ادرس به prtal.php  , ریدایرکت شده است

تشکر قبلی و بعدی از شما
پاسخ
 سپاس شده توسطشماره مجازی (۱۴۰۱/۸/۲۶، ۰۱:۵۲:۴۵ صبح) ، گراف مسنجر (۱۴۰۱/۱۰/۳، ۰۴:۱۴:۴۷ صبح) ، چارتر ۴۲۴ (۱۴۰۲/۹/۱۲، ۱۵:۱۶:۱۰ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان