هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظر سنجی در خصوص ساخت انجمن دانشگاه !
سلام و عرض ادب خدمت دوستان، 

با توجه به نیاز های دانشگاه تصمیم گرفتیم یک انجمن با همکاری یک سری از دوستان راه اندازی کنیم (برای دانشگاه گلستان ) استان خودمون  Smile 

یک سری کارهاش انجام شده فقط مونده ساختن انجمن هاش که به نظرم باید متفاوت باشه 

یعنی چطور بودنش مهمه ! ( برخی دوست دارن انجمن شلوغ نباشه و زیر انجمن ها کم باشن یعنی کمتر از دسته بندی استفاده بشه مثل مای بی بی ایران برخی هم برای دسترسی راحت تر به مطالب این عقیده رو دارن که زیر انجمن ها رو بیشتر و وسیعتر کنن مثل ایران فروم ) 

فعلا قرار بخش فنی و مهندسی راه اندازی و در ادامه بخش های دیگه اضافه بشن 

نظر شما چیه ؟ 

انجمن ها و زیر انجمن ها چطور ساخته بشن بهتره و کاربرپسند تره ؟  
یی
پی نوشت: امیدوارم مانند همیشه دوستان با نظراتشون ما را یاری کنند.  Heart
مهم بودن رو فراموش کن!

تیتر روزنامه ی یکشنبه، زباله ی روزدوشنبه است …

پاسخ
سلام جناب
ما برای دانشکده خودمون این کار رو کردیم:

http://basijtcsh.ir/forum/

هنوز افتتاح نشده
پاسخ
سلام. بهتره کم انجمن تر باشه که اگر کاربر تازه واردی بیاد گم نشه.
در ضمن احیانا به سرتون نزنه بخش تفریحی اضافه کنین فقط یه تالار برای گفت و گوی ازاد برای هر رشته بذارین.
بخش تفریحی انجمن رو بی مزه میکنه البته اگه میخواین در صفحه اصلی فقط یه تالار به نام تفریح و سرگرمی ایجاد کنید و اونجا تالار بندی های دیگه رو انجام بدین. اینطوری کمتر صفحه اصلی شلوغ میشه.
در ضمن انجمن دوستمون برای هر درس و کتاب تالار جداگانه ای ایجاد کرده بود که به نظر من دانشجوها بحث زیادی در مورد کتاب ها نمیکنند(من اینطوریم)
پیشنهاد من:
در صفحه اصلی برای هر رشته یه تالار ایجاد کنید.
بعد 2 زیرمجموعه به نام های کاردانی و کارشناسی ایجاد کنید
بعد در هر کدوم تالارهای زیر رو ایجاد کنید:
دانلود جزوه-خرید و فروش کتاب-معرفی دانشجویان این رشته-پرسش و پاسخ-اخبار دانشگاه برای این رشته-گفت و گوی ازاد
فکر نکنم کسی حوصله داشته باشه متن کتاب ها رو برای هر درس بنویسه و اگر میخواین برای هر درس تالار جداگانه ای باشه زیر همه تالار های بالا یه دسته بندی جدا ایجاد کنید و درس ها رو قرار بدین. توضیح هم بدین اگر در درسی یا قسمتی از کتاب یا بخشی سوالی دارین اعلام کنین و باید چند نفر رو هم پیدا کنید تا پاسخگو باشند البته با فعال شدن انجمن کاربرها پاسخ هم رو میدن ولی برای پاسخ گویی سریع تر بهتره چند نفر درس خون بگین به انجمن سر بزنن.

بعد انجمنتون رو ابتدا در کلاس های خودون بعد در کل دانشگاه تبلیغ کنین. مطمئن باشین بگردونینش حتما اجمن فعالی میشه. فقط برای فعال کردن کاربرها تاپیک تفریحی نزنین
پاسخ
 سپاس شده توسطHOssE!N-B (۱۳۹۴/۱/۳۱، ۱۷:۵۲:۳۵ عصر) ، mdst313 (۱۳۹۴/۱/۳۱، ۱۹:۳۳:۴۶ عصر)
نقل‌قول:
سلام جناب 
ما برای دانشکده خودمون این کار رو کردیم:

http://basijtcsh.ir/forum/

هنوز افتتاح نشده

درود
بسیار عالیست که شما هم به فکر ساخت انجمن برای دانشگاهتون هستید 

اما انجمن های شما با توجه به توضیحات دوستمون shila30 دسته بندی هاش مرتب نیست ک میتونه خیلی زیباتر و شکیل تر هم باشه ! 

نقل‌قول:
سلام. بهتره کم انجمن تر باشه که اگر کاربر تازه واردی بیاد گم نشه.
در ضمن احیانا به سرتون نزنه بخش تفریحی اضافه کنین فقط یه تالار برای گفت و گوی ازاد برای هر رشته بذارین.
بخش تفریحی انجمن رو بی مزه میکنه البته اگه میخواین در صفحه اصلی فقط یه تالار به نام تفریح و سرگرمی ایجاد کنید و اونجا تالار بندی های دیگه رو انجام بدین. اینطوری کمتر صفحه اصلی شلوغ میشه.
در ضمن انجمن دوستمون برای هر درس و کتاب تالار جداگانه ای ایجاد کرده بود که به نظر من دانشجوها بحث زیادی در مورد کتاب ها نمیکنند(من اینطوریم)
پیشنهاد من:
بعد در هر کدوم تالارهای زیر رو ایجاد کنید:
دانلود جزوه-خرید و فروش کتاب-معرفی دانشجویان این رشته-پرسش و پاسخ-اخبار دانشگاه برای این رشته-گفت و گوی ازاد
فکر نکنم کسی حوصله داشته باشه متن کتاب ها رو برای هر درس بنویسه و اگر میخواین برای هر درس تالار جداگانه ای باشه زیر همه تالار های بالا یه دسته بندی جدا ایجاد کنید و درس ها رو قرار بدین. توضیح هم بدین اگر در درسی یا قسمتی از کتاب یا بخشی سوالی دارین اعلام کنین و باید چند نفر رو هم پیدا کنید تا پاسخگو باشند البته با فعال شدن انجمن کاربرها پاسخ هم رو میدن ولی برای پاسخ گویی سریع تر بهتره چند نفر درس خون بگین به انجمن سر بزنن.

بعد انجمنتون رو ابتدا در کلاس های خودون بعد در کل دانشگاه تبلیغ کنین. مطمئن باشین بگردونینش حتما اجمن فعالی میشه. فقط برای فعال کردن کاربرها تاپیک تفریحی نزنین

درود
بله من هم همین فکر رو دارم که دسته بندی ها بیشتر باشن ولی زیر انجمن ها کمی کمتر باشه ! 
که کاربرایی که تازه میان سر در گم نشن (در آینده میشه این موارد رو ارتقاء داد )

به نظرم بخش تفریحی برای شروع کار انجمن خوب نیست اما بعد ها میشه یک انجمن جدا برای گفتگوی آزاد یا همون چت روم انجمن راه اندازی کنیم تا کاربرا کمی بیشتر به سایت سر بزنن ! 

نقل‌قول:
در صفحه اصلی برای هر رشته یه تالار ایجاد کنید.
بعد 2 زیرمجموعه به نام های کاردانی و کارشناسی ایجاد کنید
دقیقاً نکته ی مد نظر من هم همین است . 

سپاس 
منتظرنظرات شما هستم  Heart
مهم بودن رو فراموش کن!

پاسخ
 سپاس شده توسطshila30 (۱۳۹۴/۱/۳۱، ۱۸:۳۸:۱۳ عصر) ، mdst313 (۱۳۹۴/۱/۳۱، ۱۹:۳۶:۳۴ عصر)
ممنون از نظرات دوستان Smile

ما از همان اول گفتیم برای اینکه بهم ریختگی پیش نیاد و همه چی مرتب باشه اینجوری کردیم...

کسی گم نمیشه چون دسته بندی مشخص داره ... Exclamation

البته قبول دارم بعضی درس ها شاید کسی چیزی برای گفتن نداشته باشه ولی ضرری هم نداره Shy
پاسخ
نقل‌قول:
ما از همان اول گفتیم برای اینکه بهم ریختگی پیش نیاد و همه چی مرتب باشه اینجوری کردیم...

کسی گم نمیشه چون دسته بندی مشخص داره ... [تصویر:  exclamation.gif] 

البته قبول دارم بعضی درس ها شاید کسی چیزی برای گفتن نداشته باشه ولی ضرری هم نداره [تصویر:  shy.gif]

خب از همون اول هم میشه با انجمن های کم شروع کنین و بعد با توجه به نیاز ها و استقبال ها انجمن ها رو افزایش بدید 

منظور از گم شدن اینه که کاربراتون سر در گم و از حجم اطلاعات صفحه اصلی سردر گم نشن ! 
مهم بودن رو فراموش کن!

پاسخ
(۱۳۹۴/۱/۳۱، ۱۹:۵۱:۰۶ عصر)HOssE!N-B نوشته است:
نقل‌قول:

کسی گم نمیشه چون دسته بندی مشخص داره ... [تصویر:  exclamation.gif] 

البته قبول دارم بعضی درس ها شاید کسی چیزی برای گفتن نداشته باشه ولی ضرری هم نداره [تصویر:  shy.gif]

خب از همون اول هم میشه با انجمن های کم شروع کنین و بعد با توجه به نیاز ها و استقبال ها انجمن ها رو افزایش بدید 

منظور از گم شدن اینه که کاربراتون سر در گم و از حجم اطلاعات صفحه اصلی سردر گم نشن ! 

خود من وقتی به انجمنی میرم و کلی تالار داره یه حسی بهم دست میده که میگم این چه قدر شلوغه
کم کم تالارها زیاد بشن بهتره
پاسخ
 سپاس شده توسطHOssE!N-B (۱۳۹۴/۲/۱، ۱۸:۱۳:۵۶ عصر)
نقل‌قول:
خود من وقتی به انجمنی میرم و کلی تالار داره یه حسی بهم دست میده که میگم این چه قدر شلوغه
کم کم تالارها زیاد بشن بهتره

بله درسته من هم همین حس رو دارم 

شاید هدف مدیر سایت خدمات رسانی بهتر و سریعتر یا شایدم زیبایی چیدمان و اصول رو رعایت کرده باشه اما به نظر من هم اگر از همون اول زیاد باشه کسی که بیاد زود خسته میشه 

ب نظرم باید طوری باشه که کاربر رو با همون بازدید اول جذب کنیم 
مهم بودن رو فراموش کن!

پاسخ
ایده جدیدی به ذهنم میرسه Rolleyes 

یک صفحه ایندکس بسازیم و هر رشته ای که توی دانشگاه هست رو اونجا با یک استایل زیبا به نمایش بذاریم  هر کسی با وارد کردن آدرس انجمن صفحه اینکدس رو مشاهده کنه و رشته مورد نظرش رو ک انتخاب کرد صفحه مربوط به همون رشته رو مشاهده کنه ! 

اینطوری هم میشه تمام زیر انجمن های یک رشته رو به صورت کامل ساخت و اینک کسی ک رشتش حسابداریه نیازی نیست بقیه بخش ها رو هم کنار بخش حسابداری ببینه و حوصلش سر بره مستقیم با کلیک کردن روی بخش حسابداری بره به انجمن حسابداری 

یک لینک هم بذاریم صفحه اصلی انجمن و کسایی ک دوست دارن صفحه اصلی رو با تمام امکانات و ... ببینند 

نظرتون چیه ؟  Shy
مهم بودن رو فراموش کن!

پاسخ
والا کلا ما خواستیم یه بار سایتی رو برای دانشجو های دانشگاه ایجاد کنیم گفتن یا مجوز از سازمان بگیرید یا هیچ کار نمیتونید بکنید.این شد که ما بیخیالش شدیم شما هم اگر ارتباطی با دانشگاه داره انجمنتون قبلش حتما بپرسید که زحماتتون به باد نره.

ایده خوبیه اما باید در نظر داشت که قالب پرتالیتون با انجمنتون متفاوت نباشه تا باعث دوگانگی طرح نشه که کاربر رو اذیت میکنه.تاجایی که میشه مشابه باشن بهتره.

اگر عملکرد دقیق تری از انجمن بگید دیگران راحت تر میتونن نظر بدن.مثلا توی سایت مشاوره رشته های تحصیلی و راهنمایی های انتخاب باشه، نمونه سوالات و پاسخنامه ها باشن، مقالات علمی، پروژه ها، تعامل اساتید با دانشجویان، آموزش، جزوات و ...؛ اگر این بخش ها تمامش میخواد باشه باید ریز به ریز انجمن ساخته بشه مثل pnuclub که دقیق بشه توش عمل کرد.اما نه اگر مباحث اینقدر گسترده نیست بهتره همون به کلیت بسنده کنیم. مثلا یه بخش مشاوره رشته یه بخش مقالات علمی با زیر شاخه رشته ها، و یه بخش نمونه سوالات با زیر شاخه رشته ها(دروس رو جدا نکنیم)
نصب و آپدیت انجمن مای بی بی | پلاگین و پوسته | تغییرات داخلی انجمن
نصب و بروزرسانی وردپرس طراحی پوسته های وردپرسی سبک با سئوی بالا
شخصی سازی پوسته های مای بی بی و وردپرس
طراحی سیستم مدیریت محتوای اختصاصی و خاص با برترین زبان های برنامه نویسی دنیا
جهت سفارش در تلگرام: firstboy000@
پاسخ
 سپاس شده توسطHOssE!N-B (۱۳۹۴/۲/۹، ۱۱:۳۳:۵۳ صبح)

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نظر سنجی برای ساخت یک پلاگین rizesh 0 1,104 ۱۳۹۰/۳/۳، ۱۷:۵۶:۳۹ عصر
آخرین ارسال: rizesh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان