هاست لینوکس

آخرین بسته‌ی MyBB: نسخه‌ی 1.8.27 MyBB منتشر شد

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گذاشتن یک دامنه برای 2 سایت
من یه وبلاگ ساختم و حالا میخوام برای اون یه آپلود سنتر بسازم
آدرس وبلاگ من اینه
www.balyan.ir
قصد تبلیغ ندارم.اگه هم خلاف قوانینه بگید تا اصلاح کنممن میخوام همین دامنه رو برای آپلود سنتر هم بزارم میشه؟؟؟
سایت و انجمن زیر نظر رزبلاگ باشه
آپلود سنتر زیر نظر هاست
Huh
پاسخ
درود
یه مثال میزنم که امیدوارم جوابتو بگیری
به نظرت میشه یه سیم کارت رو برای دو تاگوشی همزمان استفاده کرد یا همزمان دو نفر از یک سیم کارت استفاده کنند Huh دامنه هم مثل سیم کارت میمونه
امضا ندارم . اما حرف دارم .. حرف هایی که گذشتگان زدند و من به ان ایمان دارم

از پل نامردی عبور نکن ،بگذار تو را اب ببرد
از ترس شیر به روباه پناه نبر ، بگذار شیر تو را بخورد
ببر باش و درنده  ولی از کنار آهوی بی پناه به آرامی گذر کن (کوروش کبیر )

http://yparsi.ir/
پاسخ
 سپاس شده توسطسیدرضا بازیار (۱۳۹۱/۹/۳۰، ۱۹:۳۶:۳۷ عصر)
اما یکی ازدوستانم میگفت که میشه دامنه رو واسه 2 سایت گذاشت
پاسخ
نقل‌قول: درود
به نظرت میشه یه سیم کارت رو برای دو تاگوشی همزمان استفاده کرد یا همزمان دو نفر از یک سیم کارت استفاده کنند Huh دامنه هم مثل سیم کارت میمونه

کی گفته نمیشه ؟

کافیه دی ان اس دامنه رو ست کنی با دی ان اس هاست میشه تا 10 تا هاست یک ست دامنه گذاشت فقط دامنه اول و هاست اول مهم هست
پاسخ
 سپاس شده توسطسیدرضا بازیار (۱۳۹۱/۹/۳۰، ۱۹:۳۶:۴۲ عصر)
خوب.حالا من رو راهنمایی کنید
چطوری دمنه رو روی اون آپلود سنتر بزارم؟؟؟
میخوام آدرس آپلود سنتر اینجوری بشه
www.upload.balyan.ir
یا
www.balyan.ir/up
لطفا کامل من رو راهنمایی کنید
پاسخ
(۱۳۹۱/۹/۳۰، ۱۷:۴۱:۵۹ عصر)the wolf نوشته است:

کی گفته نمیشه ؟

کافیه دی ان اس دامنه رو ست کنی با دی ان اس هاست میشه تا 10 تا هاست یک ست دامنه گذاشت فقط دامنه اول و هاست اول مهم هست

دوست عزیز اطلاعات کامل ندارید ، لطفاً راهنمایی اشتباه نکنید ، هر دامنه فقط با یک میزبان ست می شود ، و نکته دیگه دامنه DNS نداره ، بلکه DNS SERVER در سرور می باشد که پس ست کردن دامنه اطلاعات دامنه در DNS Server قرار می گیرد.
پاسخ
 سپاس شده توسطسیدرضا بازیار (۱۳۹۱/۹/۳۰، ۱۹:۳۶:۴۶ عصر)
(۱۳۹۱/۹/۳۰، ۱۷:۵۰:۵۰ عصر)Developer نوشته است:
(۱۳۹۱/۹/۳۰، ۱۷:۴۱:۵۹ عصر)the wolf نوشته است:

کی گفته نمیشه ؟

دوست عزیز اطلاعات کامل ندارید ، لطفاً راهنمایی اشتباه نکنید ، هر دامنه فقط با یک میزبان ست می شود ، و نکته دیگه دامنه DNS نداره ، بلکه DNS SERVER در سرور می باشد که پس ست کردن دامنه اطلاعات دامنه در DNS Server قرار می گیرد.

درسته اما توی یاهو طوری با من صحبت کردن که با یک ادرس http://www.balyan.ir/ دوتا سایت فعال بشه (باز شدن انجمن + اپلود سنتر ) من هم بر این اساس جواب دادم که نمیشه
امضا ندارم . اما حرف دارم .. حرف هایی که گذشتگان زدند و من به ان ایمان دارم

از پل نامردی عبور نکن ،بگذار تو را اب ببرد
از ترس شیر به روباه پناه نبر ، بگذار شیر تو را بخورد
ببر باش و درنده  ولی از کنار آهوی بی پناه به آرامی گذر کن (کوروش کبیر )

http://yparsi.ir/
پاسخ
 سپاس شده توسطسیدرضا بازیار (۱۳۹۱/۹/۳۰، ۱۹:۳۶:۳۲ عصر)
اتفاقا اطلاعات the wolf کامله!!

در کنترل پنل دامنه اون رو به یک هاست وصل میکنن(مثلا آی پی: 127.0.0.1)، بعد در هاست اصلی دامنه رو معرفی میکنن
در مرحله دوم به dns manager در محیط مدیریت هاست رفته (در cpanel این قسمت: Simple DNS Zone Editor)
بعد دومین رو انتخاب کرده و یک A record براش معرفی میکنند

مثلا:
name رو میدیم upload
Address رو هم آدرس سرور هاست (مثلا آی پی 127.0.0.2)

که میشه: upload.yourname.com

کاملا عملی است، شما فکر میکنید این همه سایت هایی که سرویس دامنه رایگان میدن چطور کار میکنند پس؟
با استفاده از همین رکورد های موجود در هاست اصلی دامنه

حالا سوال دوسمون کمی ناقص هست، اگر 1 هاست دارن و میخوان هم سرویس آپلود و هم وبلاگ رو روی اون نصب کنن که باید از subdomain استفاده کنند
اگر هم 2 هاست (یا سرور) دارن که راه حلش رو در بالا توضیح دادم
پاسخ
 سپاس شده توسطmohamad m (۱۳۹۱/۹/۳۰، ۱۸:۲۰:۰۷ عصر) ، the wolf (۱۳۹۱/۹/۳۰، ۱۹:۰۷:۱۲ عصر) ، سیدرضا بازیار (۱۳۹۱/۹/۳۰، ۱۹:۳۷:۳۹ عصر)
ظاهرا اگر این امکان را ارائه دهنده دامنه داشته باشه این امر امکان پذیر است ، پس من اشتباه کردم و معذرت خواهی می کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسطthe wolf (۱۳۹۱/۹/۳۰، ۱۹:۰۷:۳۴ عصر) ، سیدرضا بازیار (۱۳۹۱/۹/۳۰، ۱۹:۳۷:۴۸ عصر)
(۱۳۹۱/۹/۳۰، ۱۸:۲۸:۰۴ عصر)Developer نوشته است: ظاهرا اگر این امکان را ارائه دهنده دامنه داشته باشه این امر امکان پذیر است ، پس من اشتباه کردم و معذرت خواهی می کنم.

نه ربطی به ارائه دهنده دامنه نداره!!
اینجا کاملا مربوطه به DNS Server هاست
توضیح دادم که شما فقط dns های هاست رو در کنترل پنل دامنه تنظیم میکنید.
بعد دامنه رو به هاست اضافه میکنید (تا اینجای کار که همه بلدند)

الان شما با www.name.domain دسترسی دارید به فایل های هاستتون

در cpanel هاست میتونید A record های دیگه ای تعریف کنید برای ارجاء به سرور های دیگری

دامنه هایی مثل co.cc و co.nf و .. از این روش استفاده میکنند
پاسخ
 سپاس شده توسطthe wolf (۱۳۹۱/۹/۳۰، ۱۹:۰۷:۵۶ عصر) ، سیدرضا بازیار (۱۳۹۱/۹/۳۰، ۱۹:۳۸:۱۶ عصر)

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان