هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سیزده‌ به‌ در مبارک
درود
سیزده به در سیزدهمین روز فروردین ماه و آخرین روز از جشن‌های سال نو است. در تقویم‌های رسمی ایران این روز «روز طبیعت» نامگذاری شده ‌است.

ادوارد یاکوب پولاک درباره مراسم سیزده‌ به ‌در چنین می‌نویسد:
سرانجام روز سیزدهم، یعنی آخرین روز عید فرا می‌رسد. مطابق با یک رسم کهن گویا تمام خانه‌ها در چنین روزی معروض خطر ویرانی هستند. به همین دلیل همه از دروازهٔ شهر خارج می‌شوند و به باغ‌ها روی می‌آورند.

سیزده به در بر مردم پارسی مبارک Heart

[تصویر:  002-APF-13Bedar-1.jpg]

مردان بزرگ اراده می‌کنند و مردان کوچک آرزو
[تصویر:  1348752239.gif]

اگر روزی دشمن پیدا کردی، بدان که در رسیدن به هدفت موفق بودی.
اگر روزی تهدیدت کردند، بدان در برابرت ناتوانند.
اگر روزی خیانت دیدی، بدان قیمتت بالاست.
اگر روزی ترکت کردند، بدان با تو بودن لیاقت می‌خواهد.

پاسخ
 سپاس شده توسطmajidsoftware (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۱:۵۱:۴۲ صبح) ، ZEUS (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۱:۵۵:۴۷ صبح) ، sia1 (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۲:۰۱:۰۹ عصر) ، AR@KST@R (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۲:۳۲:۵۸ عصر) ، sahiyan (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۲:۵۸:۳۵ عصر) ، IACbook (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۴:۰۹:۲۱ عصر) ، jalal.m (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۴:۵۱:۲۳ عصر) ، s.moein.h (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۵:۵۰:۴۹ عصر) ، sungilgook (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۹:۵۷:۵۴ عصر) ، gartal (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۲۰:۳۸:۲۲ عصر) ، VBIran.Ir (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۲۰:۴۰:۱۲ عصر) ، chelseafc1 (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۲۰:۴۴:۰۷ عصر)
درود
از علی رضای عزیز سپاس گزارم که تمامی روزهای مهم وفرخنده را اعلام و برای تبریک پیشقدم میشود.
علی جان امیدوارم که سالی پر از خیرو برکت داشته باشی
بنده هم به نوبه خودم این روزه شوم و فرخنده Big Grin را به تمام دوستان تبریک عرض میکنم وامیدوارم که تمامی بلایا و بدیهای زندگیشان در این روز مهم از خانه و کاشانه هایشان دور شوم.
جادارد که به دوست عزیزمان امین امیدوار عزیز برای از دست دادن عموی عزیزشان تسلیت عرض کنم وسالی پر از شادی و بدور از غم برایش ارزومندم.
پاسخ
 سپاس شده توسطAR@KST@R (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۲:۳۲:۲۴ عصر) ، sahiyan (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۲:۵۸:۳۷ عصر) ، Pars (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۳:۳۶:۳۸ عصر) ، jalal.m (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۴:۵۲:۱۸ عصر) ، s.moein.h (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۵:۵۰:۵۱ عصر) ، SUPPORT (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۶:۰۴:۳۵ عصر) ، VBIran.Ir (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۲۰:۴۰:۲۱ عصر)
(۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۱:۴۶:۴۵ صبح)Pars نوشته است: سیزده به در بر مردم پارسی مبارک Heart

من هم به شما علیرضای عزیز تبریک می گم
امید وارم خوش بگذره

جسارتا از اونجایی که کاربران این سایت شامل مردم پارسی نمیشه
من این روز رو به همه کردها - گیلکها - جنوبیها و بخصوص آذری ها تبریک می گم Heart
پاسخ
 سپاس شده توسطZEUS (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۳:۲۱:۱۸ عصر) ، Pars (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۳:۳۶:۵۲ عصر) ، jalal.m (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۴:۵۲:۵۴ عصر) ، s.moein.h (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۵:۵۰:۵۲ عصر) ، VBIran.Ir (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۲۰:۴۰:۳۸ عصر)
(۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۲:۵۵:۳۷ عصر)sahiyan نوشته است:
(۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۱:۴۶:۴۵ صبح)Pars نوشته است: سیزده به در بر مردم پارسی مبارک Heart

من هم به شما علیرضای عزیز تبریک می گم
امید وارم خوش بگذره

جسارتا از اونجایی که کاربران این سایت شامل مردم پارسی نمیشه
من این روز رو به همه کردها - گیلکها - جنوبیها و بخصوص آذری ها تبریک می گم Heart
درود
چرا شامل تمامی این ها که گفتید نمی شود؟
نام قبلی ایران، پارس بوده است حالا چه فرقی بین ایرانی و پارسی وجود دارد؟
همه اعضای همین کشور هستیم دیگه؟
در ضمن اصلیت تمامی این قوم ها که نام می برید آریایی هست و فرقی نمی کند زیر مجموعه چه اسمی قرار بگیرند.

رضا شاه نام ایران را به خاطر این بیت فردوسی تغییر داد و همین خاطر هم هزینه زیادی برای ساخت میدان فردوسی تهران و آرامگاه فدوسی در مشهد کرد:
چو ایران نباشد، تن من مباد
بدین بوم و بر زنده یک تن مباد

مردان بزرگ اراده می‌کنند و مردان کوچک آرزو
[تصویر:  1348752239.gif]

اگر روزی دشمن پیدا کردی، بدان که در رسیدن به هدفت موفق بودی.
اگر روزی تهدیدت کردند، بدان در برابرت ناتوانند.
اگر روزی خیانت دیدی، بدان قیمتت بالاست.
اگر روزی ترکت کردند، بدان با تو بودن لیاقت می‌خواهد.

پاسخ
 سپاس شده توسطZEUS (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۴:۱۶:۳۲ عصر) ، sahiyan (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۴:۲۹:۰۸ عصر) ، jalal.m (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۴:۵۳:۱۴ عصر) ، s.moein.h (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۵:۵۱:۲۵ عصر)
من هم به نوبه خودم سیزده بدر را تبریک میگم
امیدوارم همیشه پایدار . سرزنده . شاداب .باشید Smile
پاسخ
 سپاس شده توسطsahiyan (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۵:۰۰:۴۳ عصر) ، s.moein.h (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۵:۵۱:۲۹ عصر) ، ZEUS (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۶:۱۰:۴۵ عصر)
جمله ای که گفتم رو به این شکل تصحیح می کنم
جسارتا از اونجایی که همه کاربران این سایت شامل مردم پارسی نمیشه

من دقیقا اطلاع ندارم اسم ایران در گذشته چه بوده و به چی تغییر یافته
و با این حساب که مطالعات شما بیشتر از من بوده این رو قبول می کنم که قبلا اسم ایران پارس بوده

ولی طبق نقشه زیر وقتی شما بر مردم پارسی تبریک می گید یعنی 63.3 درصد مردم ایران تبریک می گید
و آذری ها 13 درصد
کردها 7 درصد
گیلک ها 3.6
مازندارانی 3
و غیره ......
http://anobanini.ir/pic/danestani-ha/ira...iran-b.jpg
نمونه عرض می کنم zeus و mkgul ( دنبال شریک جرم نیستما ) بعید می دونم جزو 63.3 درصد باشن

به هر حال مهم این بود که به مردم آریائی تبریک بگیم که گفتیم
و تذکر من بابت حرف قبلیم این بود که همه کاربران تو اینجا پارسی نیستند
و با این حساب که اسم ایران قبل از ایران پارس بوده حرف شما درسته
جسارت من رو ببخشید Heart
پاسخ
 سپاس شده توسطjalal.m (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۵:۰۷:۲۳ عصر) ، ZEUS (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۶:۱۱:۴۴ عصر) ، Pars (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۹:۴۸:۱۷ عصر) ، VBIran.Ir (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۲۰:۴۱:۳۲ عصر) ، Low Battery (۱۳۸۹/۱/۱۳، ۰۱:۵۴:۲۳ صبح)
جشن سیزده فروردین ماه روز بسیار مبارک و فرخنده است. ایرانیان چون در مورد این روز آگاهی کمتری دارند آن روز را نحس می دانند و برای بیرون کردن نحسی از خانه و کاشانهً خود کنار جویبارها و سبزه ها می روند و به شادی می پردازند.

تا کنون هیچ دانشمندی ذکر نکرده که سیزده نوروز نحس است. بلکه قریب به اتفاق روز سیزده نوروز را بسیار مسعود و فرخنده دانسته اند. مثلا در صفحهً 266 آثار الباقیه جدولی برای سعد و نحس آورده شده که در آن سیزده نوروز که تیر روز نام دارد کلمهً ( سعد ) به معنی فرخنده آمده و به هیچ وجه نحوست و کراهت ندارد. بعد از اسلام چون سیزدهً تمام ماه ها را نحس می دانند به اشتباه سیزده عید نوروز را نیز نحس شمرده اند.
وقتی دربارهً نیکویی و فرخنده بودن روز سیزدهم نوروز بیشتر دقت و بررسی کنیم مشاهده می شود موضوع بسیار معقول و مستند به سوابق تاریخی است. سیزدهم هر ماه شمسی که تیر روز نامیده می شود مربوط به فرشتهً بزرگ و ارجمندی است که " تیر " نام دارد و در پهلوی آن را تیشتر می گویند. فرشتهً مقدس تیر در کیش مزدیستی مقام بلند و داستان شیرینی دارد. ایرانیان قدیم پس از دوازده روز جشن گرفتن و شادی کردن که به یاد دوازده ماه سال است، روز سیزدهم نوروز را که روز فرخنده ایست به باغ و صحرا می رفتند و شادی می کردند و در حقیقت با این ترتیب رسمی بودن دورهً نوروز را به پایان میرسانیدند.

...........
بنده هم به همه ی دوستان خوبم در این انجمن تبریک می گم و انشالله همیشه برای موفقیت ها و شادی ها تبریک بگیم .
موفق باشید
فرومم شیلتر شد ! ولی مث مرد جلوشون واسادم !
چند روز دیگه با ظاهر جدید افتتاح می شه ، لینک می زارم .Cool
پاسخ
 سپاس شده توسطZEUS (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۶:۲۲:۳۱ عصر) ، sahiyan (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۷:۰۰:۳۸ عصر) ، jalal.m (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۷:۰۰:۵۳ عصر) ، Pars (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۹:۴۹:۵۷ عصر) ، Low Battery (۱۳۸۹/۱/۱۳، ۰۱:۵۴:۲۱ صبح)
سیزده بدر بر همه ی دوستان مای بی بی مبارک

[تصویر:  352483_orig.jpg]
[تصویر:  m5r9zm51ssubhbjnaj8.gif]
پاسخ
 سپاس شده توسطs.moein.h (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۶:۳۰:۲۰ عصر) ، jalal.m (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۷:۰۰:۴۴ عصر) ، Pars (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۱۹:۵۰:۰۰ عصر)
تبریکات فراوان Cool
پاسخ
 سپاس شده توسطPars (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۲۰:۴۰:۴۱ عصر) ، s.moein.h (۱۳۸۹/۱/۱۲، ۲۲:۲۷:۳۸ عصر)
ایشالله سیزده بدر خوبی داشته باشدSmileSmile
پاسخ
 سپاس شده توسطPars (۱۳۸۹/۱/۱۳، ۰۲:۰۶:۴۲ صبح) ، شماره مجازی (۱۴۰۱/۸/۲۶، ۰۱:۵۱:۳۲ صبح) ، گراف مسنجر (۱۴۰۱/۱۰/۳، ۰۴:۱۳:۴۰ صبح) ، چارتر ۴۲۴ (۱۴۰۲/۹/۱۲، ۱۵:۱۴:۰۸ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان